linie lotnice

Artykuły - Linie lotnice (38)

 • LOT stawia na kierunki turystyczne

  LOT stawia na kierunki turystyczne

  Tego lata LOT zaoferuje ponad 100 atrakcyjnych kierunków. Do siatki powrócą także wybrane regularne trasy europejskie i dalekodystansowe - zapowiada Biuro Prasowe PLL LOT. W najbliższe wakacje, ze względu na pandemię, siatka połączeń przewoźnika będzie realizowana w połowie, w stosunku do lata 2019 roku.
 • Boeing poinformował o "potencjalnych problemach" w części samolotów 737 MAX

  Boeing poinformował o "potencjalnych problemach" w części samolotów 737 MAX

  American Airlines i Southwest oznajmiły w piątek o tymczasowym wycofaniu boeingów 737 MAX w związku ze zgłoszeniem "potencjalnych problemów elektrycznych" przez producenta. Maszyny te niedawno wróciły do lotów po długiej przerwie związanej z katastrofami.
 • Do 8 grudnia br. ma być przedłużony zakazu lotów międzynarodowych do dziewięciu państw - projekt

  Do 8 grudnia br. ma być przedłużony zakazu lotów międzynarodowych do dziewięciu państw - projekt

  Z projektu rozporządzenia Rady Ministrów wynika, że od środy, 25 listopada do 8 grudnia br. planuje się przedłużyć zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do dziewięciu państw, w tym m.in. do USA, z wyjątkiem lotnisk w stanach Illinois i Nowy Jork. Zakaz nie dotyczy krajów UE.
 • Niemiecki Condor złożył pozew przeciwko Polskiej Grupie Lotniczej

  Niemiecki Condor złożył pozew przeciwko Polskiej Grupie Lotniczej

  ​Niemiecka linia Condor złożyła pozew przeciwko Polskiej Grupie Lotniczej o zapłatę odszkodowania - wynika ze sprawozdania finansowego PGL za 2019.
 • Od 1 października bardzo pozytywnie zmienią się sprawy związane z zakazem lotów - ​Gut-Mostowy

  Od 1 października bardzo pozytywnie zmienią się sprawy związane z zakazem lotów - ​Gut-Mostowy

  Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy powiedział, że od 1 października na pewno bardzo pozytywnie zmienią się sprawy związane z zakazem lotów, jeśli chodzi o tryb podejmowania decyzji oraz zakres.
 • ​Grupa Lufthansa luzuje

  ​Grupa Lufthansa luzuje

  Grupa Lufthansa pozwala na darmowe, wielokrotne przebukowanie biletów lotniczych. Jak informuje w wydanym komunikacie, każdy kto kupił bilet po 25 sierpnia może za darmo zmienić datę, miejsce wylotu i cel podróży.
 • Pełne wznowienie ruchu lotniczego na Słowacji - 7 września

  Pełne wznowienie ruchu lotniczego na Słowacji - 7 września

  Słowacki Centralny Sztab Kryzysowy zdecydował we wtorek, że na krajowych lotniskach będą mogły lądować wszystkie samoloty cywilne, startujące z innych państw. Dotyczy to również lotnisk w krajach uznawanych za ryzykowne z punktu widzenia rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2.
 • ​Wizz Air lata z Polski do Londynu

  ​Wizz Air lata z Polski do Londynu

  Wizz Air rozpoczął rejsy z Polski do Wielkiej Brytanii - jednego z trzech krajów, z których co najmniej do jutra nie zdjęto zakazu lotów. Węgierski przewoźnik zapewnia, że nie łamie prawa.
 • Otwieranie granic na wakacje 2020: 1 lipca ​EasyJet wznowi do Barcelony, Mediolanu i Paryża

  Otwieranie granic na wakacje 2020: 1 lipca ​EasyJet wznowi do Barcelony, Mediolanu i Paryża

  1 lipca linie lotnicze EasyJet wznowią loty do Barcelony, Mediolanu i Paryża. Dzięki emisji akcji zebrały na rynku 520 mln dol., które pozwolą im poradzić sobie z "różnymi scenariuszami opóźnionego ożywienia" po pandemii COVID-19.
 • Kto zwróci pieniądze za odwołany lot?

  Kto zwróci pieniądze za odwołany lot?

  W wyniku odwołanych lotów pasażerowie mają problem ze zwrotem pieniędzy. Ci, którzy rezerwowali na stronie linii lotniczej przynajmniej wiedzą, z kim należy się kontaktować. Inna jest sytuacja konsumentów, którzy rezerwowali na stronie pośrednika lub w biurze agenta turystycznego.