Leszek Dyja

Artykuły - Leszek Dyja (5)

 • Wisła Kraków. Leszek Dyja: Obawiam się plagi kontuzji

  Wisła Kraków. Leszek Dyja: Obawiam się plagi kontuzji

  - Czy w zaistniałych okolicznościach wzrasta ryzyko odniesienia kontuzji przez piłkarzy? Na pewno tak, choć będę to kontuzje o innej charakterystyce. W normalnym trybie rozgrywania sezonu piłkarzy trapiły na przykład urazy mięśni dwugłowych lub czworogłowych. Teraz, po rozmowie z pracownikami innych klubów, mogę stwierdzić, że największe problemy występują w przypadku mięśni przywodzicieli. Ma to związek między innymi ze specyfiką treningu piłkarskiego, który polega na wykonywaniu dużej liczy startów, hamowań i zwrotów - mówi w rozmowie z Interią trener przygotowania fizycznego Wisły Kraków i reprezentacji Polski Leszek Dyja.
 • Wisła Płock. Trener Leszek Dyja odchodzi z klubu

  Wisła Płock. Trener Leszek Dyja odchodzi z klubu

  Leszek Dyja, trener przygotowania fizycznego, odchodzi z Wisły Płock - poinformował klub.
 • Reprezentacja Polski. Mniej celebrytów, a więcej piłkarzy u Brzęczka

  Reprezentacja Polski. Mniej celebrytów, a więcej piłkarzy u Brzęczka

  - Ta reprezentacja była przez wszystkich uwielbiana, ale po dwóch meczach na mundialu to zniknęło. Moim podstawowym celem jest przywrócenie energii piłkarzom i radości wszystkim kibicom. Chcemy wrócić do jakości, jaką reprezentacja, za kadencji Adama Nawaki, prezentowała na ME i w eliminacjach do MŚ – zapowiada nowy selekcjoner Jerzy Brzęczek.
 • Reprezentacja Polski. Oto sztab nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka

  Reprezentacja Polski. Oto sztab nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka

  Tomasz Mazurkiewicz asystentem, były sprinter Leszek Dyja fizjologiem i Andrzej Woźniak trenerem bramkarzy - oto najważniejsi członkowie sztabu reprezentacji Polski jej nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka. Brzęczek wczoraj został oficjalnie ogłoszony trenerem kadry narodowej.
 • Ruch Chorzów. Leszek Dyja odchodzi z klubu

  Ruch Chorzów. Leszek Dyja odchodzi z klubu

  Po ponad 8 latach ze sztabu szkoleniowego Ruchu Chorzów odchodzi trener przygotowania fizycznego Leszek Dyja - poinformował klub na oficjalnej stronie.