LIGO

Artykuły - LIGO (9)

 • Kolejna detekcja fal grawitacyjnych

  Kolejna detekcja fal grawitacyjnych

  Potwierdzenie istnienia fal grawitacyjnych prawdopodobnie będzie największym odkryciem w tym stuleciu. Już od lutego wiadomo, że naukowcy mieli ogłosić to odkrycie, ale czekali jeszcze na potwierdzenie obserwacji. To się właśnie udało i po stwierdzeniu dwóch przypadków odczytu śladu fal grawitacyjnych można było oficjalnie obwieścić odkrycie.
 • Liga Mistrzów UEFA przez trzy kolejne sezony na wyłączność w nc+

  Liga Mistrzów UEFA przez trzy kolejne sezony na wyłączność w nc+

  Na ostatniej prostej przed wielkim finałem tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA, kibice piłki nożnej otrzymali ważną informację dotyczącą przyszłości. Począwszy od sezonu 2015/2016, przez trzy kolejne lata, mecze Ligi Mistrzów UEFA będą w Polsce transmitowane na wyłączność w kanałach sportowych platformy nc+.
 • Liga Teatrów Studenckich w Krakowie

  Liga Teatrów Studenckich w Krakowie

  W dniach 31 maja - 2 czerwca obędzie się w Krakowie finał innowacyjnego projektu - Ligi Teatrów Studenckich, zjawiska teatralnego, które ma szanse na stałe wpisać się w krajobrazie artystycznym Polski. W przedsięwzięciu bierze udział aż 11 teatrów studenckich z całej Polski, które rywalizują o tytuł Lidera.
 • Przyznanie licencji na grę w I lidze w sezonie 2012/2013

 • Liga Mistrzów UEFA w TVP1 i TVP Sport

  Liga Mistrzów UEFA w TVP1 i TVP Sport

  Telewizja Polska nabyła prawa do pokazywania piłkarskiej Ligi Mistrzów przez 3 najbliższe sezony - 2012/2013, 2013/2014 i 2014/2015. Na mocy umowy z ITI w każdym sezonie na antenie TVP1 i na stronie internetowej telewizji będzie można obejrzeć 18 spotkań cieszących się olbrzymim zainteresowaniem elitarnych rozgrywek - ostatnią rundę kwalifikacyjną Ligi Mistrzów, sześć kolejek fazy grupowej, po dwa mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe, finał, a także mecz o Superpuchar Europy.