lekarze

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Lekarze (serial TVN) ,

Artykuły - Lekarze (1107)

Filmy - Lekarze (14)

 • "Alicja w Krainie Czarów", czyli rzadkie choroby i zaburzenia.

  Na świecie występuje wiele rzadkich chorób i zaburzeń. Nie wszystkie są jeszcze dobrze poznane przez naukowców. O wielu z nich mogliście nawet nie słyszeć!
 • Lekarze relaksują się w nietypowy sposób

  Jason Campbell zasłynął jako "tik tokowy" lekarz. Pracujący w szpitalu w Portland medyk wrzuca do internetu krótkie filmiki, na którym tańczy sam, lub z kolegami i koleżankami z pracy. Jak mówi, wszystko po to, żeby po ciężkim dniu w szpitalu, szczególnie w dzisiejszych dniach, mieć dla siebie chociaż 5 minut wytchnienia i dobrej zabawy.
 • Część zabiegów medycyny estetycznej ma być wykonywana tylko przez lekarzy

  Powiększanie ust, wypełnianie zmarszczek czy ujędrnianie twarzy – choć zabiegi medycyny estetycznej są stosunkowo bezpieczne, to przybywa pacjentów, którzy odczuli ich negatywne skutki, ponieważ wykonała je osoba niewykwalifikowana. Dlatego Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało konsultacje w sprawie uregulowania kwestii wykonywania zabiegów upiększających. Muszą one być zdefiniowane wprost jako świadczenia zdrowotne i wykonywane przez lekarzy – podkreślają przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
 • dr Andrzej Ignaciuk: popularność medialna nie musi być odzwierciedleniem fachowego przygotowania lekarza medycyny estetycznej

  Lajki w mediach społecznościowych nie przesądzają o kompetencjach zawodowych lekarza – uważa prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Przestrzega też, by nie kierować się popularnością medialną w wyborze terapeuty. Jego zdaniem w środowisku medycznym jest wielu lekarzy, których sława nie przekłada się na kompetencje zawodowe. Najpierw pomagali gwiazdom walczyć z oznakami upływającego czasu, potem sami stali się gwiazdami. W polskim show-biznesie jest kilkoro lekarzy medycyny estetycznej, którzy uzyskali popularność równą sławie swoich pacjentów.. Dla wielu kobiet medialna popularność jest wyznacznikiem fachowości lekarza, dlatego medykom znanym z czasopism i programów telewizyjnych chętniej powierzają swoje zdrowie i urodę. Eksperci przestrzegają jednak przed nadmiernym zaufaniem do lekarzy-celebrytów. – Popularność medialna nie musi być odzwierciedleniem przygotowania fachowego i tego, że ktoś jest rzeczywiście dobrym ekspertem w danej dziedzinie – mówi dr Andrzej Ignaciuk.