leki

Artykuły - Leki (832)

Filmy - Leki (25)

 • Czym grozi złe przechowywanie leków?

  Aby leki nam pomagały, a nie szkodziły, musimy je odpowiednio przechowywać. W jakich zatem warunkach powinny być trzymane? Czy wszystkie leki mogą być w tym samy miejscu? Katarzyna Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae opowiedziała o prawidłowych sposobach na przechowywanie leków. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ministerstwo zdrowia testuje recepty elektroniczne w Siedlcach i Skierniewicach. „Osoby starsze chyba po prostu wolą wydruki”

  Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło pilotażowy program elektronicznych recept. Mieszkańcy Siedlec i Skierniewic mogą korzystać z recept na telefonach komórkowych. Program jednak nie cieszy się jeszcze popularnością wśród pacjentów. - Pacjenci, którzy nie mają komputerów, smartfonów, nie posługują się nimi na co dzień, mają trudności z założeniem konta elektronicznego - mówi Mariusz Miodulski, zastępca dyrektora ds. medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.
 • Odkrycie polskich naukowców. Nadmiar arsenu powoduje raka

  Naukowcy ze Szczecina dowiedli, że im wyższe stężenie arsenu we krwi, tym większe prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Odkrycia dokonał zespół prof. Jana Lubińskiego z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Okazuje się, że arsen jest niebezpieczny zwłaszcza dla kobiet. Dlaczego? Jak wyglądało badanie? Z prof. Lubińskim rozmawiał Robert Stockinger z "Dzień Dobry TVN".
 • Zażywasz leki? Uważaj na to, co jesz!

  Zażywasz leki? Jesteś w trakcie antybiotykoterapii? Uważaj na to, co jesz! Węglowodany, tłuszcze, nabiał, błonnik i owoce mogą upośledzać działanie leków. Leki popijaj wodą przegotowaną lub wodą źródlaną. Pamiętaj o odstępach między lekami, a posiłkami. Powinna ona wynosić co najmniej 2 godziny. Czytaj ulotki! Będziesz wiedzieć, kiedy najlepiej zażyć dane lekarstwo.