linie lotnicze

Artykuły - Linie lotnicze (770)

Filmy - Linie lotnicze (19)

 • #Koronawirus: Linie lotnicze chcą mniejszych restrykcji w samolotach

  Sytuacja branży lotniczej w naszym kraju – biorąc pod uwagę dzisiejsze statystyki – odpowiada kryzysowi w sektorze światowym. Większość krajów, w tym również Polska, zamknęło swoje granice. Ruch lotniczy zmniejszył się więc aż o 80 proc. Wszystkie analizy pokazują, że jego odbudowa potrwa nie krócej niż 2-3 lata.
 • Uruchomiono most lotniczy Pekin - Warszawa

  Uroczystość powitania samolotu linii Air China na Lotnisku Chopina w Warszawie. Maszyna w rejsie inauguracyjnym z Pekinu wylądowała w Warszawie rano 21 września. W uroczystości wzięli udział m.in. dyrektor Lotniska Chopina Mariusz Szpikowski, Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Xu Jian i wiceprezes Air China Hou Xulun.
 • R. Baniak (MSP): Wynik LOT-u powyżej planu

  Restrukturyzacja LOT-u przebiega bez zakłóceń i przynosi efekty. Jak podkreśla Rafał Baniak, wiceminister skarbu państwa, w zeszłym roku polski przewoźnik z podstawowej działalności osiągnął wyższy niż zakładany zysk – na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych. Proces uzdrawiania spółki ma się zakończyć w tym roku.
 • Pasażerom linii lotniczych będzie łatwiej dochodzić odszkodowań

  Przede wszystkim zostanie wyeliminowanych wiele niejasnych dotychczas punktów, które np. wynikały z orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Piotr Stańczak, dyrektor Europejskiego Centrum Konsumenckiego (ECK). – Okazało się też, że potrzebne jest powołanie instytucji, które będą w pozasądowym trybie pozwalały dochodzić konsumentom ich praw.