Libia

Artykuły - Libia (1486)

 • Prognozy Saxo na II kwartał: Surowce pełną parą naprzód

  Prognozy Saxo na II kwartał: Surowce pełną parą naprzód

  Sektor surowców odnotował zaskakująco mocną hossę w I kwartale 2019 r., a indeks towarowy Bloomberg zyskał 9%. Ta istotna zmiana wiąże się z faktem, iż w górę poszły przede wszystkim ceny surowców zależnych od wzrostu gospodarczego, takich jak energia (+17%) czy metale przemysłowe (+12,5%).
 • ​Libia: Masowy grób w pobliżu Bengazi. 36 zabitych strzałem w głowę

  ​Libia: Masowy grób w pobliżu Bengazi. 36 zabitych strzałem w głowę

  W miejscowości Al-Abyar k. Bengazi natrafiono na zbiorową mogiłę z ciałami 36 osób zamordowanych strzałem w głowę - podała w niedzielę lokalna policja. Region ten znajduje się pod kontrolą Libijskiej Armii Narodowej (ANL), lojalnej wobec gen. Chalify Haftara.
 • Libia ma problemy z wydobyciem

  Libia ma problemy z wydobyciem

  Notowania ropy naftowej w poniedziałek z rana pozostają stabilne. W centrum uwagi przez weekend znalazły się problemy z wydobyciem w Libii. W Stanach ponownie przybyło czynnych szybów naftowych.
 • ​Libia: Syn Kadafiego wypuszczony na wolność

  ​Libia: Syn Kadafiego wypuszczony na wolność

  Saif al-Islam, najmłodszy syn libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego, przetrzymywany w więzieniu w As-Zintan, został wypuszczony na wolność w piątek przez Brygadę Abu Bakra as-Sadika, kontrolującą tę cześć Libii - poinformowało jej dowództwo na Facebooku.
 • Kto przewidzi najlepiej ceny ropy w 2017 r.

  Według badania Roland Berger szacunki dotyczące cen ropy międzynarodowych instytucji, takich jak International Energy Agency (IEA), New York Mercantile Exchange (NYMEX) oraz U.S. Energy Information Administration (EIA), okazują się bardziej odpowiadać rzeczywistej sytuacji na rynkach surowców niż przewidywania krajów producentów.
 • Kryzys w Libii i problem Europy. David Cameron umywa ręce

  Kryzys w Libii i problem Europy. David Cameron umywa ręce

  Brytyjska interwencja w targanej wojną domową Libii została przeprowadzona bez wcześniejszego rozpoznania przez wywiad i pozbawiona była koncepcji przywrócenia porządku w tym północnoafrykańskim kraju. Dziś błędne decyzje premiera Davida Camerona odczuwa cała Europa. Libia jest bowiem jednym terenem działania dżihadystów i początkowym portem dla migrantów nielegalnie przekraczających Morze Śródziemne – pisze "The Guardian".
 • Zachód apeluje do sił Haftara o wycofanie się z portów naftowych

  Zachód apeluje do sił Haftara o wycofanie się z portów naftowych

  USA wraz z pięcioma europejskimi potęgami gospodarczymi zaapelowały w poniedziałek do sił lojalnych wobec działającego na wschodzie Libii dowódcy Chalify Haftara o wycofanie się z kluczowych portów naftowych przejętych w niedzielę z rąk sił popieranego przez ONZ rządu.
 • Libijskie wojsko odbiło kluczową bazę dżihadystów

  Libijskie wojska prorządowe zajęły Centrum Konferencyjne Ouagadougou w Syrtrze, uznawane za jedną z głównych baz ISIS w kraju. Centrum było nie tylko ważnym punktem militarny i administracyjnym, ale i ideologicznym - prowadzono tam szkolenia i spotkania o charakterze religijnym.
 • ​Libia: Ponad 20 ofiar śmiertelnych zamachu w Bengazi

  ​Libia: Ponad 20 ofiar śmiertelnych zamachu w Bengazi

  W zamachu z wykorzystaniem samochodu pułapki, którego celem były libijskie służby bezpieczeństwa w Bengazi na wschodzie Libii, zginęły we wtorek co najmniej 22 osoby, a rannych zostało 20 - poinformowali przedstawiciele służb bezpieczeństwa oraz medycznych.
 • Libia: Zwolnieni z więzienia zostali zastrzeleni

  Libia: Zwolnieni z więzienia zostali zastrzeleni

  Dwunastu mężczyzn, oskarżonych o udział w brutalnym tłumieniu rewolty w Libii przeciwko Muammarowi Kadafiemu, zostało zastrzelonych przez nieznanych sprawców po ich warunkowym zwolnieniu z więzienia - poinformowała w niedzielę prokuratura w Trypolisie.

Filmy - Libia (26)

 • Ponad 140 migrantów na statku Aquarius. Czekają na otwarty port

  Ratunkowy statek organizacji pozarządowych Aquarius podjął 141 imigrantów z Morza Śródziemnego. Rząd Włoch zaapelował do Wielkiej Brytanii, by wzięła odpowiedzialność za jednostkę na siebie. Władze Włoch odmawiają wpuszczenia jej do swoich portów. Od kilku dni statek z migrantami uratowanymi koło brzegów Libii stoi na morzu w oczekiwaniu na dyspozycje, do którego portu ma się kierować. To pierwsza misja statku od czerwca. Wówczas znalazł się w środku sporu dyplomatycznego pomiędzy Włochami i Maltą, które nie chciały przyjąć migrantów do swoich portów. 12 sierpnia zarządzający statkiem członkowie organizacji Lekarze Bez Granic wezwali europejskie rządy do przydzielenia im prawa wejścia do najbliższego bezpiecznego portu. (STORYFUL/x-news)
 • Byli wrogami reżimu, teraz są gwiazdami

  NATO Channel: Muammar Kaddafi nie był wielkim miłośnikiem sportu, nie przepadał też za znanymi sportowcami - a to dlatego, że obawiał się, iż mogą oni przyćmić jego popularność. Dziś jednak sport i jego gwiazdy znów jednoczą Libijczyków.
 • Zakazany sport wraca do łask

  NATO Channel: Boks, którego uprawiania zakazano w Libii w 1976 r., po upadku Muammara Kaddafiego znów zawitał do sal treningowych w całym kraju. Młodzi adepci tej dyscypliny - wcześniej uprawianej w sekrecie - cieszą się, że nie muszą już ukrywać swojej pasji.
 • Niezliczone skarby czekają na odkrycie!

  NATO Channel: Do niedawna ogarnięta rewolucją, Libia spełnia wszystkie warunki, by stać się tętniącą życiem turystyczną mekką. Czy to właśnie tam zaczniemy masowo wyjeżdżać na wakacje?