Fakty - lekarze

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Lekarze (serial TVN) ,

Artykuły - Lekarze (552)

Filmy - Lekarze (2)

  • Rezydenci grożą kolejnym protestem, bo min. zdrowia nie wywiązuje się ze zobowiązań. Resort odpowiada: jutro rozporządzenie

    Lekarze rezydenci, którzy po kilkumiesięcznym proteście doszli w lutym do porozumienia z resortem zdrowia twierdzą, że ministerstwo nie wywiązuje się ze złożonych obietnic i zapowiada kolejny protest. - Trudno mi powiedzieć, że gdzieś jest to nierealizowane - odpowiada z kolei minister zdrowia. - Jutro zostanie podpisane rozporządzenie dla rezydentów - „ustawa 6 proc.” - w której duża część rozwiązań z porozumienia jest zrealizowana. Jesteśmy w stałym kontakcie z Naczelną Izbą Lekarską - wyjaśnia Łukasz Szumowski. W porozumieniu, które 8 lutego podpisali minister zdrowia Łukasz Szumowski i przedstawiciel lekarzy rezydentów, znalazło się między innymi stwierdzenie o zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia do 6 procent PKB w ciągu 6 lat, ale też o wsparciu finansowym dla lekarzy specjalistów, którzy zdecydują się zostać na stałe w jednej placówce medycznej. (TVN24/x-news)
  • Trwa okupacja resortu zdrowia. Rzeczniczka ministerstwa rozmawia z mediami

    Trwa okupacja budynku resortu zdrowia przez związkowców z "Solidarności". Cztery kobiety z Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" nie opuściły wczoraj gmachu resortu po obradach Zespołu Trójstronnego przy Ministerstwie Zdrowia. Do późna w nocy trwały rozmowy z ministrem Konstantym Radziwiłłem oraz minister Elżbietą Witek. Protestujące domagają się pilnego spotkania z premier Beatą Szydło. Premier zaprasza na takie spotkanie za tydzień, ale kobiety nie chcą tak długo czekać.