leniwe

Artykuły - Leniwe (4)

 • Kluski leniwe z owocami

  Kluski leniwe z owocami

  Nie masz pomysłu na obiad? Dziś polecamy leniwe z sezonowymi owocami.
 • Leniwe

  Leniwe

  Kluski to wspaniały, pożywny i sycący dodatek do dań mięsnych, ale można je również przygotować na słodko.
 • Leniwe tory, czyli jak kolej oddaje rynek samochodom

  Leniwe tory, czyli jak kolej oddaje rynek samochodom

  Kiepskie wskaźniki finansowe, spółki w długach, ospały postęp techniczny - to wszystko można by wybaczyć kolejarzom w Europie. Ale nie to, że nadal oddają rynek towarowy samochodom.
 • Leniwe nastroje bez USA

  Wczorajsza sesja przyniosła inwestorom w Warszawie długo oczekiwany wzrost. WIG20 podniósł się o 0,3 proc., kończąc notowania w okolicach 2428,4 pkt. Na plusie znalazły się także mniejsze indeksy. WIG50 zyskał 0,4 proc., podobnie jak WIG250. Indeks szerokiego rynku wzrósł o 0,3 proc. Mieszane nastroje panowały na europejskich rynkach.
 • Zamiast rozdać żywność biednym, wyrzucają do śmieci. Sklepy są skąpe, leniwe i przestraszone

  Zamiast rozdać żywność biednym, wyrzucają do śmieci. Sklepy są skąpe, leniwe i przestraszone

  Handlowcy wolą utylizować jedzenie, niż przekazywać je na cele charytatywne. I to pomimo że od ponad roku mogą robić to na korzystnych zasadach finansowych i podatkowych. Nie wiedzą jak, nie chce im się, a niektóre się boją.
 • Leniwa korekta na GPW

  Jakkolwiek od ataku popytu w zeszłą środę byki zaczęły mieć pewne problemy z kontynuacją zwyżki, to z drugiej strony strona podażowa także nie była specjalnie dokuczliwa i na parkiecie zapanowała sytuacja równowagi. Dzisiejsza sesja zapowiadała się na szansę dla niedźwiedzi, którym sprzyjały lekkie globalne schłodzenie na giełdach w mijającej dobie oraz niezbyt korzystne tendencje na rynku złotówki.
 • Leniwy poniedziałek na rynku?

  Na EUR/USD wciąż utrzymuje się sytuacja, którą tak naprawdę można uznać za patową. Jesteśmy wciąż powyżej wsparć (które ustalić można w obszarach 1,3335 - 1,3360), ale i poniżej linii 1,34, a tym bardziej nie można mówić o trwałym powrocie ponad nią. W ostatni czwartek widać było ożywienie strony długiej na eurodolarze, dzięki temu zyskał też złoty, ale - zgodnie z naszymi przewidywaniami - były to jedynie ruchy korekcyjne, być może też skutek emocji, na pewno jednak nie trwała odmiana trendu.
 • Szykuje się leniwy poniedziałek

  Pod nieobecność inwestorów z USA (święto) inwestorzy w Europie mogą unikać poważniejszych decyzji. Rano indeksy powinny wyraźnie zyskiwać, ale dalszych bodźców zabraknie.
 • Leniwy pracownik?

  Leniwy pracownik?

  "Na tapczanie leży leń, nic nie robi cały dzień..." - gdyby tapczan zamienić na biurowe krzesło, słowa wiersza Jana Brzechwy niejednokrotnie śmiało można by odnieść także do pracy. Jednak brak motywacji do pracy nie zawsze ma podłoże leniwego usposobienia. Powodów może być wiele, a wina często wcale nie leży po stronie pracownika.
 • Sesja toczyła się leniwie

  Wczesnym rankiem wykres pary EUR/USD testował jeszcze poziom wsparcia na linii 1,25, do przełamania jednak nie doszło. Z drugiej strony, odbicie także nie było silne i przez większa część dnia notowania oscylowały pomiędzy 1,2510 a 1,2530. Po godzinie 15:00 kurs jest bliższy tej górnej wartości