leki na receptę

Artykuły - Leki na receptę (16)

 • E-recepty obowiązkowe już od 8 stycznia

  E-recepty obowiązkowe już od 8 stycznia

  Lekarze od jutra mają obowiązek wystawiania elektronicznych recept. Wystarczy czterocyfrowy kod SMS, mail lub wydruk informacyjny. Papierowe wydawane będą tylko w określonych przypadkach.
 • Farmaceutka o e-recepcie: Błędy, kolejki, zniecierpliwieni pacjenci

  Farmaceutka o e-recepcie: Błędy, kolejki, zniecierpliwieni pacjenci

  - Lekarze przed obowiązkiem wystawiania e-recept powinni mieć odpowiednie szkolenia, które tłumaczyłyby czym jest EAN. Powinni mieć przede wszystkim porządne programy do ich wystawiania. Nie można również całej odpowiedzialności o informowaniu pacjentów o zmianach przerzucać na apteki. Lekarze są za e-recepty premiowani, a my? Zbieramy tylko skargi za wszelkie zmiany, błędy czy awarie - mówi Anna, magister farmacji z Warszawy.
 • Wykluczenie na e-receptach

  Wykluczenie na e-receptach

  Sposób wprowadzania e-recepty może wykluczyć część pacjentów, którzy nie korzystają z internetu, choć doskonale radzą sobie z telefonem komórkowym i mogliby otrzymywać ją SMS-em.
 • E-recepta - to musisz wiedzieć!

  E-recepta - to musisz wiedzieć!

  Jak informuje Naczelna Izba Lekarska , przedmiotem wielu wystąpień Okręgowych Zjazdów Lekarzy, Rad Lekarskich oraz dyskusji na posiedzeniach Komisji Izbowych jest kwestia zasad wystawiania recept po wejściu w życie obowiązku wystawienia e-recepty (styczeń 2020). e-Recepta jest elektronicznym dokumentem stosowanym zamiast tradycyjnej recepty w postaci papierowej. Do niedawna, pacjent otrzymywał u lekarza receptę papierową, z którą udawał się do apteki w celu otrzymania niezbędnych do leczenia produktów leczniczych.
 • E-recepty początkiem poważnych zmian

  E-recepty początkiem poważnych zmian

  Wprowadzanie elektronicznej recepty do polskiej służby zdrowia stało się rzeczywistością. 25 maja w Siedlcach minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski wziął udział w inauguracji e-Recepty. Pierwszą e-receptę wystawiono w Centrum Medyczno-Diagnostycznym.
 • Jak sprawdzić, która apteka posiada Twój lek?

  Jak sprawdzić, która apteka posiada Twój lek?

  Choć aptek w Polsce nie brakuje, wielu pacjentów napotyka problemy podczas realizacji recept, zwłaszcza w przypadku leków trudno dostępnych. Niejednokrotnie zdarza się, że apteka posiada na stanie tylko część przepisanych leków. Najwygodniej byłoby zrealizować całą receptę w jednym miejscu, jednak nie zawsze jest to możliwe. Jak sprawdzić, czy dana apteka posiada szukane przez nas leki?
 • E-recepty bez wychodzenia z domu

  E-recepty bez wychodzenia z domu

  Wczoraj Sejm uchwalił ustawę o e-receptach. Przewiduje ona m.in. możliwość wystawienia e-recepty bez osobistego badania pacjenta po konsultacji za pośrednictwem systemów teleinformatycznych.
 • Warto zadbać o ubezpieczenie na życie i zdrowie

  Warto zadbać o ubezpieczenie na życie i zdrowie

  W pozyskaniu i utrzymaniu dobrych pracowników coraz większe znaczenie mają benefity pozapłacowe, takie jak ubezpieczenie ma życie i ubezpieczenie zdrowotne - mówi Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie.
 • Apteki chcą specjalnej ochrony

  Apteki chcą specjalnej ochrony

  Rynek leków refundowanych budzi wielkie emocje. Ministerstwo zdrowia przygotowuje ważne zmiany na tym rynku. Farmaceuci domagają się zabezpieczenia aptek przed spadkiem cen urzędowych leków.
 • Leki na receptę za darmo dla wszystkich dzieci - już od Nowego Roku

  Leki na receptę za darmo dla wszystkich dzieci - już od Nowego Roku

  Od 1 stycznia 2016 r. apteki będą bezpłatnie realizować recepty wystawione na nazwisko pacjentów poniżej 18. roku życia - zdecydował parlament.

Filmy - Leki na receptę (1)

 • Leki na przeziębienie będą sprzedawane na receptę?

  Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki w studiu "Dzień Dobry TVN" przyznał, że Ministerstwo Zdrowia pracuje nad ograniczeniem dostępu do niektórych leków na przeziębienie kupowanych masowo i bez recepty. Zawierają one substancje czynne, które przyjęte do organizmu w dużo większych niż zalecane dawkach działają psychoaktywnie. Radziewicz-Winnicki, podkreślił jednak, że nie wszystkie tego typu leki będą reglamentowane, a możliwość ich zakupu wyłącznie na receptę nie rozwiąże problemu narkomanii w Polsce. Sprawa leków na receptę wywołała burzę w studio telewizyjnym.