Liga Francuska

Artykuły - Liga Francuska (19)

 • Kluby ligi francuskiej wstrzymały planowany strajk

  Kluby ligi francuskiej wstrzymały planowany strajk

  Francuskie drużyny piłkarskie, które w proteście przeciwko rządowemu planowi podwyższenia podatków miały zorganizować pod koniec listopada strajk, na razie zrezygnowały z tego zamiaru - poinformowała unia zrzeszająca profesjonalne kluby we Francji (UCPF).
 • Zdobył bramkę z 60 metrów

  Zdobył bramkę z 60 metrów

  Niezwykła bramka w ekstraklasie francuskiej. Saber Khelifa z Evian trafił do bramki OGC Nice strzałem z 60 metrów! Czy to gol sezonu we Francji? A może w całej Europie?
 • Pięknymi "nożycami" rozciął obronę Maryslii

  Pięknymi "nożycami" rozciął obronę Maryslii

  Wiecie czemu to Montpellier jest liderem Ligue 1? Bo ma graczy takich jak Younes Belhanda. Pomocnik klubu z Stade de la Mosson w meczu z Olympique Marsylia strzelił fantastycznego gola, który był ozdobą spotkania. Niektórzy twierdzą nawet, że to trafienie jest murowanym kandydatem na gola sezonu we Francji.
 • Liga francuska - Fournier zwolniony z Auxerre

  Liga francuska - Fournier zwolniony z Auxerre

  Laurent Fournier został w niedzielę zwolniony z funkcji trenera piłkarzy Auxerre. Powodem były fatalne wyniki zespołu, który w sobotę przegrał u siebie Evian Thonon Gaillard 0:2 i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli Ligue 1. Zastąpi go Jean-Guy Wallemme.
 • Liga francuska: Odwołane mecze odbędą się 22 lutego

  Trzy mecze 22. kolejki francuskiej ekstraklasy piłkarskiej, które zostały odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych, zostaną rozegrane 22 lutego.
 • Liga Francuska: Mecze przyspieszone z powodu zimna

  Liga Francuska: Mecze przyspieszone z powodu zimna

  Zimowa aura i panujące mrozy sprawiły, że władze Ligi Francuskiej zdecydowały o przesunięciu na wcześniejsze godziny większości planowanych na weekend meczów piłkarskiej ekstraklasy.
 • PSG nie podpisał kontraktu z Beckhamem

  PSG nie podpisał kontraktu z Beckhamem

  Dyrektor sportowy lidera francuskiej ekstraklasy Paris Saint Germain Leonardo kategorycznie zdementował informacje o podpisaniu przez klub umowy z byłym kapitanem piłkarskiej reprezentacji Anglii, aktualnie zawodnikiem Los Angeles Galaxy Davidem Beckhamem.
 • PSG zwolnił Kombouare

  PSG zwolnił Kombouare

  Paris Saint Germain, który po raz pierwszy od 1996 roku został mistrzem jesieni francuskiej ekstraklasy piłkarskiej, zwolnił trenera nazajutrz po ostatniej tegorocznej kolejce. Antoine Kombouare otrzymał wypowiedzenie od dyrektora sportowego klubu - Leonardo.
 • "Król nawozów" przejmie AS Monaco

  "Król nawozów" przejmie AS Monaco

  Jeszcze w tym roku pogrążony w kryzysie francuski klub piłkarski AS Monaco zostanie przejęty przez rosyjskiego miliardera Dmitrija Rybołowlewa, zwanego "królem nawozów".
 • Kolejny krok Lille do mistrzostwa Francji

  Kolejny krok Lille do mistrzostwa Francji

  Zespół OSC Lille pokonał w sobotę Caen 3-1 w 29. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Francji.