Biznes - lekarze

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Lekarze (serial TVN) ,

Artykuły - Lekarze (225)

 • Projekt rozporządzenia MZ przewiduje podwyżki dla lekarzy rezydentów od 1 lipca

  Projekt rozporządzenia MZ przewiduje podwyżki dla lekarzy rezydentów od 1 lipca

  Od 1 lipca lekarze rezydenci, czyli odbywający specjalizację, mają otrzymać podwyżki - wynika z projektu rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie zasadniczego miesięcznego wynagrodzenia dla lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizację w ramach rezydentury.
 • Lekarze znaleźli sposób na e-recepty

  Lekarze znaleźli sposób na e-recepty

  ​Od 8 stycznia przepisy nakładają obowiązek wystawiania recepty w formie elektronicznej. Ustawa pozwala, by w wyjątkowych sytuacjach, jak np. wizyta domowa, lekarz wystawił receptę papierową. Okazuje się jednak, że nie wszyscy medycy traktują sytuację wyjątkową jako wyjątek - pisze "Super Express".
 • 44 proc. pielęgniarek nabędzie uprawnienia emerytalne

  44 proc. pielęgniarek nabędzie uprawnienia emerytalne

  Do końca 2020 roku uprawnienia emerytalne będzie miało ogółem 44 proc. pracujących obecnie pielęgniarek, czyli prawie 103 tys. osób - podaje prawo.pl, powołując się na dane Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.
 • Tykająca bomba w portfelach lekarzy

  Tykająca bomba w portfelach lekarzy

  Rynek medyczny rozwija się w zawrotnym tempie, a Polacy coraz chętniej korzystają z prywatnej opieki lekarskiej. Z jednej strony jest to efekt trudności z dostępem do państwowej służby zdrowia, z drugiej - wzrostu płac, który pomaga leczyć się poza NFZ. Dobra passa nie chroni jednak branży medycznej przed problemami finansowymi. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że prywatne przychodnie i gabinety lekarskie mają ponad 100 mln zł długów.
 • OZZL: Rządzący opamiętajcie się!

  OZZL: Rządzący opamiętajcie się!

  Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy popiera postulat poprawy finansowania szpitali powiatowych zgłaszanego przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych oraz Związek Powiatów Polskich - organizatorów manifestacji przez siedzibą Ministerstwa Zdrowia. Ostatnia "seria" doniesień prasowych o tragicznych wydarzeniach w niektórych szpitalach, zwłaszcza na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych nie jest kwestią przypadku.
 • Medyczna marihuana nie tylko dla chorych. Lekarze ostrzegają przed dziurą w przepisach

  Medyczna marihuana nie tylko dla chorych. Lekarze ostrzegają przed dziurą w przepisach

  Źle przygotowane przepisy spowodowały, że - pomimo konserwatyzmu państwa - tylnymi drzwiami wprowadzono dostęp do miękkich narkotyków. Całkowicie legalnie można je kupić w aptece.
 • Prezydent podpisał nowelę ustawy o wzroście nakładów na zdrowie

  - Prezydent podpisał w zeszłą środę nowelizację ustawy zakładającą przyspieszenie wzrostu nakładów na publiczny system ochrony zdrowia tak, by nie mniej niż 6 proc. PKB było przeznaczane na ten cel od 2024 r. Wcześniej zakładano, że nastąpi to w roku 2025.
 • "Super Express": Więcej darmowych leków

  "Super Express": Więcej darmowych leków

  Dzisiaj seniorzy otrzymują za darmo raczej tanie leki i niekoniecznie te, których najczęściej używają - zapowiedział w wywiadzie dla środowego "Super Expressu" minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapowiada rozszerzenie listy leków 75 plus i wzrost kwoty przeznaczonej na ten cel.
 • Lekarze rodzinni o e-zwolnieniach: Będą kłopoty

  - Zastanawiamy się jak będzie wyglądać e-zwolnienie na wizycie domowej lekarskiej, a jak, kiedy akurat nie będzie prądu w przychodni - mówi dr Michał Sutkowski, rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
 • ZUS ma problem z lekarzami orzecznikami. Nie chcą pracować nawet za 8 tys. zł

  ZUS ma problem z lekarzami orzecznikami. Nie chcą pracować nawet za 8 tys. zł

  - Planujemy wprowadzenie algorytmu, który będzie typować ubezpieczonych do kontroli na podstawie większej liczby parametrów, np. częstotliwości korzystania z chorobowego - mówi dr Grażyna Hart, naczelny lekarz ZUS, dyrektor Departamentu Orzecznictwa Lekarskiego Centrali ZUS.