Lee Harvey Oswald

Artykuły - Lee Harvey Oswald (2)

 • Zabili JFK, bo chciał ujawnić prawdę o UFO

  Zabili JFK, bo chciał ujawnić prawdę o UFO

  Sprawa zamachu i śmierci prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego ciągle budzi kontrowersje. Powstały dziesiątki teorii próbujących wytłumaczyć, co tak naprawdę stało się w Dallas w 1963 r. Jedna z nich sugeruje, że 35. prezydent Stanów Zjednoczonych musiał zginąć, bo chciał ujawnić prawdę o UFO.
 • Morderca JFK nie działał sam?

  Morderca JFK nie działał sam?

  Lee Harvey Oswald i Jack Ruby razem planowali morderstwo prezydenta Johna F. Kennedy'ego - wynika z tajemniczych notatek odnalezionych przez przypadek w zapomnianej skrytce w biurze prokuratora okręgu Dallas. To prawdziwa historia czy tylko niedopracowany scenariusz filmu klasy B?

Filmy - Lee Harvey Oswald (2)

 • Na własne oczy widział śmierć prezydenta

  Chociaż naznaczone tragiczną historią, miejsce to otaczane jest w USA swoistym kultem jako tak zwany „pomnik pamięci”. W pobliżu Dealey Plaza w Dallas, gdzie od kul zamachowca zginął prezydent John F. Kennedy, od lat spotykają się turyści, zwolennicy teorii spiskowych, samozwańczy eksperci badający sprawę zamachu – a także świadkowie tamtych wydarzeń. Wśród nich jest James Tague, który został lekko ranny w twarz w trakcie strzelaniny. – Nadal myślę o tym, co się tam stało, mimo iż minęło pięćdziesiąt lat – wyznaje poruszony mężczyzna.
 • Zabójstwo JFK: wciąż więcej pytań niż odpowiedzi

  50 lat temu, w Dallas, na 6. piętrze budynku składnicy podręczników, rozegrały się wydarzenia, które zmieniły bieg historii... 22 listopada mija pół wieku od dnia, w którym w zamachu zginął amerykański prezydent, John F. Kennedy. Po tylu latach wątpliwości wciąż jednak budzi udział Lee Harveya Oswalda w tej sprawie. Czy zamachowiec działał samodzielnie? I czy fakt, że sam zginął od kuli dwa dni po prezydencie, nie wskazuje na o wiele bardziej mroczny spisek?