lekkoatletyka

Artykuły - Lekkoatletyka (1463)

 • Mityng w Ostrawie odbędzie się we wrześniu

  Mityng w Ostrawie odbędzie się we wrześniu

  Mityng "Złote Kolce" w Ostrawie odbędzie się 8 września - poinformowali organizatorzy. W zawodach co roku startuje wielu polskich lekkoatletów, a konkurs rzutu młotem kobiet jest imienia Kamili Skolimowskiej.
 • Mistrzostwa kontra wielotysięczne maratony. Bieganie może się obronić

  Mistrzostwa kontra wielotysięczne maratony. Bieganie może się obronić

  Zdaniem ekspertów, bieganie może być jedną z tych dyscyplin sportu, które szybko wrócą po pandemii koronawirusa. Nowa normalność będzie wymagała, co oczywiste, wprowadzenia dodatkowych rozwiązań, ale te wcale nie oznaczają, że zawody stracą na widowiskowości. "Zawody o charakterze mistrzowskim mogłyby przebiegać bez problemu, a biegi na dystansie do 400 m, gdzie masz własną linię na torze, nie stanowią większego problemu" - powiedział Kingston Mills, profesor eksperymentalnej immunologii.
 • Lekkoatletyka. Jessie Knight – biegająca mistrzyni zorganizowania

  Lekkoatletyka. Jessie Knight – biegająca mistrzyni zorganizowania

  Sport przynosi wiele korzyści, a jedną z nich jest nauka doskonałej organizacji. Pogodzenie pracy zawodowej z życiem profesjonalnej lekkoatletki wydaje się jednak murem nie do pokonania. O tym, że można realizować się w wyuczonym zawodzie, jednocześnie osiągając satysfakcjonujące wyniki na bieżni, przekonuje Jessie Knight, która pracuje jako nauczycielka.
 • Robert Maćkowiak: Na 50. urodziny życzę sobie normalności

  Robert Maćkowiak: Na 50. urodziny życzę sobie normalności

  Ma medale wszystkich imprez mistrzowskich, oprócz igrzysk. Był często nazywany liderem sztafety "lisowczyków" na 4x400 m, a w środę kończy 50 lat. Robert Maćkowiak na urodziny życzy sobie powrotu do normalności. Na co dzień jest trenerem i realizuje się w... skoku w dal.
 • Lekkoatletyka. Allyson Felix: Postrzegam to jako czas, aby stać się silniejszą

  Lekkoatletyka. Allyson Felix: Postrzegam to jako czas, aby stać się silniejszą

  Dla mistrzyni olimpijskiej stagnacja sportu nie oznacza urlopu. Lekkoatletka nadrabia stracony czas, spędzając go z najbliższą rodziną, a każdego dnia wykonuje ciężką pracę na treningach. „Jako sportowcy trenujemy tak, aby być gotowym w określonym czasie. Teraz gdy data igrzysk się zmieniła, dla mnie, mającej 34 lata, wolałbym, żeby igrzyska odbyły się w tym roku” – powiedziała Allyson Felix.
 • Lekkoatletyka. Czy w Wielkiej Brytanii panuje kultura nieufności?

  Lekkoatletyka. Czy w Wielkiej Brytanii panuje kultura nieufności?

  Brytyjczycy, oprócz pandemii koronawirusa, okazuje się, że borykają się z jeszcze jednym poważnym problemem. To według niezależnych badań "ogólna kultura nieufności" oraz "złe zachowania". Recenzja obnaża prawdę o systemie lekkoatletyki w Wielkiej Brytanii.
 • Lekkoatletyka. Dalilah Muhammad - treningi i ramadan w czasie izolacji

  Lekkoatletyka. Dalilah Muhammad - treningi i ramadan w czasie izolacji

  Wydawałoby się, że profesjonalny sport i ramadan muszą się wykluczać. Mistrzyni olimpijska i jedna z najlepszych zawodniczek świata w biegu przez płotki opowiada o tym, jak pandemia pozwoliła jej sumienniej pościć. - Tym razem obiecałam sobie, że to zrobię – powiedziała Dalilah Muhammad.
 • Lekkoatletyka. Ta Lou: Nie wiem, czy jako sportowcy będziemy mentalnie gotowi podróżować

  Lekkoatletyka. Ta Lou: Nie wiem, czy jako sportowcy będziemy mentalnie gotowi podróżować

  Igrzyska olimpijskie miały być jej celem, na którego spełnienie czekała cztery lata. Reprezentantka Wybrzeża Kości Słoniowej nie uważa jednak, że coś w tym temacie się zmieniło i nadal z motywacją patrzy w kierunku Tokio. "Nie chcę wracać do zawodów, ponieważ jeśli podejmę jakiekolwiek ryzyko, może to odbyć się kosztem mojego życia. A moje życie jest ważniejsze niż wszystko inne" - powiedziała Marie-Josee Ta Lou.
 • Lekkoatletyka. Nie żyje Stefan Burkart, dwukrotny olimpijczyk

  Lekkoatletyka. Nie żyje Stefan Burkart, dwukrotny olimpijczyk

  W wieku 62 lat zmarł Stefan Burkart. Szwajcarski sprinter był uczestnikiem igrzysk olimpijskich – w Barcelonie (1992) i Atlancie (1996). Po zakończeniu lekkoatletycznej kariery został bobsleistą i trenerem.
 • Płotkarz Czykier: Obóz w Spale potrzebny dla mojej psychiki

  Płotkarz Czykier: Obóz w Spale potrzebny dla mojej psychiki

  Płotkarz Damian Czykier jako jeden z niewielu lekkoatletów zdecydował się wziąć udział w obozie w spalskim ośrodku COS już od 9 maja. "Mocne treningi i życie obozowe są potrzebne dla mojego ciała, ale może przede wszystkim dla psychiki" - podkreślił.

Filmy - Lekkoatletyka (75)