legendy

Artykuły - Legendy (145)

 • Muzycy The Doors na Festiwalu Legend Rocka

  Muzycy The Doors na Festiwalu Legend Rocka

  Robbie Krieger i Ray Manzarek, dwaj muzycy grupy The Doors wystąpią na tegorocznym Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty w pobliżu Ustki.
 • Ogień rusznic pod Orszą

  Ogień rusznic pod Orszą

  Wielka wiktoria z 1514 roku Polski i Litwy w wojnie z Moskwą nie doczekała się złotej legendy.
 • Piękna i oddana prababka Jezusa

  Piękna i oddana prababka Jezusa

  Według średniowiecznej legendy babką Marii, czyli prababką Jezusa, była pobożna Ismeria, która później została ogłoszona świętą.
 • Cenny metal zawsze tam był. Właśnie odkryto 14 ton

  Cenny metal zawsze tam był. Właśnie odkryto 14 ton

  Małe i ubogie miasteczko Breznik, na zachodzie Bułgarii, w ostatnich tygodniach żyje wizją kilku ton złota. Kruszec prawdopodobnie kryje się w okolicznych skałach.
 • Kariera hakera

  Kariera hakera

  Nie wychodząc z domu, potrafią ukraść z banku pieniądze lub dane z komputera i zatrzeć za sobą wszelkie ślady.
 • Gdzie się podziały skarby z katedry?

  Gdzie się podziały skarby z katedry?

  Zanim po biskupa Kallera przyjechali gestapowcy, we Fromborku miało dojść do tajemniczego zdarzenia, które nigdy nie zostało wyjaśnione do końca...
 • Wolisz calibrę, scirocco czy capri?

  Wolisz calibrę, scirocco czy capri?

  Opla calibry nikomu nie trzeba przedstawiać. Chociaż w ostatnim czasie oferowane po cenie złomu auto stało się synonimem tuningowego bezguścia i symbolem blacharskiej rozpaczy, w początku lat dziewięćdziesiątych sportowy opel spędzał sen z powiek wielu nastolatkom.
 • Co warto obejrzeć w kinie?

  Co warto obejrzeć w kinie?

  To będzie wyjątkowy weekend w kinach. Na ekrany trafią: "Social Network" o tym, jak powstał Facebook, komedia sensacyjna "Red" z udziałem Bruce'a Willisa i Morgana Freemana, dokument o genialnym stroicielu fortepianów. A na deser dwie animacje: trójwymiarowa opowieść o mitycznych sowach i plastelinowa produkcja "Mary i Max" - tylko dla dorosłych.
 • Nikt nie chce polskiej legendy!

  Nikt nie chce polskiej legendy!

  Fiaskiem zakończyła się kolejna próba sprywatyzowania Fabryki Zapałek "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach (Śląskie). Na trzecie w tym roku ogłoszenie o sprzedaży 85 procent akcji nie wpłynęła żadna oferta - poinformował resort skarbu.
 • Anty-inicjacja

  Anty-inicjacja

  "Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga'hoole" ("Legend of Guardians: The Owl of Ga'hoole"), reż. Zack Snyder, USA 2010, dystrybutor Warner Bros., premiera kinowa 15 października 2010 roku.

Filmy - Legendy (3)