lekarze-rezydenci

Artykuły - Lekarze-rezydenci (9)

 • Służba zdrowia: Przeciążenie pracą i niskie zarobki. Będą strajki

  Służba zdrowia: Przeciążenie pracą i niskie zarobki. Będą strajki

  Tym razem medycy będą walczyć nie o podwyżki, lecz o system. Ich działaniom przyglądają się przedstawiciele innych zawodów i choć ich postulaty nie są tożsame, nie wykluczają przyłączenia się do jesiennej akcji.
 • Młodzi lekarze trafią również na prowincję

  Młodzi lekarze trafią również na prowincję

  Uczący się medycy nie chcą się szkolić w szpitalach powiatowych. Tym zaś brakuje rąk do pracy. Ma to zmienić projekt ustawy resortu zdrowia.
 • RMF: Koniec protestu rezydentów, nie koniec problemów

  RMF: Koniec protestu rezydentów, nie koniec problemów

  Łódź, Bydgoszcz i Szczecin. Między innymi w szpitalach w tych miastach wciąż są problemy z obsadzeniem grafików. Mimo że w czwartek formalnie zakończył się protest lekarzy, większość z nich nie podpisała jeszcze na nowo klauzul opt-out. A to właśnie ona pozwala lekarzom pracować więcej niż 48 godzin tygodniowo.
 • RMF: Rezydenci chcą ujawnienia treści rozmów z Konstantym Radziwiłłem

  RMF: Rezydenci chcą ujawnienia treści rozmów z Konstantym Radziwiłłem

  Protestujący lekarze domagają się opublikowania stenogramów z piątkowych rozmów z ministrem zdrowia. W tej sprawie złożą wniosek do resortu i Rzecznika Praw Pacjenta. Ostatnie negocjacje zakończyły się fiaskiem. "Państwo rezydenci zakończyli rozmowy na punkcie dotyczącym pieniędzy" - komentował po piątkowych rozmowach Konstanty Radziwiłł.
 • Ministerstwo: Spadła liczba wypowiedzianych klauzul opt-out

  Ministerstwo: Spadła liczba wypowiedzianych klauzul opt-out

  Ministerstwo zdrowia poinformowało, że od środy spadła liczba wypowiedzianych klauzul opt-out. Lekarze, podpisując taką klauzulę, godzą się na pracę w wymiarze ponad 48 godzin tygodniowo.
 • OZZL wspomoże finansowo lekarzy wypowiadających klauzulę opt-out?

  OZZL wspomoże finansowo lekarzy wypowiadających klauzulę opt-out?

  17 listopada Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy ustali szczegóły możliwej pomocy dla tych lekarzy, którzy po wypowiedzeniu klauzuli opt-out znajdą się w trudnej sytuacji finansowej - poinformował w poniedziałek PAP szef OZZL Krzysztof Bukiel.
 • Finansowanie służby zdrowia: podniesienie składki zdrowotnej jest niezbędne?

  Finansowanie służby zdrowia: podniesienie składki zdrowotnej jest niezbędne?

  Podniesienie składki zdrowotnej jako jeden ze sposobów poprawy finansowej kondycji ochrony zdrowia. Eksperci proponują, by na jej podwyżkę o 1,2 pkt proc. złożyli się po równo pracodawcy, pracownicy i budżet. Apelują o poważną dyskusję o finansowaniu leczenia.
 • Lekarze chcą dwóch średnich krajowych

  Lekarze chcą dwóch średnich krajowych

  Lekarze rezydenci prowadzą głodówkę w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Domagają się podwyżek, poprawy sytuacji w służbie zdrowia oraz zwiększenia wydatków na nią do poziomu 6,8% PKB, a w dalszej przyszłości do 9%.
 • Młodzi dostaną po 2285 zł

  Młodzi dostaną po 2285 zł

  Minister zdrowia chce, aby od 1 stycznia stażyści i rezydenci dostali 30-proc. podwyżki wynagrodzeń. Lekarze-rezydenci mają mieć prawo do uzyskiwania preferencyjnych kredytów. Lekarski Egzamin Państwowy zostanie przesunięty na szósty rok studiów medycznych.

Filmy - Lekarze-rezydenci (1)

 • Minister zdrowia podpisał rozporządzenie ws. płac lekarzy rezydentów. Specjaliści priorytetowych dziedzin zarobią 4,7 tys. zł

  Minister zdrowia podpisał rozporządzenie w sprawie płac lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne w ramach rezydentury. To element realizacji porozumienia z rezydentami, które zawarto w lutym. - To rozporządzenie bazujące na nowej ustawie. Trwało to dość długo, bo ustawa musiała przejść i dopiero niedawno została podpisana. To realizacja tego, co ustaliliśmy z rezydentami. Proszę zauważyć, że lista priorytetowych specjalizacji jest bardzo długa - wyjaśnił Łukasz Szumowski. Wysokość wynagrodzenia lekarzy i stomatologów odbywających szkolenie specjalizacyjne w trybie rezydentury będzie zależało od dziedziny medycyny i od okresu specjalizacji. (TVN24/x-news)