LISA

Artykuły - LISA (9)

 • Misja LISA ma zielone światło

  Misja LISA ma zielone światło

  ESA dała zielone światło misji LISA, której celem będzie wykrycie fal grawitacyjnych. Jest to jeden z głównych projektów naukowych lat 30. obecnego wieku.
 • Tygodnik "wSieci" ma przeprosić T. Lisa za głośną okładkę

  Tygodnik "wSieci" ma przeprosić T. Lisa za głośną okładkę

  Tygodnik "wSieci" ma przeprosić Tomasza Lisa za swą okładkę z 2013 r., gdzie naczelny "Newsweeka" był przedstawiony w mundurze kojarzonym z SS, zakrwawionym różańcem w ręku i podpisem: - Prawie jak Goebbels - orzekł prawomocnie w piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie.
 • Lis i Pospieszalski znikną z telewizji. Prezes TVP: Potrzebujemy własnych autorytetów

  Lis i Pospieszalski znikną z telewizji. Prezes TVP: Potrzebujemy własnych autorytetów

  Prezes TVP zapowiada zmiany w publicystyce. W przyszłym roku na ekranie nie będzie już programów Tomasza Lisa i Jana Pospieszalskiego. Janusz Daszczyński mówi o konieczności wykształcenia przez telewizję własnych autorytetów.
 • Portal internetowy Lisa NaTemat.pl ruszy w środę

  Portal internetowy Lisa NaTemat.pl ruszy w środę

  W środę ma ruszyć portal NaTemat.pl, internetowy projekt Tomasza Lisa - poinformował w czwartek redaktor naczelny nowego portalu Tomasz Machała, do niedawna dziennikarz Polsatu i "Wprost".
 • Zmiany w składzie Rady Nadzorczej Spółki Domzdrowia.pl S.A.

  Zarząd Spółki Domzdrowia.pl S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał rezygnację pana Andrzeja Lisa z funkcji Członka Rady Nadzorczej Domzdrowia.pl SA z dniem 24 września 2009 roku. Równocześnie do siedziby Spółki wpłynęła decyzja Akcjonariusza MCI Management S.A., w której Akcjonariusz oświadcza, że na podstawie art. 385 § 2 Kodeksu spółek handlowych oraz § 24 ust.3 lit. a) pkt. 1) Statutu Spółki Domzdrowia.pl S.A. z dniem 24 września 2009 roku powołuje do składu Rady Nadz
 • Lis w Orlenie?

  Lis w Orlenie?

  Minister skarbu chce wprowadzić do rady nadzorczej PKN Orlen nową osobę. Jak się dowiedziało radio RMF, nowym członkiem rady ma być Krzysztof Lis, kiedyś doradca premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, obecnie związany z Platformą Obywatelską.
 • Lis ma wejść do rady Orlenu

  Wprowadzenie do rady nadzorczej Krzysztofa Lisa przybliża rewolucję w zarządzie PKN Orlen. Dziś o godzinie 10.00 w Płocku rozpoczyna się walne zgromadzenie akcjonariuszy PKN Orlen. Pod głosowanie poddana zostanie m.in. sprawa obsadzenia wakatu w radzie nadzorczej po rezygnacji Krzysztofa Kluzka.
 • Zbycie akcji

  Zarząd KOMPAP S.A. informuje, że w dniu 24.02.2004 r. otrzymał informację od akcjonariusza, Pana Jana Lisa, posiadającego 345424 akcje uprawniające do 345424 głosów na Walnym Zgromadzeniu (14,76% kapitału zakładowego) o zbyciu 59424 akcji uprawniających do 59424 głosów na Walnym Zgromadzeniu (2,54% kapitału zakładowego). W wyniku dokonanej transakcji Pan Jan Lis posiada 286000 akcje uprawniające do 286000 głosów na Walnym Zgromadzeniu (12,22% kapitału zakładowego).
 • Znaczny pakiet akcji

  Zarząd Kompap S.A. informuje, że w dniu 02 lutego 2001 r. Spółka Kompap S.A. otrzymała od Jana Lisa informację, że na skutek połączenia spółek Kompap S.A. i SBH Arno S.A. nabył w dniu 2 lutego 2001 r. (zaksięgowanie akcji na rachunku sponsora emisji ) 175.062 akcje imienne i 175.062 akcje na okaziciela spółki KOMPAP S.A. w Łodzi , ul. Pomorska 83/85. W wyniku powyższego posiada 350.124 akcji spółki KOMPAP S.A., co stanowi 14,96 % kapitału akcyjnego i daje prawo do wykonywania 350.124 g