Lekarze

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
lekarze ,

Artykuły - Lekarze (532)

 • Radziwiłł: Rozważamy ułatwienie lekarzom spoza UE podejmowania pracy w Polsce

  Radziwiłł: Rozważamy ułatwienie lekarzom spoza UE podejmowania pracy w Polsce

  Zamierzam zmniejszyć te ograniczenia i utrudnienia, które nie wydają się dziś konieczne - tak odniósł się do możliwości zatrudniania lekarzy zza wschodniej granicy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w wywiadzie udzielonym branżowemu miesięcznikowi Menedżer Zdrowia.
 • Lekarze chcą dwóch średnich krajowych

  Lekarze chcą dwóch średnich krajowych

  Lekarze rezydenci prowadzą głodówkę w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Domagają się podwyżek, poprawy sytuacji w służbie zdrowia oraz zwiększenia wydatków na nią do poziomu 6,8% PKB, a w dalszej przyszłości do 9%.
 • Lekarze pracują dużo z powodu deficytu kadr i niedoborów finansowych

  Lekarze pracują dużo z powodu deficytu kadr i niedoborów finansowych

  Przyczyną naruszeń przepisów dot. czasu pracy lekarzy nie są niewystarczające zabezpieczenia w przepisach prawa, lecz deficyt kadr i niedobory finansowe - ocenia Ministerstwo Zdrowia, odnosząc się do postulatów OZZL, by ustawowo skrócić czas pracy lekarzy.
 • Lekarze usunęli młodej kobiecie zdrowe narządy

  Lekarze usunęli młodej kobiecie zdrowe narządy

  Lekarze z bełchatowskiego szpitala usunęli młodej kobiecie zdrowe narządy - żołądek, śledzionę i fragment przełyku. Wszystko przez sfałszowaną przez nią dokumentację medyczną. Sprawę bada teraz gliwicka prokuratura.
 • Polska w ogonie Europy pod względem liczby pielęgniarek i położnych. Problem będzie się nasilać

  Polska w ogonie Europy pod względem liczby pielęgniarek i położnych. Problem będzie się nasilać

  Pielęgniarkom i położnym ufa blisko 80 proc. społeczeństwa. Choć to jeden z bardziej cenionych zawodów, na pracę w zawodzie decyduje się zaledwie połowa absolwentów. W dużej mierze z powodu przeciążenia pracą – w Polsce na tysiąc mieszkańców przypada mniej niż sześć pielęgniarek. Jednym z największych problemów jest brak zastępowalności kadr. Co piąta pielęgniarka jest w wieku emerytalnym, zaledwie 5 proc. to osoby młode. Nad rozwiązaniem problemów polskiego pielęgniarstwa będzie pracować powołany przez resort zdrowia zespół.
 • W Polsce niedługo zabraknie co najmniej 50 tysięcy pielęgniarek

  W Polsce niedługo zabraknie co najmniej 50 tysięcy pielęgniarek

  Statystycznie na tysiąc pacjentów przypada ok. 5 pielęgniarek. Taki wskaźnik plasuje Polskę w ogonie państw Europy. Eksperci podkreślają, że w najbliższych latach około 50 tys. pielęgniarek nabędzie uprawnienia emerytalne, a braki w tej grupie zawodowej będą ogromne. Dlatego konieczne jest wypracowanie spójnej, długofalowej strategii dla pielęgniarstwa i przyciągnięcie do zawodu młodych osób – uważa prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.
 • Zachodniopomorskie: Trwa śledztwo w sprawie śmierci lekarki

  Zachodniopomorskie: Trwa śledztwo w sprawie śmierci lekarki

  Prokuratura Rejonowa w Białogardzie prowadzi śledztwo w sprawie śmierci lekarki-anestezjologa, która w poniedziałek wieczorem zmarła w Szpitalu Powiatowym podczas czwartej doby pełnienia dyżuru.
 • Superkomputer Watson zdiagnozował rzadką chorobę

  Superkomputer Watson zdiagnozował rzadką chorobę

  Superkomputer IBM Watson parał się już różnych zawodów - wygrał starcie w teleturnieju Jeopardy, analizował dane medyczne, a nawet patrzył w kosmos. Teraz jednak dokonał swojego największego osiągnięcia - uratował ludzkie życie.
 • Państwo powinno reagować na reklamę niosącą fałszywe treści

  Państwo powinno reagować na reklamę niosącą fałszywe treści

  Zaproponujemy zmiany ustawowe dotyczące kontroli reklam (m.in. leków - red.). Nie będzie to jednak kontrola a priori, prewencyjna, jak jest na przykład w Belgii, ale a posteriori, czyli następcza. Ministerstwo Zdrowia powinno walczyć z kłamstwem w przekazie medialnym i mieć do tego skuteczne narzędzia - mówi nam w wywiadzie wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.
 • "Rz": Rentgen lekarskich korzyści

  "Rz": Rentgen lekarskich korzyści

  Lekarze otrzymali w 2015 roku od firm farmaceutycznych prawie 108 mln złotych. Tyle kosztowały na przykład konsultacje, wyjazdy, szkolenia - informuje "Rzeczpospolita".

Filmy - Lekarze (10)

 • Paweł Małaszyński odchodzi z serialu, ale nie rezygnuje z aktorstwa

  Paweł Małaszyński pod koniec grudnia oficjalnie poinformował, że rezygnuje z roli w 4 sezonie serialu TVN "Lekarze". Aktor dementuje jednak plotki, że całkowicie rezygnuje z aktorstwa. W najbliższym czasie skupi się na pracy w teatrze.
 • "Lekarze" w pigułce

  Na co dzień niosą pomoc, ale każdy z nich ma swoją własną "kartę choroby". Kim są bohaterowie nowego serialu "Lekarze"? Z jakimi problemami zmagają się w życiu zawodowym i osobistym? Opowiadają Danuta Stenka, Marcin Perchuć, Piotr Polk i inni aktorzy grający w serialu.