letnia

Artykuły - Letnia (31)

 • Letnia wyprzedaż w Chinach

  Historia, z która mamy często do czynienia w ostatnich dniach powtórzyła się również dzisiaj. Po raz kolejny na Chińskim parkiecie mieliśmy do czynienia ze zmienną sesją, indeks Shanghai Composite zamknął się z dzienna stratą wynoszącą 1,23 proc., jednak wcześniej sięgnęła ona ponad 4,7 proc.
 • Letnie obowiązki z zakresu bhp

  Letnie obowiązki z zakresu bhp

  W czasie lata wysokie temperatury przyczyniają się do zwiększenia uciążliwości pracy. Wprawdzie dokuczliwość upałów bywa zróżnicowana, jednak panujące w tym okresie temperatury są na tyle wysokie, że zobowiązują pracodawcę do podjęcia dodatkowych działań z zakresu bhp. Dotyczą one głównie zapewnienia pracownikom wody i napojów profilaktycznych, choć zasadne są też próby obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczeń.
 • Letnie wyhamowanie wzrostu inflacji

  Inflacja CPI wzrosła w czerwcu do -0,8% r/r (vs. -0,9% r/r w maju) pomimo spadku inflacji bazowej z 0,4% r/r do 0,2% r/r. Po silnym wzroście inflacji w 2q oczekujemy wyhamowania trendu wzrostowego w 3q i ponownego przyspieszenia w 4q. Prognozujemy, że inflacja CPI do września będzie w przedziale -0,8/-0,5% r/r, a później powróci w okolice zera w grudniu.
 • Witając letni zastój

  Poniedziałek zgodnie z oczekiwaniami nie przyniósł przełomu na żadnym rynku i dziś prawdopodobnie będzie podobnie. Kalendarium jest prawie puste z jedynie zwracającą uwagę decyzją banku centralnego Węgier w sprawie stóp procentowych.
 • Letnie wyprzedaże: Rosjanie przyjeżdżają do Polski

  Letnie wyprzedaże: Rosjanie przyjeżdżają do Polski

  Coraz więcej Rosjan przyjeżdża do Polski na zakupy. Nie odstrasza ich nawet niekorzystny kurs rubla - wynika z danych warmińsko-mazurskiej straży granicznej. Rosjan do naszego kraju przyciągają letnie wyprzedaże.
 • Przechodzimy na czas letni

  Przechodzimy na czas letni

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy godzinę krócej. 29 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. W całej Unii Europejskiej czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca, a kończy w ostatnią niedzielę października.
 • Letni rajd niedźwiedzi

  Podaż poczyna sobie coraz śmielej na głównych giełdach świata. Na tym tle nasz rynek radzi sobie stosunkowo nie najgorzej, choć we wtorek uległ powszechnie obowiązującym nastrojom. Tym samym potwierdzają się obawy, że poniedziałkowy skok indeksów był raczej jednorazowym epizodem.
 • Letnia stabilizacja w przemyśle

  Letnia stabilizacja w przemyśle

  Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w czerwcu oceniany jest przez firmy korzystnie, podobnie jak w maju i lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat - podał GUS.
 • Obowiązki pracodawcy w czasie letnich miesięcy

  Obowiązki pracodawcy w czasie letnich miesięcy

  Zakres obowiązków pracodawcy z dziedziny bhp ulega "sezonowemu" rozszerzeniu w czasie zimowych i letnich miesięcy. Warunki klimatyczne związane z tymi dwoma porami roku zobowiązują pracodawcę do podjęcia dodatkowych działań, chroniących pracowników przed negatywnym wpływem zimowych lub letnich temperatur. W okresie letnim działania te polegają głównie na ochronie przed upałami. Są do nich zobowiązani wszyscy pracodawcy, bez względu na stan zatrudnienia i rodzaj prowadzonej działalności.
 • PLL LOT: Więcej połączeń w sezonie letnim

  PLL LOT: Więcej połączeń w sezonie letnim

  PLL LOT w nadchodzącym sezonie letnim uruchomią więcej połączeń z Warszawy m.in. do Paryża, Amsterdamu, Moskwy i Budapesztu, ale wycofają zagraniczne loty z portów regionalnych. Podróżni będą mogli polecieć dreamlinerem na kanonizację Jana Pawła II.