Leszek Lichota

Artykuły - Leszek Lichota (86)

 • "Osaczony": Leszek Lichota gwiazdą nowego serialu Polsatu

  "Osaczony": Leszek Lichota gwiazdą nowego serialu Polsatu

  ​16 czerwca ruszają zdjęcia do polsatowskiego serialu premium "Osaczony". W roli tytułowej zobaczymy Leszka Lichotę.
 • ​Leszek Lichota i Olga Tokarczuk byli sąsiadami w Wałbrzychu

  ​Leszek Lichota i Olga Tokarczuk byli sąsiadami w Wałbrzychu

  Znany aktor Leszek Lichota w dzieciństwie mieszkał w Wałbrzychu. W niedawnym wywiadzie zdradził, że jego sąsiadką była wtedy Olga Tokarczuk. Znajomość z noblistką wspomina dobrze - pisarka czasami pożyczyła jego rodzinie szklankę cukru albo pozwala skorzystać z telefonu.
 • Leszek Lichota: Rebrow mniej pali i mniej przeklina

  Leszek Lichota: Rebrow mniej pali i mniej przeklina

  Trzeci sezon "Watahy" to bardziej gra w szachy, niż sceny akcji - zapowiada Leszek Lichota. Aktor zdradza również, że jego bohater, Rebrow, teraz rzadziej sięga po papierosy. Przyznaje: "kiedy mam na ujęciu zapalić i mamy kilka dubli, no to nie jestem tego w stanie znieść".
 • "Pułapka": Serial dla inteligentnych widzów

  "Pułapka": Serial dla inteligentnych widzów

  Mimo że początkowo produkcja TVN miała być wyłącznie sześcioodcinkowym miniserialem, to wysoka oglądalność i dobre przyjęcie przez widzów przekonało twórców, aby przedłużyć „Pułapkę” na kolejny sezon. W drugiej serii są aktorzy dobrze znani z pierwszej odsłony, ale pojawi się także kilka nowych nazwisk.
 • Kasia Adamik o serialu "Wataha"

  Kasia Adamik o serialu "Wataha"

  W niedzielę, 12 października, odbyła się premiera pierwszej oryginalnej produkcji HBO Polska "Wataha" o strażnikach granicznych w Bieszczadach. W rolach głównych występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska i Aleksandra Popławska.
 • Leszek Lichota zamyka swój klub

  Leszek Lichota zamyka swój klub

  Jak zapewnia Leszek Lichota, klub "Wkręt" przy ulicy Chełmskiej w Warszawie to już zamknięty rozdział w jego życiu. Aktor zrezygnował z prowadzenia lokalu położonego w kompleksie Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Powodem był zbyt wysoki czynsz, jakiego zażądał właściciel obiektu.

Zdjęcia - Leszek Lichota (30)

Filmy - Leszek Lichota (11)

 • Kasia Adamik o „Watasze” HBO

  Za nami premiera pierwszej oryginalnej produkcji HBO Polska „Wataha” o strażnikach granicznych w Bieszczadach. W rolach głównych występują Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska i Aleksandra Popławska. Sześcioodcinkowy serial wyreżyserowali Michał Gazda oraz Kasia Adamik. Serial „Wataha” to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy pełnią służbę na wschodniej granicy Polski, w bieszczadzkiej dziczy. Spokój pograniczników burzy tragiczny wypadek, w wyniku którego ginie większość bliskich współpracowników kapitana Wiktora Rebrowa (Leszek Lichota). Rebrow, jako jedyny ocalały, staje się głównym podejrzanym w śledztwie. - Czekałam na taką propozycję od dawna. Chciałam pracować przy spektakularnym projekcie z ogromnym rozmachem inscenizacyjnym, który opowiadałby taką historię, jaka może się zdarzyć tylko w Polsce. W naszym kraju powstaje niewiele seriali z prawdziwego zdarzenia. Mam nadzieję, że HBO ustanowi pewną nową jakość i dzięki temu inne stacje będą chciały robić tak samo oryginalne i ambitne rzeczy – mówi Kasia Adamik.
 • Topa i Lichota zagrają strażników granicznych w serialu „Wataha”

  „Wataha” to obyczajowo-sensacyjna opowieść o grupie strażników z Bieszczad. Na co dzień strzegą oni trudnego odcinka wschodniej granicy, który nie tylko oddziela dwa kraje, lecz także ma również inne znaczenie – to symbol ludzkich ograniczeń. Bohaterowie serialu często stają więc przed trudnymi moralnymi wyborami. W rolach głównych w serialu występują Bartłomiej Topa, Leszek Lichota, Aleksandra Popławska i Marian Dziędziel.
 • Leszek Lichota musi zamknąć swój klub

  Jak zapewnia Leszek Lichota, klub „Wkręt” przy ulicy Chełmskiej w Warszawie to już zamknięty rozdział w jego życiu. Aktor zrezygnował z prowadzenia lokalu położonego w kompleksie Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Powodem był zbyt wysoki czynsz, jakiego zażądał właściciel obiektu. – To były dwa lata fantastycznej przygody. Ale w momencie, kiedy pojawiły się przeciwności; oczekiwania administratora, których nie byłem w stanie spełnić, postanowiłem, że nie ma sensu tego kontynuować. Wiadomo, że jak się otwiera klub, to trzeba wyjść z założenia, że to nie jest robota na całe życie - wyjaśnia aktor.
 • Klub Leszka Lichoty staje się ulubionym miejscem warszawskich artystów

  Leszek Lichota, znany z roli mecenasa Marka Dębskiego z „Prawa Agaty", jest właścicielem klubu „Wkręt”, który coraz wyraźniej zaznacza się na imprezowej mapie Warszawy. Położony w kompleksie Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych, staje się jednym z ulubionych miejsc młodych filmowców.