InteriaTV - linie lotnicze

Filmy - Linie lotnicze (19)

 • #Koronawirus: Linie lotnicze chcą mniejszych restrykcji w samolotach

  Sytuacja branży lotniczej w naszym kraju – biorąc pod uwagę dzisiejsze statystyki – odpowiada kryzysowi w sektorze światowym. Większość krajów, w tym również Polska, zamknęło swoje granice. Ruch lotniczy zmniejszył się więc aż o 80 proc. Wszystkie analizy pokazują, że jego odbudowa potrwa nie krócej niż 2-3 lata.
 • Uruchomiono most lotniczy Pekin - Warszawa

  Uroczystość powitania samolotu linii Air China na Lotnisku Chopina w Warszawie. Maszyna w rejsie inauguracyjnym z Pekinu wylądowała w Warszawie rano 21 września. W uroczystości wzięli udział m.in. dyrektor Lotniska Chopina Mariusz Szpikowski, Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Xu Jian i wiceprezes Air China Hou Xulun.
 • R. Baniak (MSP): Wynik LOT-u powyżej planu

  Restrukturyzacja LOT-u przebiega bez zakłóceń i przynosi efekty. Jak podkreśla Rafał Baniak, wiceminister skarbu państwa, w zeszłym roku polski przewoźnik z podstawowej działalności osiągnął wyższy niż zakładany zysk – na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych. Proces uzdrawiania spółki ma się zakończyć w tym roku.
 • Pasażerom linii lotniczych będzie łatwiej dochodzić odszkodowań

  Przede wszystkim zostanie wyeliminowanych wiele niejasnych dotychczas punktów, które np. wynikały z orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Piotr Stańczak, dyrektor Europejskiego Centrum Konsumenckiego (ECK). – Okazało się też, że potrzebne jest powołanie instytucji, które będą w pozasądowym trybie pozwalały dochodzić konsumentom ich praw.
 • Instrukcje bezpieczeństwa w samolocie... po śląsku?!

  Nie codziennie można usłyszeć instrukcje bezpieczeństwa w gwarze śląskiej... Pasażerowie linii lotniczych Bingo Airways mają taką możliwość!
 • Wkręcona stewardesa doznaje szoku!

  Chciała okazać pomoc - nie wiedziała, że czeka ją niespodzianka, gdy otworzy skrytkę bagażową.
 • Za uszkodzony lub zagubiony bagaż nawet 5,5 tys. zł odszkodowania

  Maksymalnie 5,5 tys. zł możemy otrzymać od linii lotniczych za uszkodzony lub zagubiony bagaż. By udowodnić jego wartość musimy jednak przedstawić rachunki za samą walizkę i jej zawartość, a to dla pasażerów kłopotliwe. Odszkodowanie należy się też w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu. – Kiedy na lotnisku nie znajdujemy naszego bagażu, zgłaszamy się do punktu zagubionego bagażu i tam uzyskujemy PIR, czyli formularz nieprawidłowości – wyjaśnia w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Elżbieta Seredyńska, koordynatorka ds. obsługi spraw w Europejskim Centrum Konsumenckim.
 • Bezpieczeństwo pasażerów linii lotniczych zagrożone!

  Nowa propozycja Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego oburzyła związki reprezentujące pilotów i personel pokładowy. Dlaczego? Otóż proponowane zmiany zakładają, że piloci mieliby pracować nawet przez... 22 godziny, i to bez żadnej przerwy! - Zmęczenie odczuwane przez załogę samolotu grozi tragedią! - alarmują eksperci.
 • Planujesz lot samolotem? Uważaj na...

  ... swój bagaż. I wcale nie chodzi o to, że może on zaginąć na lotnisku. Tanie linie lotnicze kuszą pasażerów tanimi lotami - ale brak jednolitych przepisów ws. bagażu podręcznego grozi nam niespodziewanymi opłatami. Ich wysokość może czasem przekroczyć cenę biletu! Planujesz urlop? Poznaj swoje prawa Uważaj na biura podróży, bo skończysz jak bohaterowie tego filmu: "Last Minute" ZOBACZ TAKŻE INNE FILMY: Ekstremalne latanie nad górami - KLIKNIJ TUTAJ
 • Bilety lotnicze będą tańsze - walka o klienta

  Zapowiada się dobry czas zarówno dla pasażerów, jak i dla linii lotniczych. Z prognozy Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych IATA wynika, że linie lotnicze mają zakończyć ten rok z zyskiem 6,7 mld dolarów, a w przyszłym roku zarobić 8,4 mld dolarów. Zmieni się model biznesowy tanich linii lotniczych, zaostrzy się konkurencja wielkich firm. Te małe czeka albo wchłonięcie przez większych przewoźników, albo konieczność zakończenia działalności. - Linie tradycyjne wchodzą na rynek polski i oczekują, że będą mogły wozić pasażerów - wyjaśnia w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Sebastian Gościniarek, partner w firmie doradczej BBSG Baca Gościniarek i Wspólnicy. - Tam, gdzie ta konkurencja zaczyna być bardzo duża, sądzę, że z bardzo atrakcyjnymi cenami będziemy mieli do czynienia w połączeniach długodystansowych na Daleki Wschód.