LiD

Artykuły - LiD (302)

 • Ludzie Solidarności 30 lat później

  Gdzie, po 30 latach, są ludzie Sierpnia 1980? Niemal wszyscy - w Polsce. Ci, którzy wyemigrowali, wrócili do kraju. Starsi odeszli. Młodsi są w Sejmie i Senacie, pełnią wysokie urzędy, bądź też pozostają z dala od polityki. PAP przyjrzała się losom grupy twórców Solidarności.
 • Grzegorz Napieralski

  Grzegorz Napieralski

  Szef SLD Grzegorz Napieralski, który startuje w tegorocznych wyborach prezydenckich, jest - obok Waldemara Pawlaka w 1995 r. - najmłodszym kandydatem w wyborach prezydenckich po 1989 roku. Ma 36 lat.
 • Smashbox Photo Finish Lid Primer

  Smashbox Photo Finish Lid Primer

  Smashbox Photo Finish Lid Primer to baza na powieki w cielistym kolorze, która zapobiega zbieraniu się cieni w załamaniach powiek oraz sprawia, że cienie lepiej się rozprowadzają i są trwalsze.
 • Zemsta na Tusku

  Pewien francuski mąż stanu opisał w pamiętnikach, jak królowa Wiktoria udzieliła mu audiencji w gabinecie ozdobionym trzema portretami. Był tam Napoleon i nie pamiętam, kto jeszcze, w każdym razie zestaw postaci na tyle zaskakujący, że nasz dyplomata odczytał w nim ważki sygnał dla swego rządu. Na szczęście, by mieć absolutną pewność, podpytał dyskretnie sekretarza królowej, który zmarszczył czoło i rzekł: zdaje się, że te portrety wybrano, bo są akurat równej wielkości i pasują kolorystyką do tapiserii.
 • Badania opinii publicznej na temat nazwy "LiD"

  Badania opinii publicznej na temat nazwy "LiD"

  SdPl i PD sprawdzają, czy Polacy są przywiązani do szyldu Lewica i Demokraci. Obie partie zleciły na ten temat badania opinii publicznej - donosi "Rzeczpospolita".
 • SLD walczy z SdPl o stołki w komisjach

  SLD walczy z SdPl o stołki w komisjach

  SLD chce, by trzej posłowie SdPl: Marek Borowski, Andrzej Celiński i Marek Balicki przestali pełnić funkcje we władzach komisji sejmowych, które objęli z rekomendacji klubu LiD. Zmian we władzach komisji nie przewiduje PO; potrzebę zmian widzi natomiast PiS.
 • Milionerzy z samorządu

  Milionerzy z samorządu

  Aż 16 milionerów zasiada w Radzie Warszawy, sześcioro radnych utrzymuje się z przysługujących im miesięcznych diet - podaje "Życie Warszawy".
 • Bogacze i ciułacze w Radzie Warszawy

  Aż 16 milionerów zasiada w Radzie Warszawy, sześcioro radnych utrzymuje się z przysługujących im miesięcznych diet - podaje "Życie Warszawy".
 • Był LiD - jest "Lewica" oraz "SdPl Lewica Otwarta"

  Był LiD - jest "Lewica" oraz "SdPl Lewica Otwarta"

  W Sejmie został powołany nowy klub - Klub Poselski Lewica, liczący 42 osoby oraz nowe koło poselskie - "SdPl Lewica Otwarta", liczący osiem osób - poinformował w środę marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.
 • Klub LiD zmienił się w Klub Poselski Lewicy

  Klub Lewicy i Demokratów zmienił dotychczasową nazwę na Klub Poselski Lewicy. Klub opuściło ponadto ośmiu posłów wywodzących się z SdPl, z szefem tej partii Markiem Borowskim na czele. Obecnie klub Lewicy ma 42 posłów.

Filmy - LiD (3)