liczba przestępstw

Artykuły - Liczba przestępstw (13)

 • Im cieplejsza zima, tym więcej przestępstw

  Im cieplejsza zima, tym więcej przestępstw

  Łagodniejsze, ciepłe zimy mogą skutkować większą liczbą przypadków brutalnych zbrodni.
 • Ranking bezpieczeństwa miast: Rzeszów na czele, Wrocław ostatni

  Ranking bezpieczeństwa miast: Rzeszów na czele, Wrocław ostatni

  O 27 proc. spadła liczba przestępstw w największych miastach Polski od 2013. Na czele rankingu najbezpieczniejszych miejsc znalazł się Rzeszów, po nim są Białystok i Radom. Blado wypadają Katowice i Wrocław - liczba przestępstw na tysiąc mieszkańców jest tam dwa razy większa.
 • Wzrosła liczba przestępstw gospodarczych

  Wzrosła liczba przestępstw gospodarczych

  Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, które poznała "Rzeczpospolita", w 2015 roku doszło do 169 tys. przestępstw gospodarczych, czyli o 6,4 tys. więcej niż w roku poprzednim.
 • Rośnie liczba przestępstw w cyberprzestrzeni

  Rośnie liczba przestępstw w cyberprzestrzeni

  Niemal każdy dzień przynosi 0,5 mln informacji o naruszeniu bezpieczeństwa w sieci. Zachętą dla przestępców jest rosnąca liczba urządzeń podłączonych do internetu.
 • Ranking bezpieczeństwa polskich miast

  Ranking bezpieczeństwa polskich miast

  Katowice, Poznań i Wrocław - w tych dużych miastach popełnianych jest najwięcej przestępstw w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Najbezpieczniej można poczuć się w Białymstoku, Bydgoszczy i Rzeszowie, gdzie wskaźnik liczby przestępstw na tysiąc mieszkańców w 2014 r. nie przekroczył 25.
 • Pilnuj się na urlopie, żebyś nie musiał spłacać cudzego kredytu

  Pilnuj się na urlopie, żebyś nie musiał spłacać cudzego kredytu

  Rośnie liczba przypadków wyłudzeń kredytów za pomocą skradzionego lub podrobionego dowodu - na to wskazywały już dane z I kwartału br. Teraz wzrostowi liczby przestępstw sprzyja okres urlopowy oraz łatwość wykorzystania danych w internecie. Średnia kwota, jaką w I kwartale tego roku usiłowali pozyskać przestępcy, wyniosła blisko 28 tys., a maksymalna - 4 mln zł.
 • Rośnie liczba przestępstw gospodarczych. Uczciwe firmy tracą przez szarą strefę, nieuczciwych pracowników i kontrahentów

  Rośnie liczba przestępstw gospodarczych. Uczciwe firmy tracą przez szarą strefę, nieuczciwych pracowników i kontrahentów

  Kryzys oznacza dla firm nie tylko działanie w trudnych warunkach gospodarczych, ale także rosnącą liczbę zagrożeń w postaci nieuczciwych kontrahentów, podmiotów próbujących wyłudzić towary czy usługi lub wykraść dane. Jedno z największych niebezpieczeństw to wejście - często nieświadome - w łańcuch firm, które nie płacą podatku VAT. Przedsiębiorcy muszą też uważać na nieuczciwych pracowników. Według specjalistów, jedynie profilaktyka może uchronić biznes i jego właściciela przed kłopotami.
 • Polska w UE bezpieczna!

  Od 2004 r., gdy Polska weszła do UE, liczba przestępstw spadła z 1,4 mln do 1 mln rocznie. Wzrosła natomiast ich wykrywalność - z 56,2 proc. w 2004 r. do 65,9 proc. w roku ubiegłym. Pojawiają się jednak nowe zagrożenia związane z międzynarodową przestępczością zorganizowaną i terroryzmem.
 • Raje podatkowe do lamusa

  Raje podatkowe do lamusa

  Wzrasta liczba przestępstw w międzynarodowym obrocie finansowym. Prokuratorom trudno ścigać przestępców w krajach uznanych za tzw. raje podatkowe. Rząd zapowiada negocjacje umów o pomocy prawnej z tymi państwami.
 • Wszyscy piorą w rajach podatkowych

  Wszyscy piorą w rajach podatkowych

  Rośnie liczba przestępstw popełnianych przez firmy zarejestrowane w rajach podatkowych. Organy ścigania mają największe trudności ze zdobywaniem informacji z zagranicy, jednak Unia Europejska chce zakazać prowadzenia rachunków anonimowych i numerycznych.