Film - Legnica

Synonimy:
Legnicy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Legnica (9)

 • "Mała Moskwa" w Legnicy

  Blisko 100 osób uczestniczyło w scenie balowej nowego filmu Waldemara Krzystka "Mała Moskwa", która kręcona była w sobotę, 8 września, we Wrocławiu. Wkrótce ekipa filmowa przeniesie się do Legnicy.
 • Zakazana miłość polsko-sowiecka

  "Mała Moskwa" to tytuł najnowszego filmu Waldemara Krzystka, który będzie opowiadać historię zakazanej miłości w polsko-sowieckiej Legnicy w latach 60. Zdjęcia do filmu będą kręcone głównie we Wrocławiu i Legnicy, a jego realizacja rozpoczyna się w najbliższych dniach we Wrocławiu. Film trafi do kin w sierpniu 2008 r.
 • Teatralna nagroda dla Wojcieszka

  Spektakl "Made in Poland" Teatru im. Modrzejewskiej z Legnicy w reżyserii Przemysława Wojcieszka ("W dół kolorowym wzgórzem", "Doskonałe popołudnie"), młodego reżysera i scenarzysty filmowego, okazał się najlepszym z prezentowanych podczas 4. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy. O nagrody walczyło 10 spektakli z całej Polski.
 • Gabriela Kownacka kręci w Legnicy

  Gabriela Kownacka kręci w Legnicy

  W Legnicy powstaje film fabularny według scenariusza i w reżyserii Marka Stacharskiego, w którym obok wcielającego się w główną rolę Bartosza Turzyńskiego, występują Gabriela Kownacka (serial "Rodzina zastępcza") oraz Aleksandra Nieśpielak ("Reich").
 • Wojcieszek sfilmuje swój spektakl

  Wojcieszek sfilmuje swój spektakl

  Spektakl "Made in Poland", według scenariusza i w reżyserii Przemysława Wojcieszka ("W dół kolorowym wzgórzem"), zostanie sfilmowany. Taką informację podał we wtorek, 21 czerwca, na konferencji prasowej, Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, w którym wystawiono spektakl.
 • Wojcieszek w teatrze

  Wojcieszek w teatrze

  Premiera sztuki na podstawie scenariusza "Made in Poland" autorstwa znanego wrocławskiego twórcy Przemysława Wojcieszka i w jego reżyserii odbędzie się 21 listopada w Legnicy. Miejscem, gdzie tutejszy Teatr im. Heleny Modrzejewskiej wystawi sztukę, jest były pawilon handlowy na jednym z osiedli mieszkaniowych.
 • Warsztaty Filmu Animowanego w Legnicy

  Warsztaty Filmu Animowanego w Legnicy

  Kilkudziesięciu młodych filmowców z Polski i Niemiec pracuje pod kierunkiem mistrzów filmu animowanego nad własnymi projektami w ramach X Warsztatów Filmu Animowanego, które trwają w Legnicy. Wśród prowadzących zajęcia są mistrzowie tego gatunku: Witold Giersz, Stanisław Lenartowicz i Piotr Dumała ("Zbrodnia i kara").
 • Letnia Akademia Filmowa w Legnicy

  Letnia Akademia Filmowa w Legnicy

  Około osiemdziesięciu młodych Polaków i Niemców pracuje nad własnymi animowanymi filmami, ucząc się od mistrzów tego gatunku podczas Warsztatów Filmu Animowanego, które trwają w ramach IX Letniej Akademii Filmowej w Legnicy.
 • Animacja w Legnicy

  Prawie stu młodych adeptów animacji filmowej z Polski i Niemiec przyjedzie w najbliższą sobotę, 18 sierpnia, do Legnicy, aby wziąć udział w Letniej Akademii Filmowej. Uczestnicy imprezy będą pod okiem mistrzów szlifować umiejętności w ramach Warsztatów Filmu Animowanego.