leśnicy

Artykuły - Leśnicy (10)

 • Sam dodatek funkcyjny u leśnika to nawet 5,8 tys. zł miesięcznie! Tak płacą Lasy Państwowe

  Sam dodatek funkcyjny u leśnika to nawet 5,8 tys. zł miesięcznie! Tak płacą Lasy Państwowe

  Nie milkną echa nagrania z ministrami Mariuszem Błaszczakiem i Janem Szyszko, w którym pojawia się biała koperta i zwrot "córka leśniczego". Dziennik.pl postanowił się przyjrzeć zarobkom w Lasach Państwowych. A te nie są małe.
 • "Nasz Dziennik" Ręka na godle i pieniądzach

  "Nasz Dziennik" Ręka na godle i pieniądzach

  Najpierw rządzący zabrali Lasom Państwowym pieniądze, teraz odbierają leśnikom polskie godło - orzełka na czapkach i guzikach munduru - pisze "Nasz Dziennik".
 • Zmiany w mundurach Służby Leśnej. Leśnicy protestują

  Zmiany w mundurach Służby Leśnej. Leśnicy protestują

  Będą zmiany w wyglądzie mundurów Służby Leśnej - informuje "Dziennik Polski". Doprowadzą one do rezygnacji z czapki maciejówki, na której widnieje godło Polski. Rezygnacja z orzełka nie podoba się leśnikom, którzy protestują przeciwko zmianom.
 • Górnik i leśnik zarabiają najwięcej

  Górnik i leśnik zarabiają najwięcej

  Jeśli pracować, to w rafinerii, kopalni i energetyce - tam uposażenia są więcej niż godziwe. I jeszcze w Lasach Państwowych, gdzie do pracy wśród przyrody dochodzi bonus w postaci dobrej pensji - wynika z rankingu DGP.
 • Polskie lasy pójdą pod młotek albo topór

  Polskie lasy pójdą pod młotek albo topór

  To, co zamierza zrobić rząd Donalda Tuska z nasza firmą, to skandal - twierdzą leśnicy z Solidarności. Przedsiębiorstwo może zbankrutować, a polskie lasy pójdą pod młotek albo piłę.
 • Podwyżki dla wybranych

  Podwyżki dla wybranych

  W 2007 roku podwyżki otrzymali policjanci, leśnicy, żołnierze, kontrolerzy NIK i nauczyciele. Płace zamrożono tylko niektórym urzędnikom administracji rządowej.
 • Płace leśników zagrożone

  Przeciw obniżeniu o 10 proc. środków na pensje dla leśników w parkach narodowych protestuje Związek Leśników Polskich Parków Narodowych. Jego szef Piotr Kozłowski skierował w poniedziałek list do prezydenta Kaczyńskiego. Jeśli leśnicy nie otrzymają odpowiedzi do 20 czerwca, to rozpoczną protesty.
 • Wygłodniałe psy atakują

  Sfory psów zagryzają leśne zwierzęta w okolicach miejscowości Wygoda na Warmii. Giną głównie sarny, zające i bażanty. Leśnicy i myśliwi często są zmuszeni strzelać do takich psów.
 • Bieszczady: Misie "utulone" do snu

  Bieszczady: Misie "utulone" do snu

  Bieszczadzkie niedźwiedzie poszły spać - nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że do snu utulili je odpowiednią dietą leśnicy. Głodny miś to zły miś, dlatego leśnicy odpowiednio wcześniej rozpoczęli dokarmianie rosnącej w siłę populacji bieszczadzkiego niedźwiedzia.
 • Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach

  Gdzie uciec przed upałem? Oczywiście do lasu. Tymczasem leśnicy i strażacy biją na alarm - dwie trzecie naszych lasów objętych jest najwyższym, trzecim stopniem zagrożenia pożarowego. Wystarczy niedopałek, porzucona szklana butelka, a pożar gotowy. Według dyrektora Lasów Państwowych Konrada Tomaszewskiego, wilgotność ściółki jest katastrofalna i sięga 10 procent.

Filmy - Leśnicy (1)

 • Mały jelonek utknął na ogrodzeniu. Z pomocą przyszli leśnicy

  W stanie Oregon w USA mały jelonek utknął na płocie. Z pomocą przyszła strażniczka leśna Shawni McLaughlin, która całą akcję nagrała za pomocą kamerki zamontowanej w jej mundurze. Kobieta nakryła zwierzę ręcznikiem i zdjęła z ogrodzenia. Jelonek potrzebował chwili na zebranie sił, jednak gdy tylko poczuł się na siłach, popędził w dal. (STORYFUL/x-news)