linie lotnicze

Artykuły - Linie lotnicze (788)

 • Kryzys w branży lotniczej. Zagrożonych 46 mln miejsc pracy

  Kryzys w branży lotniczej. Zagrożonych 46 mln miejsc pracy

  Spowodowany pandemią kryzys branży lotniczej może doprowadzić do utraty pracy przez 46 mln osób - wynika z opublikowanego w wczoraj raportu przygotowanego przez ten sektor. Przewidywania dotyczą też wszystkich powiązanych branż, takich jak turystyka czy logistyka.
 • "DGP": LOT negocjuje ogromne wsparcie od rządu

  "DGP": LOT negocjuje ogromne wsparcie od rządu

  Kontrolowanej upadłości nie będzie. Przewoźnik uzgadnia wysokość pomocy publicznej - pisze w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna". O możliwym bankructwie naszego przewoźnika głośno było jeszcze w czerwcu, tuż po tym jak wyszło na jaw, że zarejestrowana została nowa spółka LOT Polish Airlines.
 • LOT przewoźnikiem Grupy Wyszehradzkiej? Może po pandemii

  LOT przewoźnikiem Grupy Wyszehradzkiej? Może po pandemii

  Odbudowa siatki połączeń osłabionej trwającą pandemią - to najważniejsze zadanie, jakie postawił przed sobą PLL LOT. Wbrew temu, co sugeruje czeski portal "Lidove Noviny", priorytetem nie jest teraz stworzenie hubu na lotnisku w Pradze i bycie głównym udziałowcem środkowoeuropejskich linii lotniczych.
 • Polskim lotniskom grozi finansowa katastrofa. Część z nich zwalnia pracowników i stara się o kredyty

  Polskim lotniskom grozi finansowa katastrofa. Część z nich zwalnia pracowników i stara się o kredyty

  Po wątpliwościach Komisji Europejskiej co do sposobu ratowania portów lotniczych rząd szykuje dla nich dwa warianty pomocy.
 • Uwaga: Tam już LOT-em nie polecisz!

  Uwaga: Tam już LOT-em nie polecisz!

  LOT ogłosił, że zgodnie z rozporządzeniem rządu w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, regularne rejsy LOT-u do Francji zostają od środy zawieszone.
 • Jak duże będzie publiczne wsparcie dla LOT-u?

  Jak duże będzie publiczne wsparcie dla LOT-u?

  Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że wysokość niezbędnego wsparcia publicznego dla Polskich Linii Lotniczych LOT powinna być "wkrótce" znana.
 • Szef PAŻP: Przed nami cztery lata wychodzenia z kryzysu w lotnictwie

  Szef PAŻP: Przed nami cztery lata wychodzenia z kryzysu w lotnictwie

  Szacujemy, że w Polsce spadek ruchu lotniczego w tegorocznym sezonie letnim wyniesie 60-70 proc. wobec tego samego okresu ub. r. - powiedział szef Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Janusz Janiszewski. Prognozy wskazują, że ruch lotniczy wróci do poziomu sprzed pandemii w 2024 r.
 • United Airlines pozwalają na darmową zmianę biletu

  United Airlines pozwalają na darmową zmianę biletu

  Amerykańskie linie lotnicze United Airlines (UAL) ogłosiły, że nie będą wychodziły z obecnego kryzysu kosztem pasażera. Przewoźnik wprowadził darmową zmianę biletu, we wszystkich taryfach, łącznie z economy. Decyzja dotyczy kierunków krajowych, do Portoryko i na Wyspy Dziewicze.
 • LOT szykuje się na trudną jesień. Do poziomów ruchu sprzed pandemii wciąż jest daleko

  LOT szykuje się na trudną jesień. Do poziomów ruchu sprzed pandemii wciąż jest daleko

  Po sukcesie tras wakacyjnych przewoźnik przedłuża rejsy do niektórych miast na południu Europy. Próbuje też wracać na dalekie połączenia, np. do Chin. Plany komplikują jednak nowe zakazy.
 • Czarna lista z zakazem lotów prawie bez zmian

  Czarna lista z zakazem lotów prawie bez zmian

  Wbrew wcześniejszym informacjom, rząd nie powiększył o kolejne kraje listy z zakazem lotów. Na obowiązującej do 1 września znalazły się 43 kraje. Decyzję zmieniono prawdopodobnie ze względu na Polaków, którzy mogliby mieć problem z powrotem z wakacji.

Filmy - Linie lotnicze (19)

 • #Koronawirus: Linie lotnicze chcą mniejszych restrykcji w samolotach

  Sytuacja branży lotniczej w naszym kraju – biorąc pod uwagę dzisiejsze statystyki – odpowiada kryzysowi w sektorze światowym. Większość krajów, w tym również Polska, zamknęło swoje granice. Ruch lotniczy zmniejszył się więc aż o 80 proc. Wszystkie analizy pokazują, że jego odbudowa potrwa nie krócej niż 2-3 lata.
 • Uruchomiono most lotniczy Pekin - Warszawa

  Uroczystość powitania samolotu linii Air China na Lotnisku Chopina w Warszawie. Maszyna w rejsie inauguracyjnym z Pekinu wylądowała w Warszawie rano 21 września. W uroczystości wzięli udział m.in. dyrektor Lotniska Chopina Mariusz Szpikowski, Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Xu Jian i wiceprezes Air China Hou Xulun.
 • R. Baniak (MSP): Wynik LOT-u powyżej planu

  Restrukturyzacja LOT-u przebiega bez zakłóceń i przynosi efekty. Jak podkreśla Rafał Baniak, wiceminister skarbu państwa, w zeszłym roku polski przewoźnik z podstawowej działalności osiągnął wyższy niż zakładany zysk – na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych. Proces uzdrawiania spółki ma się zakończyć w tym roku.
 • Pasażerom linii lotniczych będzie łatwiej dochodzić odszkodowań

  Przede wszystkim zostanie wyeliminowanych wiele niejasnych dotychczas punktów, które np. wynikały z orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Piotr Stańczak, dyrektor Europejskiego Centrum Konsumenckiego (ECK). – Okazało się też, że potrzebne jest powołanie instytucji, które będą w pozasądowym trybie pozwalały dochodzić konsumentom ich praw.