letnia

Artykuły - Letnia (-4)

 • Letnia wyprzedaż w Chinach

  Historia, z która mamy często do czynienia w ostatnich dniach powtórzyła się również dzisiaj. Po raz kolejny na Chińskim parkiecie mieliśmy do czynienia ze zmienną sesją, indeks Shanghai Composite zamknął się z dzienna stratą wynoszącą 1,23 proc., jednak wcześniej sięgnęła ona ponad 4,7 proc.
 • Letnie obowiązki z zakresu bhp

  Letnie obowiązki z zakresu bhp

  W czasie lata wysokie temperatury przyczyniają się do zwiększenia uciążliwości pracy. Wprawdzie dokuczliwość upałów bywa zróżnicowana, jednak panujące w tym okresie temperatury są na tyle wysokie, że zobowiązują pracodawcę do podjęcia dodatkowych działań z zakresu bhp. Dotyczą one głównie zapewnienia pracownikom wody i napojów profilaktycznych, choć zasadne są też próby obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczeń.
 • Letnie wyhamowanie wzrostu inflacji

  Inflacja CPI wzrosła w czerwcu do -0,8% r/r (vs. -0,9% r/r w maju) pomimo spadku inflacji bazowej z 0,4% r/r do 0,2% r/r. Po silnym wzroście inflacji w 2q oczekujemy wyhamowania trendu wzrostowego w 3q i ponownego przyspieszenia w 4q. Prognozujemy, że inflacja CPI do września będzie w przedziale -0,8/-0,5% r/r, a później powróci w okolice zera w grudniu.
 • Witając letni zastój

  Poniedziałek zgodnie z oczekiwaniami nie przyniósł przełomu na żadnym rynku i dziś prawdopodobnie będzie podobnie. Kalendarium jest prawie puste z jedynie zwracającą uwagę decyzją banku centralnego Węgier w sprawie stóp procentowych.
 • Letnie wyprzedaże: Rosjanie przyjeżdżają do Polski

  Letnie wyprzedaże: Rosjanie przyjeżdżają do Polski

  Coraz więcej Rosjan przyjeżdża do Polski na zakupy. Nie odstrasza ich nawet niekorzystny kurs rubla - wynika z danych warmińsko-mazurskiej straży granicznej. Rosjan do naszego kraju przyciągają letnie wyprzedaże.
 • Przechodzimy na czas letni

  Przechodzimy na czas letni

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy godzinę krócej. 29 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. W całej Unii Europejskiej czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca, a kończy w ostatnią niedzielę października.