Legoland

Artykuły - Legoland (25)

 • Spektakularne pokazy rycerskie – nowa atrakcja w LEGOLANDZIE

  Spektakularne pokazy rycerskie – nowa atrakcja w LEGOLANDZIE

  Nowością tegorocznego sezonu w parku rozrywki LEGOLAND w duńskim Billund są spektakularne pokazy rycerskie, zwane „Battle of the Brick”. Na specjalnie zaprojektowanej arenie rycerze na koniach, ubrani w prawdziwe zbroje dają pokaz swoich umiejętności, wprawiając w zachwyt dzieci i dorosłych!
 • Klocek albo psikus, czyli halloween w Danii

  Klocek albo psikus, czyli halloween w Danii

  Nawet jesienią można nastroić się pozytywnie. Bierzmy przykład z dzieci, które zawsze chcą się bawić i zabierzmy je do położonego zaledwie 700 km od polskiej granicy duńskiego regionu turystycznego LEGOLAND Billund Resort. Z okazji Święta Zmarłych czeka tam na nie mnóstwo „przerażającej” zabawy. Kultowy park rozrywki LEGOLAND zostanie udekorowany w iście halloweenowym stylu, w Givskud ZOO pojawią się trujące zwierzęta, a w miasteczkach Vejle, Vejen i Lillebælt odbędą się huczne i kolorowe parady, imprezy i festyny.
 • Bicie rekordu w budowaniu najwyższej wieży z klocków LEGO

  Bicie rekordu w budowaniu najwyższej wieży z klocków LEGO

  W parku rozrywki LEGOLAND w Billund w Danii trwa właśnie bicie rekordu świata w budowaniu najwyższej wieży z klocków LEGO! Dotychczasowy rekord to 36 metrów, a w tym tygodniu, od 26 do 30 czerwca wszyscy goście LEGOLANDU mają możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu i dołożenia swojej „cegiełki” do rekordowej budowli.
 • Hotel zamek LEGO

  Hotel zamek LEGO

  Już w 2019 roku otworzy swoje drzwi nowy zamek hotelowy LEGO, zlokalizowany w pobliżu głównego wejścia do parku LEGOLAND. Projekt warty 200 milionów koron duńskich będzie niewątpliwie największą inwestycją w duńskim miasteczku Billund. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły wybierać spośród 142 pokoi, by zamieszkać wśród rycerzy, czarodziejów i księżniczek, a dzięki temu spędzić jeszcze wspanialsze wakacje w rodzinnym parku rozrywki LEGOLAND.
 • Noc w LEGO House

  Noc w LEGO House

  Puść wodze swojej wyobraźni, wciel w życie najśmielsze LEGO-fantazje, a potem zaśnij otoczony 25 milionami klocków LEGO!
 • ​Zachwycające miasteczko

  ​Zachwycające miasteczko

  Wybierając się do LEGOLAND-u warto poświęcić kilka dodatkowych dni na zwiedzenie okolicznych miast i miasteczek. Zaledwie 60 kilometrów dalej znajduje się perełka średniowiecznej architektury, najstarsze miasto w Danii - Ribe.
 • Adrenalina i historia

  Adrenalina i historia

  ​Podczas wyjazdu do LEGOLAND-u warto zdecydować się na przedłużenie pobytu i wycieczkę do nieodległego Jelling. Urokliwe miasteczko, które związane jest z najstarszą historią Danii, dostarczy wiele wrażeń. Aby zapewnić dodatkową rozrywkę dzieciom warto odbyć podróż do pobliskiego Vejle, gdzie znajduje się wspaniały park linowy.
 • Wakacje na pełnych obrotach

  Wakacje na pełnych obrotach

  Odpoczynek w cieniu drzew lub na leżaku to kusząca propozycja, ale nie dla dzieci. One szukają mocniejszych wrażeń i dlatego tak chętnie sięgają po wirtualną rozrywkę. Jeśli chcesz, by zapomniały o tabletach i komputerach, zorganizuj im wakacje marzeń, podczas których nie sposób się nudzić. Zaledwie 650 km od polskiej granicy, na południu Danii, od wschodniego do zachodniego jej wybrzeża, rozciąga się region, którego bogactwo atrakcji przyprawia o zawrót głowy - LEGOLAND Billund Resort. W sąsiedztwie kultowego parku rozrywki, odkryjesz mnóstwo oryginalnych miejsc, które sprawią, że twoja rodzina przeżyje niezapomnianą przygodę!
 • Lalandia - nie tylko wodna atrakcja

  Lalandia - nie tylko wodna atrakcja

  ​Kiedy przybywa się do duńskiego Billund w oczy rzuca się jeden, olbrzymi budynek. Z zewnątrz przypomina wielki betonowy blok z dopiętym z boku kolorowym kołem. W jego wnętrzu kryje się olbrzymie centrum wypoczynkowo-rozrywkowe Lalandia, które przyciąga turystów nie tylko z Danii.
 • Aktywny wypoczynek dla małych i dużych

  Aktywny wypoczynek dla małych i dużych

  Wraz z nadejściem wiosny zaczynamy planować weekendowe wypady i dłuższe urlopy. Jak znaleźć miejsce, które spełni oczekiwania zarówno dorosłych, jak i dzieci? Wystarczy odwiedzić duński LEGOLAND Billund Resort, którego bogata oferta przyciąga rodziny z całej Europy. Do położonego zaledwie 650 km od polskiej granicy regionu można dotrzeć samochodem lub jeszcze szybciej samolotem tanich linii Wizzair - dotąd z Gdańska, a od 1 kwietnia dzięki nowemu połączeniu również z Warszawy.