lekkoatletyczne MŚ w Doha

Artykuły - Lekkoatletyczne MŚ w Doha (33)

 • Lekkoatletyczne MŚ. Gorąco na konferencji prasowej, Coe odpiera zarzuty

  Lekkoatletyczne MŚ. Gorąco na konferencji prasowej, Coe odpiera zarzuty

  W krzyżowym ogniu pytań dziennikarzy znalazł się najważniejszy człowiek w światowej lekkoatletyce, prezydent IAAF-u Sebastian Coe, który spotkał się z mediami ostatniego dnia mistrzostw świata, rozgrywanych w Katarze. Na wydarzeniu był obecny także wysłannik Interii w Doha, Artur Gac.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Organizatorzy podali, jaka jest frekwencja od początku mistrzostw w Katarze

  Lekkoatletyczne MŚ. Organizatorzy podali, jaka jest frekwencja od początku mistrzostw w Katarze

  Dla jednych to dane drażliwe, rzut oka na trybuny pewne liczby może poddawać w wątpliwość, niemniej gospodarze lekkoatletycznego czempionatu globu w Katarze opublikowali dane, przedstawiające liczbę kibiców, który każdego dnia zajmują miejsca na mogącym pomieścić 48 tysięcy widzów stadionie Chalifa, będącym główną areną zmagań. Korespondencja z Dohy Artura Gaca, wysłannika Interii.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Partyka: Mutazz i trener Szczyrba tworzą znakomity duet

  Lekkoatletyczne MŚ. Partyka: Mutazz i trener Szczyrba tworzą znakomity duet

  Wrócił po ciężkiej kontuzji, ściągnął na stadion Chalifa niespotykaną od początku mistrzostw publikę i w wielkim stylu sięgnął po złoty medal w konkursie skoku wzwyż. Powrót na najwyższy poziom Katarczyka Mutazza Isy Barszima, podopiecznego polskiego trenera Stanisława Szczyrby, robi wrażenie na legendarnym przedstawicielu tej konkurencji, Arturze Partyce. Z naszym dwukrotnym medalistą olimpijskim porozmawiał obecny w Dosze wysłannik Interii, Artur Gac.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Bukowiecki: Brak mi słów. O czym my mówimy?

  Lekkoatletyczne MŚ. Bukowiecki: Brak mi słów. O czym my mówimy?

  - Chcę powiedzieć jasno, że nawet gdybym zrobił wszystko perfekcyjnie, to nie pchnąłbym 22,90 m. W tym konkursie nie było mnie stać na medal. To jest smutne i przykre, w dodatku bardzo mnie deprymuje i demotywuje - wyznał Konrad Bukowiecki w mocnej rozmowie, po zakończeniu stojącego na kapitalnym poziomie finału pchnięcia kulą w MŚ w Dosze. Nasz rodak nawet nie zbliżył się do walki o medale i zajął 6. miejsce. Korespondencja z Kataru Artura Gaca, wysłannika Interii.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Rafał Augustyn otrzymał kolejne przeprosiny

  Lekkoatletyczne MŚ. Rafał Augustyn otrzymał kolejne przeprosiny

  Reprezentant Polski Rafał Augustyn, który w chodzie sportowym na mistrzostwach świata w Doha z powodu błędu sędziów, będąc już skrajnie wyczerpany, dołożył do dystansu 50 km dodatkową, dwukilometrową pętlę, właśnie otrzymał kolejne przeprosiny. Takie podejście satysfakcjonuje naszego zawodnika, a o nowym wątku w sprawie osobiście poinformował korespondenta Interii w Katarze, Artura Gaca.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Bukowiecki: Nastawienie jest jedno, żeby wygrać

  Lekkoatletyczne MŚ. Bukowiecki: Nastawienie jest jedno, żeby wygrać

  - Konrad nie mówi, że jest tak fantastyczny, że przyjechał tu po pewne złoto. On mówi tylko o tym, że przyjechał, żeby wygrać. Z nastawieniem, żeby wygrać. Po prostu zna swoją wartość. Jeśli nie byłby przygotowany na zwycięstwo, to by tego nie mówił - tłumaczy w ekskluzywnej rozmowie z Interią na MŚ w Katarze Ireneusz Bukowiecki, trener Konrada Bukowieckiego, który dziś (godz. 19.05) wystąpi w finale pchnięcia kulą. Korespondentowi z Dohy Arturowi Gacowi szkoleniowiec zdradził szczegóły kontuzji, z jaką boryka się jego syn. Nam zdecydował się o tym opowiedzieć przed konkursem.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Wielka wpadka organizatorów, ceremonia medalowa przesunięta

  Lekkoatletyczne MŚ. Wielka wpadka organizatorów, ceremonia medalowa przesunięta

  Zwycięzca konkursu skoku wzwyż Mutazz Isa Barszim oraz pozostali medaliści Michaił Akimienko oraz Ilja Iwaniuk po zakończonym finale konkursu, zgodnie z planem, udali się na ceremonię dekoracji. Ta jednak, z powodu problemów z nagłośnieniem, została przesunięta na sobotę, a zawodnicy jak niepyszni, bez "krążków" na szyjach, opuścili specjalną platformę. Korespondencja z Kataru Artura Gaca, wysłannika Interii.
 • Lekkoatletyczne MŚ. Tego jeszcze nie było, stadion wypełniony (niemal) po brzegi

  Lekkoatletyczne MŚ. Tego jeszcze nie było, stadion wypełniony (niemal) po brzegi

  Do tej pory organizatorzy raczej naciągali frekwencję. Przez siedem dni lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dosze szacowana liczba kibiców każdego dnia najczęściej nie przekraczała 7 tysięcy. Wynik został wyśrubowany w czwartek, gdy stadion Chalifa wypełnił się około 12 tysiącami widzów. Jednak wszystko przebił piątek, z trybun zniknęły ogromne płachty i niemal każdy sektor ultranowoczesnego obiektu zapełnił się kibicami. Dlaczego? O tym w relacji korespondenta Interii w Katarze, Artura Gaca.
 • Lekkoatletyczne MŚ. W taki filmowy sposób stoczono bój o brązowy medal dla Wojciecha Nowickiego

  Lekkoatletyczne MŚ. W taki filmowy sposób stoczono bój o brązowy medal dla Wojciecha Nowickiego

  To była spektakularna akcja polskich działaczy, która sprawiła, że czwarty w finale konkursu rzutu młotem Wojciech Nowicki, po kilku godzinach, został brązowym medalistą mistrzostw świata w Dosze. Przedstawiamy sekwencję zdarzeń, które sprawiły, że nieudany występ Polaka został nieco osłodzony skutecznym protestem - pisze w korespondencji z Kataru Artur Gac, wysłannik Interii.
 • Lekkoatletyczne MŚ: Medal Nowickiego. VAR pomaga w lekkiej atletyce

  Lekkoatletyczne MŚ: Medal Nowickiego. VAR pomaga w lekkiej atletyce

  - To był ewidentny błąd sędziowski i podjęta decyzja, kogokolwiek by dotyczyła, była decyzją słuszną - tłumaczy Interii Filip Moterski, przewodniczący Centralnego Kolegium Sędziów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W nocy ze środy na czwartek po proteście polskiej ekipy jury sędziowskie podjęło decyzję o tym, że brązowy medal mistrzostw świata w rzucie młotem należał się Wojciechowi Nowickiemu.

Filmy - Lekkoatletyczne MŚ w Doha (2)