Leszek Dawid

Artykuły - Leszek Dawid (12)

 • "Broad Peak": Film o himalaiście Macieju Berbece

  "Broad Peak": Film o himalaiście Macieju Berbece

  Trwają zdjęcia do filmu "Broad Peak" o himalaiście Macieju Berbece. Filmowcy mają już za sobą zdjęcia w Karakorum. W głównego bohatera wciela się Ireneusz Czop, jego żonę zagra Maja Ostaszewska. Na fotelu reżysera zasiada Leszek Dawid, autor filmu "Jesteś Bogiem" o zespole Paktofonika.
 • Dwa filmy Leszka Dawida w 2020 roku

  Dwa filmy Leszka Dawida w 2020 roku

  Wszystko wskazuje na to, że w roku 2020 odbędą się premiery dwóch filmów w reżyserii Leszka Dawida. Jeden z nich to biografia samego Krzysztofa Komedy. Drugi poświęcony jest dramatycznym wydarzeniom na Broad Peak, które rozegrały się w 2013 roku podczas wyprawy na dwunastą co do wielkości górę świata.
 • Twórcy "Jesteś Bogiem" zrealizują film o Krzysztofie Komedzie

  Twórcy "Jesteś Bogiem" zrealizują film o Krzysztofie Komedzie

  Studio Naima Film przygotowuje film o legendarnym kompozytorze jazzowym i pianiście Krzysztofie Komedzie Trzcińskim. Za kamerą stanie Leszek Dawid, twórca filmu "Jesteś Bogiem".
 • "Komety" Leszka Dawida premierowo w TVP2

  "Komety" Leszka Dawida premierowo w TVP2

  W niedzielę, 27 grudnia, o godz. 22.40 TVP2 wyemituje premierowo spektakl "Komety" w reżyserii Leszka Dawida
 • "Skutki uboczne" Zelenki w Teatrze Telewizji

  "Skutki uboczne" Zelenki w Teatrze Telewizji

  Reduta Banku Polskiego w Warszawie niejednokrotnie była miejscem wielu hucznych bankietów. Tym razem jednak w murach zabytkowego budynku zagościł Teatr Telewizji - "Skutki uboczne" czeskiego pisarza Petra Zelenki w reżyserii Leszka Dawida.
 • Kto otrzyma Paszport "Polityki"?

  Kto otrzyma Paszport "Polityki"?

  Zbliża się jubileuszowa XX edycja Paszportów "Polityki". We wtorek, 6 listopada, ogłoszono nominacje w kategorii "Film". Kto ma szansę na tę prestiżową nagrodę?
 • Borys Szyc i Maciej Stuhr najlepsi

  Borys Szyc i Maciej Stuhr najlepsi

  Aktorzy Borys Szyc i Maciej Stuhr oraz Leszek Dawid, reżyser filmu "Jesteś Bogiem", triumfowali podczas tegorocznej uroczystości Róże Gali. Uroczysta ceremonia wręczenia pamiątkowych statuetek odbyła się w poniedziałek, 5 listopada, w Warszawie.
 • Śladami bohaterów "Jesteś Bogiem"

  Śladami bohaterów "Jesteś Bogiem"

  Miłośnicy Paktofoniki oraz filmu "Jesteś Bogiem" będą mogli niebawem wybrać się na... wycieczkę śladami Magika. To jedna z propozycji organizatorów trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych Regiofun, który 24 października rozpocznie się w Katowicach.
 • Gdyby nie on, nie byłoby Paktofoniki

  Gdyby nie on, nie byłoby Paktofoniki

  Arkadiusz Jakubik zagrał w najnowszym filmie Leszka Dawida "Jesteś bogiem" menadżera legendarnej Paktofoniki, Gustawa. Aktor broni swojego bohatera twierdząc, że gdyby nie on, ten zespół nigdy by nie powstał.

Zdjęcia - Leszek Dawid (4)

Filmy - Leszek Dawid (9)

 • Leszek Dawid: Widzowie uznali ten film za swój

  Film "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida wybrany został przez czytelników miesięcznika "Film" najlepszym obrazem sezonu 2011/2012.
 • Leszek Dawid o filmie "Jesteś bogiem"

  Bohaterami filmu "Jesteś Bogiem" są trzej założyciele hip-hopowego zespołu Paktofonika z Mikołowa i Katowic - Rahim (Sebastian Salbert), Fokus (Wojciech Alszer) i Magik (Piotr Łuszcz). Paktofonika powstała w 1998 roku, a rozwiązano ją w 2003 roku, w niespełna trzy lata po samobójczej śmierci Magika.
 • "Jesteś Bogiem"

  "Jesteś Bogiem" to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Film przedstawia historię trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki utworom takim, jak słynny "Jestem Bogiem", stali się głosem pokolenia.
 • "Pakt trzech"

  Film Leszek Dawid "Jesteś bogiem" nagrodzono za najlepszy debiut reżyserski na Gdynia Film Festival. Dawid Ogrodnik oraz Tomasz Schuchardt zgarnęli statuetki za najlepsze kreacje drugoplanowe.