lekkoatletyka

Artykuły - Lekkoatletyka (2762)

Filmy - Lekkoatletyka (28)

 • Lekkoatletyka. Japończycy mieli kłopoty z pałeczką. Wideo

  Japońska sztafeta 4x100 m zafundowała sobie niewiarygodne problemy przy przekazywaniu pałeczki podczas zawodów światowych zawodów IAAF w sztafetach w Jokohamie. Na powtórkach w zwolnionym tempie widać niesamowitą walkę biegaczy "o przetrwanie". Ostatecznie finiszowali na trzecim miejscu.
 • Caster Semenya wygrywa wyścig na 800 metrów Diamentowej Ligi w Dausze. Wideo

  Zaledwie dwa dni po niekorzystnym dla biegaczki wyroku Trybunału Arbitrażowego w Lozannie w sprawie farmakologicznego obniżania poziomu testosteronu w organizmie, Caster Semenya wygrała bieg na 800 metrów Diamentowej Ligi w Dausze z czasem 1:54,98, co jest szóstym wynikiem w historii. "Z niczego nie zamierzam rezygnować i - do diabła - nie będę przyjmować żadnych leków" - powiedziała Semenya po biegu w wywiadzie dla BBC.
 • Już wkrótce wyrok w sprawie Caster Semenyi. To koniec jej dominacji?

  Caster Semenya od lat dominuje w biegach na 800 metrów. Jej rywalki uważają, że jest to niesprawiedliwe ze względu na przewagę biegaczki wynikającą z podniesionego poziomu testosteronu. To może jednak wkrótce ulec zmianie.
 • Angelika Cichocka: Celem jest kwalifikacja na MŚ. Wideo

  - Celem jest kwalifikacja na mistrzostwa świata, a w dalszej perspektywie dobry występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Mam nadzieję, że po kontuzji wrócę jeszcze mocniejsza - mówi Angelika Cichocka, mistrzyni Europy w biegu na 1500 m.