liczba dzieci

Artykuły - Liczba dzieci (21)

 • Osobowość wpływa na liczbę posiadanych dzieci

  Osobowość wpływa na liczbę posiadanych dzieci

  Typ osobowości może wpływać na decyzje o posiadaniu dzieci - wynika z badania opisanego w magazynie "European Journal of Personality".
 • Jak wychować szczęśliwego jedynaka?

  Jak wychować szczęśliwego jedynaka?

  Dziecko, które nie ma rodzeństwa, nie musi wyrosnąć na kapryśnego egoistę! Więcej zależy od postawy rodziców wobec niego i wpajanych przez nich zasad, a nie od tego, czy malec ma brata lub siostrę.
 • "NYT": Najmniej zagranicznych adopcji od 2004 roku

  Liczba dzieci z zagranicy adoptowanych przez Amerykanów jest najniższa od 10 lat. Powodem jest m.in. prowadzona przez niektóre kraje walka z korupcją i handlem dziećmi, które towarzyszą niekiedy zagranicznym adopcjom - pisze w piątek "New York Times".
 • Raport: Rośnie liczba dzieci urodzonych dzięki in vitro

  Raport: Rośnie liczba dzieci urodzonych dzięki in vitro

  We Włoszech rośnie liczba dzieci urodzonych dzięki zastosowaniu metody in vitro - poinformowano w rozpowszechnionym w czwartek raporcie Ministerstwa Zdrowia. Wynika z niego też, że wzrasta średnia wieku matek tych dzieci; obecnie wynosi ponad 36 lat.
 • Kobiety w naszym kraju rodzić nie będą?

  Kobiety w naszym kraju rodzić nie będą?

  W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci - wynika z danych GUS. Spada liczba dzieci, przypadających na jedną kobietę, mniej liczna jest też grupa pań w wieku rozrodczym. Powodem pogarszającej się sytuacji demograficznej jest także odkładanie decyzji o rodzicielstwie - pierwsze dzieci rodzą coraz starsze kobiety. - Ludzie chcą mieć dzieci - ale wciąż zbyt wielkim problemem jest pogodzenie ról rodzicielskich i zawodowych - ocenia profesor Irena Kotowska.
 • Otyłość - choroba XXI wieku

  Otyłość - choroba XXI wieku

  Otyłość to jedna z chorób cywilizacyjnych, będąca najczęściej objawem wielu różnych schorzeń lub samodzielną chorobą, spowodowaną zaburzeniami przemiany materii. Już jeden miliard mieszkańców Ziemi ma nadwagę. Co czwarte dziecko w Europie jest otyłe. W Polsce w ciągu ostatnich 20 lat trzykrotnie wzrosła liczba dzieci z nadwagą.
 • NIK: Coraz więcej dzieci nie jest przyjmowanych do przedszkoli

  NIK: Coraz więcej dzieci nie jest przyjmowanych do przedszkoli

  Rośnie liczba dzieci, które nie są przyjmowane do przedszkoli. Placówki, w których brakuje miejsc, próbują samodzielnie rozwiązać problem i przyjmują więcej dzieci, niż pozwalają im na to przepisy - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.
 • Fatalnie! Dzieci na rowerach nie używają kasków

  Fatalnie! Dzieci na rowerach nie używają kasków

  Jedynie 45 proc. polskich dzieci w wieku 6-12 lat używa kasków rowerowych, a po przekroczeniu 12 roku życia liczba dzieci noszących kask zdecydowanie maleje - wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Pentor.
 • Hall: Zmiany demograficzne mają wpływ na sieć szkół

  Hall: Zmiany demograficzne mają wpływ na sieć szkół

  Zmiany demograficzne miały, mają i będą miały wpływ na sieć szkół; mniejsza liczba dzieci w wieku szkolnym musiała spowodować zmiany w sieci - mówiła w Sejmie minister edukacji Katarzyna Hall, przedstawiając informację na temat likwidacji szkół.
 • MEN: Rośnie liczba przedszkolaków

  Liczba dzieci chodzących do przedszkola w ostatnich latach wzrasta; od września 2007 r. do września 2009 r. odsetek dzieci w wieku 3-5 lat chodzących do przedszkoli z 47,3 proc. wzrósł do 59,7 proc. - poinformowała w Sejmie wiceminister edukacji Krystyna Szumilas.

Filmy - Liczba dzieci (1)

 • A gdyby o liczbie twoich dzieci decydowali politycy?

  W chińskiej wiosce Jiashan nie obowiązują surowe restrykcje dotyczące liczby potomków, jaką może posiadać małżeństwo. Tutaj każdej parze wolno mieć dwoje dzieci. To rzadki przywilej w Chinach, gdzie od lat 80. XX wieku obowiązuje polityka jednego dziecka. Dotyczy ona obecnie 60 procent Chińczyków. Więcej potomków mogą mieć tylko przedstawiciele mniejszości etnicznych - oraz te małżeństwa, gdzie zarówno mąż, jak i żona, są jedynakami.