liposukcja

Artykuły - Liposukcja (11)

Filmy - Liposukcja (3)

  • Zbyt duże oczekiwania osób poddających się liposukcji. To metoda modelowania ciała, a nie odchudzania

    Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który nie powinien być traktowany jako metoda odchudzania, lecz modelowania sylwetki, pozwalająca pozbyć się zbędnych komórek tłuszczowych z określonych partii ciała. Ryzyko powikłań jest stosunkowo niewielkie, a powrót do domu następuje zazwyczaj kolejnego dnia. Największym problemem bywają wygórowane wyobrażenia pacjenta, co do efektów zabiegu oraz zachowanie stałej wagi, aby te efekty utrzymać jak najdłużej. – Zabieg liposukcji może być wykonywany w różnych obszarach. Najczęściej jest to okolica brzucha, talii, lędźwi i ud przede wszystkim. Zdarza się też, że odsysamy podwójne podbródki. Także ramiona są takim obszarem – mówi dr n. med. Elżbieta Radzikowska, specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej, Klinika Chirurgii Plastycznej La Perla.
  • Dziewczyny chcą być ładne i zgrabne

    Potrzeby kobiet przez lata i wieki się nie zmieniają - mówi chirurg plastyczny, dr Maciej Charaziński. Najczęściej kobiety poprawiają sobie biust, usta, nos i powieki, a także wyszczuplają ciało i odmładzają twarz.
  • Bez diety, bez ćwiczeń, bez skalpela

    Teraz można schudnąć dzięki... dźwiękom. A właściwie ultradźwiękom. Prof. Zbigniew Rybak i dr Wojciech Rybak wyjaśniają, jak przy pomocy dźwięku pozbyć się tłuszczu z miejsc, z których zwykle nie daje się on usunąć.