legenda

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Legenda (Film (2005) Reż.Mariusz Pujszo) ,

Artykuły - Legenda (304)

 • Wraca warszawska legenda!

  Wraca warszawska legenda!

  Budowa Nowej Rotundy w Warszawie. Konstrukcja stalowa całego obiektu waży ponad 500 ton.
 • Ile wart jest Bruce Lee?

  Ile wart jest Bruce Lee?

  Wokół Bruce'a Lee narosło już tyle legend, że pod tym względem nie może się z nim równać chyba żadna inna gwiazda kina. Jak się okazuje, atmosfera tajemnicy oraz magia srebrnego ekranu w jego przypadku stała się bardzo kosztownym połączeniem. Ostatnio przekonali się o tym uczestnicy pewnej aukcji w Hongkongu.
 • "Ciemne postacie w historii Kościoła. Mity, kłamstwa i legendy"

  "Ciemne postacie w historii Kościoła. Mity, kłamstwa i legendy"

  Zderzenie legend z faktami historycznymi, odpowiedzi na pytanie, co kryje się za wyolbrzymianymi nierzadko skandalami, związanymi z templariuszami, papieżycą Joanną i innymi domniemanymi ciemnymi postaciami Kościoła. Mity, kłamstwa, czarne legendy i teorie spiskowe, często bardziej fascynujące niż banalna, rozczarowująca prawda. Zapraszamy do udziału w konkursie!
 • Santana na Festiwalu Legend Rocka: Muszę tu wrócić

  Santana na Festiwalu Legend Rocka: Muszę tu wrócić

  W Dolinie Charlotty w pobliżu Ustki zakończyła się siódma edycja Festiwalu Legend Rocka. Podczas trzech dni (1-3 sierpnia) zagrali m.in. Alice Cooper, John Mayall i Carlos Santana.
 • Kultowe piwo powraca!

  Kultowe piwo powraca!

  Piwosze w średnim wieku poczują się dzięki tej informacji znacznie młodziej. Na rynek trafia właśnie limitowana reedycja szalenie popularnego w Polsce piwa marki 10,5. Na razie nie wiadomo, czy na sklepowych półkach zagości na dłużej.
 • "Viper. Pilot F-16". Wspomnienia legendy

  "Viper. Pilot F-16". Wspomnienia legendy

  "Jeśli jesteś weteranem, znów będziesz miał spocone dłonie. Jeśli nie, zapnij pasy i przygotuj się. To pełne akcji, prawdziwe spojrzenie z bliska na współczesną walkę myśliwską, opowiedziane prosto z kabiny" - tak książkę "Viper. Pilot F-16" opisuje Jacksel Broughton, emerytowany pułkownik USAF, odznaczony Krzyżem Sił Powietrznych za nadzwyczajne bohaterstwo.
 • Odkryto bramę piekła, miejsce które naprawdę zabija

  Odkryto bramę piekła, miejsce które naprawdę zabija

  Zgodnie z grecką mitologią, jedynie zmarli mogli odnaleźć "bramę do piekła". Teraz włoscy archeolodzy twierdzą, że wiedzą, gdzie ona jest i byli świadkami, iż do dzisiaj wydobywają się z niej tajemnicze opary.
 • Legenda lat 80. wystąpi w Warszawie

  Legenda lat 80. wystąpi w Warszawie

  Australijsko-brytyjski zespół Dead Can Dance wystąpi 15 października w warszawskiej Sali Kongresowej. Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej promującej najnowszą płytę zespołu, "Anastasis".
 • Zagrać legendę

  Zagrać legendę

  Aby zagrać muzyka, trzeba odkryć w sobie duszę muzyka. Niewielu aktorów to potrafi. Przykład? Dopiero teraz, po latach poszukiwań twórcy filmowi znaleźli kandydatkę do roli Janis Joplin.
 • Sekretna księga tajnego bractwa

  Sekretna księga tajnego bractwa

  Księga "Copiale Cipher" należy do najbardziej tajemniczych artefaktów, z którym nie poradziło sobie wielu kryptologów.