liny

Artykuły - Liny (183)

 • Rośnie liczba skarg na linie lotnicze

  Rośnie liczba skarg na linie lotnicze

  Wściekli pasażerowie koczujący na walizkach - to staje się normą. Ten rok będzie rekordowy pod względem liczby skarg na linie lotnicze. Dane Urzędu Lotnictwa Cywilnego są jednoznaczne: od czerwca do sierpnia Polacy złożyli 1308 skarg, czyli o ponad 30 proc. więcej niż w roku poprzednim. W porównaniu do wakacji 2014 r. liczba ta zwiększyła się o ponad 50 proc. To i tak kropla w morzu - z badań wynika, że ponad 90 proc. pasażerów nie dochodzi swoich praw, akceptując niedogodności.
 • Podpisanie aneksu do umowy kredytowej o linię wielocelową.

  Zarząd MODECOM S.A. z siedzibą w Starej Iwicznej ("Spółka") informuje, iż w dniu 31 marca 2016 roku został podpisany aneks do umowy kredytowej o linię wielocelową dla klientów korporacyjnych z przeznaczeniem na bieżące finansowanie prowadzonej działalności Spółki (informacja o podpisaniu umowy kredytowej została przekazana przez Spółkę w raporcie bieżącym nr 3/2014 w dniu 4 kwietnia 2014 roku oraz w raporcie bieżącym nr 8/2015 w dniu 3 kwietnia 2015 roku). Aneks został zawarty pomiędzy Spółką MO
 • Nowe maszyny dla LOT-u. Polskie linie lotnicze planują znaczące powiększenie floty

  Nowe maszyny dla LOT-u. Polskie linie lotnicze planują znaczące powiększenie floty

  Polskie Linie Lotnicze LOT chcą zwiększyć swoją flotę o połowę. Planują zakup 15 nowych samolotów do 2020 roku. Obecnie przewoźnik dysponuje 33 maszynami.
 • Rosyjskie linie lotnicze Transaero tracą licencję

  Rosyjskie linie lotnicze Transaero tracą licencję

  Drugie co do wielkości linie lotnicze w Rosji muszą wstrzymać od poniedziałku działalność z powodu zadłużenia. Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) zapowiedziała, że Transaero traci licencję.
 • Ryanair podbija polski rynek. Touroperatorzy stawiają na tanie linie

  Ryanair podbija polski rynek. Touroperatorzy stawiają na tanie linie

  Biura podróży coraz chętniej współpracują z Ryanairem. Rynek powoli oddają linie czarterowe. Zyskują natomiast klienci, płacąc mniej za wycieczkę. Zwłaszcza jeśli zamówią ją odpowiednio wcześnie i nie wezmą ze sobą dużego bagażu.
 • Przeciągania liny ciąg dalszy

  Brak spłaty pożyczki w Międzynarodowym Funduszu Walutowym prze Grecję przeszedł właściwie bez echa. Grecy poprosili o nowy program pomocowy, a Eurogrupa się nad nim zastanawia. Nawet referendalne "nie" według europejskich władz nie będzie niczym strasznym. Można odnieść wrażenie, że to strefa euro bardziej chce Grecji w swoich szeregach niż odwrotnie.
 • Amerykańsko-europejskie przeciąganie liny z Grecją w tle

  Amerykańsko-europejskie przeciąganie liny z Grecją w tle

  O kondycji gospodarki USA, osłabiającym się dolarze, europejskich rynkach akcji i "greckim ryzyku" rozmawiamy z Radosławem Piotrowskim, zarządzającym funduszami Union Investment TFI.
 • Zmagania o linię 1,10

  Widać było dzisiaj na EUR/USD wychodzenie wysoko ponad charakterystyczny poziom 1,10 - chwilami nawet do 1,1050 i wyżej. To oznacza testowanie szczytów wyższych niż wczorajsze i przedwczorajsze. Z drugiej strony, schodzenie do 1,0960 w godzinach popołudniowych pokazuje, że nie jest tak łatwo wybić się naprawdę wysoko.
 • Bardzo znaczący wzrost zysków Uboat Line

  O ponad 150 proc., w porównaniu do roku poprzedniego, wzrósł zysk netto wypracowany na koniec 2014 roku przez notowaną na rynku NewConnect spółkę Uboat Line. Firma od 1 stycznia 2014 roku do 31 grudnia 2014 roku wygenerowała zysk netto w wysokości 5,8 mln zł. Tymczasem zysk netto wypracowany w 2013 roku wyniósł 2,3 mln zł. Wiele wskazuje, że także w przyszłości zostanie utrzymane dynamiczne tempo rozwoju. Do optymistycznych prognoz skłania m.in. dywersyfikacja źródeł przychodów Uboat Line S.A., a także bardzo duży potencjał wzrostu rynków, w obrębie których działają podmioty zależne: Uboat Finance, Uboat Logistic, Uboat Insurance.
 • Bardzo znaczący wzrost zysków Uboat Line S.A.

  O ponad 150 %, w porównaniu do roku poprzedniego, wzrósł zysk netto wypracowany na koniec 2014 roku przez notowaną na rynku NewConnect spółkę Uboat Line S.A.