Lipsk

Artykuły - Lipsk (18)

 • Starcia gangów motocyklowych w Lipsku

  Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych w wyniku strzelaniny w Lipsku. Zdarzenie miało miejsce w jednym z barów na wschodzie miasta. Chodzi o porachunki między gangami motocyklowymi.
 • Smutne wieści. Targi w Lipsku odwołane!

  Smutne wieści. Targi w Lipsku odwołane!

  Mamy złe wiadomości dla licznych fanów motoryzacji z zachodniej Polski którzy, jak co roku, wybierali się na targi motoryzacyjne AMI w Lipsku.
 • Lipsk: Uliczne burdy po demonstracji przeciwko uchodźcom

  Lipsk: Uliczne burdy po demonstracji przeciwko uchodźcom

  Demonstracja zwolenników zamknięcia granic przed migrantami, która odbyła się w poniedziałek w Lipsku, stała się okazją do wywoływania ulicznych burd dla przedstawicieli skrajnej prawicy i skrajnej lewicy. Zatrzymano kilkaset osób.
 • Zrekonstruowali najkrwawszą bitwę XIX wieku

  Zrekonstruowali najkrwawszą bitwę XIX wieku

  Około 6 tys. osób z 26 krajów, w tym z Polski, wzięło udział w inscenizacji bitwy narodów pod Lipskiem zorganizowanej w niedzielę z okazji 200. rocznicy wydarzenia, które przesądziło o upadku Napoleona. W starciu w 1813 roku zginęło blisko 100 tys. żołnierzy.
 • Powołanie prokurentów Spółki

  Raport bieżący nr 28/2011Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd AWBUD S.A. w Fugasówce ("Emitent") informuje, że w dniu 3 marca 2011 r. na podstawie art.371 § 4 Kodeksu spółek handlowych, udzielił z dniem 3 marca 2011 r. prokury łącznej z zastrzeżeniem działania łącznie z członkiem Zarządu: 1) Panu Wojciechowi Góreckiemu, 2) Panu Dariuszowi Mikrutowi, 3) Panu Andrzejowi Makarewiczowi, 4) Panu Maciejowi Więcławowi oraz 5)
 • Lipsk: Polskie florecistki 4. drużyną ME

  Lipsk: Polskie florecistki 4. drużyną ME

  Włoskie florecistki zostały w Lipsku drużynowymi mistrzyniami Europy, pokonując w finale Niemki 45:26. Polki uplasowały się na czwartej pozycji, przegrywając mecz o brązowy medal z Rosjankami 29:30.
 • Zespół z LM rywalem Zagłębia Lubin w PZP

  Trzecia drużyna z grupy A Ligi Mistrzów będzie rywalem piłkarek ręcznych Zagłębia Lubin w 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów. W grupie tej grają same renomowane zespoły: Viborg HK (Dania), Podravka Vegeta Koprivnica (Chorwacja), Byasen HE (Norwegia) i HC Lipsk (Niemcy). Losowanie odbyło się we wtorek w Wiedniu.
 • Sześć bramek Kudłacz

  Sześć bramek Kudłacz

  Karolina Kudłacz zdobyła sześć bramek dla HC Lipsk w wygranym przez jej drużynę meczu 1/2 finału Pucharu EHF piłkarek ręcznych z rosyjskim Dynamem Wołgograd 25:15.
 • ŁKS czwarty w turnieju w Lipsku

  Piłkarze ŁKS zajęli 4. miejsce w halowym turnieju rozegranym w Lipsku. W półfinale łodzianie przegrali 1:3 ze zwycięzcą imprezy FC Sachsen Lipsk. Drugie miejsce zajął zespół U-23 Bayernu Monachium, a trzecie FC Eilenburg.
 • Kolejna impreza dla motoryzacyjnych maniaków

  Kolejna impreza dla motoryzacyjnych maniaków

  Już 14 kwietnia rusza kolejna impreza dla motoryzacyjnych maniaków. To międzynarodowy salon samochodowy w Lipsku. Dla tych więc, którzy - także z powodu sporej odległości - nie dotarli na salon w Genewie, to okazja do zobaczenia wszystkich tegorocznych auto-nowości.

Filmy - Lipsk (3)