menway - lekarze

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Lekarze (serial TVN) ,

Artykuły - Lekarze (25)

 • Geny mają wpływ na to, o której godzinie... umrzemy

  Geny mają wpływ na to, o której godzinie... umrzemy

  Naukowcy doszli do rewolucyjnego wniosku, że odpowiedni gen mówi o tym, o jakiej godzinie dokładnie umrze dany człowiek. To było przypadkowe odkrycie, które jednak może zrewolucjonizować medycynę i pomóc w ratowaniu życia pacjentów.
 • Dla nich nie ma granic

  Dla nich nie ma granic

  Co sprawia, że spośród rzeszy fachowców przebijają się tylko nieliczni? Talent? Odwaga? A może po prostu szczęście sprzyja lepszym? Rzecz o Waldemarze Pokromskim, Radzimirze Dębskim i Robercie Śmigielskim.
 • Mężczyźni szczepią się rano

  Mężczyźni szczepią się rano

  Można poprawić skuteczność szczepionki przeciw grypie podając ją o określonych porach dnia każdej z płci.
 • Nadużywanie leków szkodzi

  Nadużywanie leków szkodzi

  Z powodu nadużywania leków umiera w USA więcej osób niż ginie w wypadkach drogowych - wykazał raport opublikowany przez U.S. Centers for Disease Control and Prevention w Atlancie.
 • Homeopatia szkodzi czy pomaga?

  Homeopatia szkodzi czy pomaga?

  Leki homeopatyczne mogą uzupełniać i wspomagać leczenie konwencjonalne - przekonywała na konferencji prasowej Prezes Polskiego Towarzystwa Homeopatii Klinicznej Ewa Wojciechowska. Większość lekarzy uważa jednak co innego.
 • Badanie prostaty uratuje ci życie

  Badanie prostaty uratuje ci życie

  Badanie antygenu PSA w ramach badań przesiewowych zmniejsza ryzyko zgonu z powodu raka prostaty o 20-30 proc. Ale zanim pacjent się na nie zdecyduje koniecznie musi porozmawiać o dobrych i złych stronach tego testu z urologiem - oceniają eksperci.
 • Dlaczego leczenie bólu boli lekarzy?

  Dlaczego leczenie bólu boli lekarzy?

  Trudna terapia przewlekłego bólu, zarówno u osób ze zdiagnozowanymi chorobami, jak i bez obiektywnego rozpoznania schorzenia, nie należy do rzadkości. Okazuje się, że pracownicy służby zdrowia, którzy mają kontakt z takimi pacjentami, są narażeni na negatywny wpływ choroby w niemal takim samym stopniu, co ich "podopieczni". Co i jak im zagraża?
 • Zestresowani pracownicy częściej chodzą do lekarza

  Zestresowani pracownicy częściej chodzą do lekarza

  Osoby narażone na silny stres w pracy odwiedzają lekarzy pierwszego kontaktu 26 proc. częściej niż mniej zestresowani pracownicy - wynika z kanadyjskich badań.
 • Brud wcale nie jest zły!

  Brud wcale nie jest zły!

  Dzieci należy kąpać jak najczęściej. Kurz trzeba zwalczać najskuteczniejszymi środkami, a więc w aerozolu. Ostatnio te obiegowe prawdy zostały poddane w wątpliwość przez naukowców.
 • Dodaje skrzydeł, ale może zatrzymać serce

  Dodaje skrzydeł, ale może zatrzymać serce

  Kanadyjscy lekarze przestrzegają przed spożywaniem napojów energetycznych. Ich zdaniem, kofeina oraz inne substancje pobudzające w nich zawarte mogą spowodować zatrzymanie akcji serca lub wywołać atak padaczki.