lekarze

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Lekarze (serial TVN) ,

Artykuły - Lekarze (1098)

 • Projekt rozporządzenia MZ przewiduje podwyżki dla lekarzy rezydentów od 1 lipca

  Projekt rozporządzenia MZ przewiduje podwyżki dla lekarzy rezydentów od 1 lipca

  Od 1 lipca lekarze rezydenci, czyli odbywający specjalizację, mają otrzymać podwyżki - wynika z projektu rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie zasadniczego miesięcznego wynagrodzenia dla lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizację w ramach rezydentury.
 • Lekarze znaleźli sposób na e-recepty

  Lekarze znaleźli sposób na e-recepty

  ​Od 8 stycznia przepisy nakładają obowiązek wystawiania recepty w formie elektronicznej. Ustawa pozwala, by w wyjątkowych sytuacjach, jak np. wizyta domowa, lekarz wystawił receptę papierową. Okazuje się jednak, że nie wszyscy medycy traktują sytuację wyjątkową jako wyjątek - pisze "Super Express".
 • Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty

  Rząd chce poprawić warunki kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów oraz zwiększyć liczbę w systemie ochrony zdrowia. Rada Ministrów przyjęła w tym tygodniu projekt nowelizacji ustawy.
 • Rząd Wielkiej Brytanii zapowiada ułatwienia wizowe dla lekarzy i pielęgniarek

  Rząd Wielkiej Brytanii zapowiada ułatwienia wizowe dla lekarzy i pielęgniarek

  Brytyjski rząd zapowiedział w piątek, że jeśli pozostanie u władzy po wyznaczonych na 12 grudnia wyborach, wprowadzi ułatwienia dla lekarzy i pielęgniarek chcących podjąć pracę w publicznej służbie zdrowia NHS, co ma zrównoważyć braki kadrowe spowodowane brexitem.
 • "Rz": Ile zarabia lekarz na Łotwie? 166 tys. zł miesięcznie

  "Rz": Ile zarabia lekarz na Łotwie? 166 tys. zł miesięcznie

  Równowartość 166 tys. zł miesięcznie zarobił lekarz-rekordzista na Łotwie pracujący na państwowym etacie i w sektorze prywatnych usług medycznych. Na samej państwowej posadzie lekarz może na Łotwie zarobić do 11 tys. euro miesięcznie - napisała w "Rzeczpospolitej" Iwona Trusewicz.
 • Służba zdrowia: Przeciążenie pracą i niskie zarobki. Będą strajki

  Służba zdrowia: Przeciążenie pracą i niskie zarobki. Będą strajki

  Tym razem medycy będą walczyć nie o podwyżki, lecz o system. Ich działaniom przyglądają się przedstawiciele innych zawodów i choć ich postulaty nie są tożsame, nie wykluczają przyłączenia się do jesiennej akcji.
 • Sztuczna inteligencja skróci kolejki do lekarzy

  Sztuczna inteligencja skróci kolejki do lekarzy

  Wdrożenia rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji oraz wzrost możliwości analitycznych doprowadzą do usprawnienia funkcjonowania wielu sektorów - między innymi służby zdrowia.
 • 44 proc. pielęgniarek nabędzie uprawnienia emerytalne

  44 proc. pielęgniarek nabędzie uprawnienia emerytalne

  Do końca 2020 roku uprawnienia emerytalne będzie miało ogółem 44 proc. pracujących obecnie pielęgniarek, czyli prawie 103 tys. osób - podaje prawo.pl, powołując się na dane Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.
 • Boom na kierunki medyczne

  Boom na kierunki medyczne

  Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie rozpocznie wkrótce kształcenie lekarzy. Na zielone światło czekają jeszcze dwa wnioski złożone przez uczelnie niepubliczne.
 • Tykająca bomba w portfelach lekarzy

  Tykająca bomba w portfelach lekarzy

  Rynek medyczny rozwija się w zawrotnym tempie, a Polacy coraz chętniej korzystają z prywatnej opieki lekarskiej. Z jednej strony jest to efekt trudności z dostępem do państwowej służby zdrowia, z drugiej - wzrostu płac, który pomaga leczyć się poza NFZ. Dobra passa nie chroni jednak branży medycznej przed problemami finansowymi. Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że prywatne przychodnie i gabinety lekarskie mają ponad 100 mln zł długów.

Filmy - Lekarze (16)

 • Artysta z Denver stworzył mural ku chwale pracowników służby zdrowia

  Artysta z Denver Marcel Zucchini-Fowler stworzył mural poświęcony pracownikom służby zdrowia, wykonującym swoje obowiązki podczas pandemii koronawirusa. Mężczyzna jest wdzięczny wszystkim pracownikom za walkę. Podkreśla, że sam ma przyjaciół z tej branży.
 • Lekarze relaksują się w nietypowy sposób

  Jason Campbell zasłynął jako "tik tokowy" lekarz. Pracujący w szpitalu w Portland medyk wrzuca do internetu krótkie filmiki, na którym tańczy sam, lub z kolegami i koleżankami z pracy. Jak mówi, wszystko po to, żeby po ciężkim dniu w szpitalu, szczególnie w dzisiejszych dniach, mieć dla siebie chociaż 5 minut wytchnienia i dobrej zabawy.
 • Lekarze, którzy dzielą się swoją wiedzą na Instagramie i blogach. Skąd taki pomysł na życie?

  Paweł Kabata, chirurg onkolog, oraz Magdalena Krajewska, lekarz rodzinny to instalekarze, czyli lekarze, którzy dzielą się swoją wiedzą medyczną na pomocą serwisów społecznościowych. Dlaczego zdecydowali się na założenie Instagrama i pisanie blogów? Jak środowisko medyczne odnosi się do internetowej działalności w sieci? – W Internecie nie należy wchodzić już w te porady, które mają na celu stawianie konkretnej diagnozy, w przypadku konkretnych chorób, chyba że jest to diagnoza ogólna – przestrzegał Jakub Gołąb z Biura Rzecznika Praw Pacjenta. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rezydenci grożą kolejnym protestem, bo min. zdrowia nie wywiązuje się ze zobowiązań. Resort odpowiada: jutro rozporządzenie

  Lekarze rezydenci, którzy po kilkumiesięcznym proteście doszli w lutym do porozumienia z resortem zdrowia twierdzą, że ministerstwo nie wywiązuje się ze złożonych obietnic i zapowiada kolejny protest. - Trudno mi powiedzieć, że gdzieś jest to nierealizowane - odpowiada z kolei minister zdrowia. - Jutro zostanie podpisane rozporządzenie dla rezydentów - „ustawa 6 proc.” - w której duża część rozwiązań z porozumienia jest zrealizowana. Jesteśmy w stałym kontakcie z Naczelną Izbą Lekarską - wyjaśnia Łukasz Szumowski. W porozumieniu, które 8 lutego podpisali minister zdrowia Łukasz Szumowski i przedstawiciel lekarzy rezydentów, znalazło się między innymi stwierdzenie o zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia do 6 procent PKB w ciągu 6 lat, ale też o wsparciu finansowym dla lekarzy specjalistów, którzy zdecydują się zostać na stałe w jednej placówce medycznej. (TVN24/x-news)