Letni

Artykuły - Letni (53)

 • W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni

  W nocy z soboty na niedzielę, z 30 na 31 marca, zmieniamy czas na letni. O 2.00 przesuniemy wskazówki zegarów na 3.00.
 • Letnia wyprzedaż w Chinach

  Historia, z która mamy często do czynienia w ostatnich dniach powtórzyła się również dzisiaj. Po raz kolejny na Chińskim parkiecie mieliśmy do czynienia ze zmienną sesją, indeks Shanghai Composite zamknął się z dzienna stratą wynoszącą 1,23 proc., jednak wcześniej sięgnęła ona ponad 4,7 proc.
 • Letnie obowiązki z zakresu bhp

  Letnie obowiązki z zakresu bhp

  W czasie lata wysokie temperatury przyczyniają się do zwiększenia uciążliwości pracy. Wprawdzie dokuczliwość upałów bywa zróżnicowana, jednak panujące w tym okresie temperatury są na tyle wysokie, że zobowiązują pracodawcę do podjęcia dodatkowych działań z zakresu bhp. Dotyczą one głównie zapewnienia pracownikom wody i napojów profilaktycznych, choć zasadne są też próby obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczeń.
 • Letnie wyhamowanie wzrostu inflacji

  Inflacja CPI wzrosła w czerwcu do -0,8% r/r (vs. -0,9% r/r w maju) pomimo spadku inflacji bazowej z 0,4% r/r do 0,2% r/r. Po silnym wzroście inflacji w 2q oczekujemy wyhamowania trendu wzrostowego w 3q i ponownego przyspieszenia w 4q. Prognozujemy, że inflacja CPI do września będzie w przedziale -0,8/-0,5% r/r, a później powróci w okolice zera w grudniu.
 • Witając letni zastój

  Poniedziałek zgodnie z oczekiwaniami nie przyniósł przełomu na żadnym rynku i dziś prawdopodobnie będzie podobnie. Kalendarium jest prawie puste z jedynie zwracającą uwagę decyzją banku centralnego Węgier w sprawie stóp procentowych.
 • Letnie wyprzedaże: Rosjanie przyjeżdżają do Polski

  Letnie wyprzedaże: Rosjanie przyjeżdżają do Polski

  Coraz więcej Rosjan przyjeżdża do Polski na zakupy. Nie odstrasza ich nawet niekorzystny kurs rubla - wynika z danych warmińsko-mazurskiej straży granicznej. Rosjan do naszego kraju przyciągają letnie wyprzedaże.
 • Przechodzimy na czas letni

  Przechodzimy na czas letni

  W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni, przez co pośpimy godzinę krócej. 29 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00. W całej Unii Europejskiej czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca, a kończy w ostatnią niedzielę października.
 • Polskie kluby piłkarskie uzyskały z letnich transferów ponad 10 mln euro, a wydały na nie ponad 4,5 mln euro

  Polskie kluby piłkarskie uzyskały z letnich transferów ponad 10 mln euro, a wydały na nie ponad 4,5 mln euro

  Na piłkarskim rynku jest okazja do transferów. Przez cały luty klubom wolno sprzedawać i kupować piłkarzy. Podczas poprzedniego, tzw. letniego okna transferowego, w lipcu i sierpniu, sprzedano zawodników za 10,3 mln euro, a kupiono za 4,6 mln euro - wynika z raportu "Rynek transferów piłkarskich w Polsce" firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton.
 • Letni rajd niedźwiedzi

  Podaż poczyna sobie coraz śmielej na głównych giełdach świata. Na tym tle nasz rynek radzi sobie stosunkowo nie najgorzej, choć we wtorek uległ powszechnie obowiązującym nastrojom. Tym samym potwierdzają się obawy, że poniedziałkowy skok indeksów był raczej jednorazowym epizodem.
 • Letnia stabilizacja w przemyśle

  Letnia stabilizacja w przemyśle

  Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w czerwcu oceniany jest przez firmy korzystnie, podobnie jak w maju i lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat - podał GUS.