Fakty - Legnica

Synonimy:
Legnicy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Legnica (29)

 • Legnica: Wykoleił się pociąg towarowy

  Legnica: Wykoleił się pociąg towarowy

  Pociąg towarowy jadący z Węglińca do Rybnika na Dolnym Śląsku miał wypadek w Legnicy - informują słuchacze RMF FM na Gorącą Linię. Z szyn wypadł elektrowóz i trzy wagony.
 • Awantura na rocznicę wyjścia wojsk z Legnicy. Nie dla "biesiady dla okupantów"

  Awantura na rocznicę wyjścia wojsk z Legnicy. Nie dla "biesiady dla okupantów"

  W atmosferze skandalu rozpoczęły się w Legnicy obchody 20. rocznicy wyprowadzenia wojsk radzieckich z Polski.
 • "GPC": Skandal. Okupanci wrócą do Legnicy

  "GPC": Skandal. Okupanci wrócą do Legnicy

  "Legnicę znów odwiedzą żołnierze sowieccy, którzy okupowali ją do 1993 r. W dniach 13-15 września odbędzie festiwal „Dwadzieścia lat po”, który przy wsparciu marszałka województwa Rafała Jurkowlańca z PO organizuje legnicki Teatr Modrzejewskiej. Będą koncerty, pokazy grup rekonstrukcyjnych, występy teatrów z Rosji i Polski, a także wspólna biesiada okupantów z okupowanymi" - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
 • W ostatni dzień kampanii kandydaci walczą o głosy

  Piątek - ostatni dzień kampanii przed I turą - zapowiada się pracowicie dla większości kandydatów walczących o prezydenturę. Politycy stawiają na spotkania z wyborcami w całym kraju.
 • Dodatkowe pociągi na sobotę i niedzielę

  Dodatkowe pociągi na sobotę i niedzielę

  Kolejarze uruchomią w sobotę i niedzielę kilkadziesiąt dodatkowych pociągów, które będą dowozić podróżnych na uroczystości żałobne w Warszawie i Krakowie.
 • Wybrano Miss Polonię 2009

  22-letnia Maria Nowakowska z Legnicy (woj. dolnośląskie) zdobyła w sobotę tytuł Miss Polonia 2009. Oprócz tytułu najpiękniejszej Polki otrzymała m.in. samochód ufundowany przez firmę Fiat oraz komplet diamentowej biżuterii. Gala finałowa konkursu Miss Polonia odbyła się w Białej Fabryce w Łodzi.
 • Dolnośląskie: 19 rannych w wypadku autobusu

  Dziewiętnaście osób zostało rannych w wyniku zderzenia autobusu z samochodem osobowym, do którego doszło we wtorek wieczorem na jednej z dróg wylotowych z Legnicy (Dolnośląskie), w kierunku autostrady A4.
 • Wyłudził 100 tys. zł oferując sprowadzenie aut

  Mężczyznę podejrzanego o oszukanie co najmniej 21 osób na blisko 100 tys. zł zatrzymali policjanci z Legnicy (Dolnośląskie). 30-latek wyłudzał zaliczki na poczet sprowadzenia samochodów z zagranicy.
 • Wielkie sprzątanie w Legnicy

  W Legnicy, nad którą w czwartek przeszła nawałnica, trwa wielkie zbieranie drewna. Ze skwerów, osiedli i parków mieszkańcy wynoszą połamane gałęzie drzew. Władze miasta wyznaczyły również pięć punktów składowania drewna. Dziewięćdziesięciu strażaków będzie natomiast nadal usuwało zwisające dachówki, rynny i połamane konary. W szpitalu wciąż przebywa 13 osób z czterdziestu, które odniosły obrażenia.
 • Znów dramat w Legnicy: Woda zalewa domy

  Woda zalewa mieszkania w Legnicy. Kolejny dramat przeżywają ludzie, którzy ucierpieli w czwartkowej nawałnicy. W tym dolnośląskim mieście doświadczonym przez wodny żywioł pada deszcz.