Liga Europejska

Artykuły - Liga Europejska (4078)

 • Liga Europejska. F91 Dudelange - AC Milan 0-1

  Liga Europejska. F91 Dudelange - AC Milan 0-1

  Mistrz Luksemburga, który wyeliminował m.in. Legię Warszawa, F91 Dudelange przegrał z AC Milan 0-1 w meczu pierwszej kolejki rozgrywek grupowych Ligi Europejskiej.
 • Trenerzy apelują do UEFA o zmianę zasad w pucharach

  Trenerzy apelują do UEFA o zmianę zasad w pucharach

  "Bramki na wyjeździe liczą się podwójnie" - stara piłkarska prawda może już niedługo przejść do lamusa. Przynajmniej w wymiarze rozgrywek organizowanych przez UEFA. Taki wniosek został zaproponowany Europejskiej Unii Piłkarskiej podczas corocznego spotkania trenerów najlepszych klubów Starego Kontynentu.
 • Rozlosowano fazę grupową Ligi Europy

  Rozlosowano fazę grupową Ligi Europy

  Nie miał szczęścia w losowaniu fazy grupowej Ligi Europy Jakub Rzeźniczak i jego Karabach Agdam. Klub z Azerbejdżanu trafił na mocne zespoły: angielski Arsenal Londyn, portugalski Sporting Lizbona i ukraiński Worskła Połtawa. Ceremonia odbyła się w Monako.
 • El. LE. Antoni Piechniczek: W futbolu trzeba cierpliwości

  El. LE. Antoni Piechniczek: W futbolu trzeba cierpliwości

  - Gdyby Legia grała od pół roku w takim składzie, jak w czwartkowym meczu kwalifikacji Ligi Europejskiej, ograłaby pewnie na luzie luksemburski F91 Dudelange. W futbolu trzeba cierpliwości – powiedział były selekcjoner Polaków Antoni Piechniczek.
 • El. LE. Lech - Genk 1-2. Kamil Jóźwiak: To nie jest szczyt naszych marzeń

  El. LE. Lech - Genk 1-2. Kamil Jóźwiak: To nie jest szczyt naszych marzeń

  Piłkarze Lecha, tak jak przed rokiem, zakończyli rozgrywki Ligi Europejskiej na trzeciej rundzie eliminacji. "To nie jest szczyt naszych marzeń, ale Genk było lepszym przeciwnikiem" - ocenił pomocnik poznańskiej drużyny Kamil Jóźwiak.
 • El. LE. Gent - Jagiellonia 3-1. Ireneusz Mamrot. Celem był awans

  El. LE. Gent - Jagiellonia 3-1. Ireneusz Mamrot. Celem był awans

  Mamy połowę sierpnia, a z europejskimi pucharami pożegnały się już wszystkie polskie drużyny. Legia skompromitowała się z luksemburskim F91 Dudelange, Lech Poznań był tylko tłem dla Genku. Najlepiej zaprezentowała się Jagiellonia Białystok, która i tak musiał uznać wyższość Gentu.
 • El. LE. Lech - KRC Genk 1-2. Ivan Djurdjević: Dwa miesiące temu zespół nie istniał

  El. LE. Lech - KRC Genk 1-2. Ivan Djurdjević: Dwa miesiące temu zespół nie istniał

  - Nie awansowaliśmy dalej, to przykry fakt - powiedział trener Lecha Poznań Ivand Djurdjević po porażce z KRC Genk (1-2) w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie "Kolejorz" przegrał 0-2 i odpadł z dalszej rywalizacji.
 • Legia Warszawa sięgnęła dna i usłyszała pukanie od dołu

  Legia Warszawa sięgnęła dna i usłyszała pukanie od dołu

  Gra Legii Warszawa już w tylko w jednym aspekcie różni się od cieszących się sporym zainteresowaniem fanów meczów amatorskich drużyn w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Nie, na pewno nie poziomem. Tym, że legioniści za swoje kaleczenie futbolu zarabiają ogromne pieniądze. W każdej złotówce niezasłużone.
 • El. Ligi Europejskiej. Trudne zadanie polskich drużyn w rewanżach

  El. Ligi Europejskiej. Trudne zadanie polskich drużyn w rewanżach

  Legia, Jagiellonia i Lech spróbują w czwartkowy wieczór odrobić straty z pierwszych meczów 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. Teoretycznie najłatwiejszego rywala ma warszawska drużyna, która zagra w Luksemburgu z Dudelange. U siebie sensacyjnie przegrała 1-2.
 • Lech Poznań - KRC Genk. Clement: Widziałem wszystkie bramki Gytkjaera

  Lech Poznań - KRC Genk. Clement: Widziałem wszystkie bramki Gytkjaera

  - Zagramy tak, jakby w pierwszym meczu było 0-0 - powiedział trener piłkarzy KRC Genk Philippe Clement przed rewanżem 3. rundy eliminacji Ligi Europejskiej z Lechem, który w czwartek (20.15) rozegrany zostanie w Poznaniu. Pierwsze starcie Belgowie wygrali 2-0.

Filmy - Liga Europejska (78)