leczenie raka

Artykuły - Leczenie raka (4)

 • Prawie 40 proc. nowotworów można uniknąć

  Prawie 40 proc. nowotworów można uniknąć

  Można uniknąć 38 proc. zgonów spowodowanych rakiem w Australii, zmniejszając ekspozycję na szkodliwe substancje.
 • RMF 24: Ćwiczenia fizyczne skuteczne w walce z rakiem jak... chemioterapia

  RMF 24: Ćwiczenia fizyczne skuteczne w walce z rakiem jak... chemioterapia

  Ćwiczenia fizyczne mogą być nowym, nieoczekiwanym sprzymierzeńcem w walce z rakiem. Wyniki badań prowadzonych na myszach pod kierunkiem onkologów z Duke University pokazują, że u aktywnych fizycznie zwierząt zaobserwowano spowolnienie wzrostu tkanki rakowej zarówno w trakcie chemioterapii, jak i wtedy, gdy nie stosowano żadnego leku. O możliwych korzystnych skutkach związanego z ćwiczeniami dotlenienia organizmu pisze w najnowszym numerze "Journal of the National Cancer Institute".
 • Minister zdrowia spotkał się z 17-letnią autorką metody leczenia raka

  Minister zdrowia spotkał się z 17-letnią autorką metody leczenia raka

  Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz spotkał się w czwartek z 17-letnią Joanną Jurek z Piotrkowa Trybunalskiego, autorką bezinwazyjnej metody dostarczania leku do komórek nowotworowych. Zaproponował jej spotkanie z dyrektorem Instytutu Onkologii w Warszawie w sprawie współpracy.
 • Materia: Ta witamina leczy raka (teledysk "B17")

  Materia: Ta witamina leczy raka (teledysk "B17")

  Na naszych stronach możecie już zobaczyć klip "B17" metalowej grupy Materia, która w piątej edycji "Must Be The Music" zajęła drugie miejsce.

Filmy - Leczenie raka (10)

 • Łukasz Durajski o nowatorskiej metodzie leczenia raka

  Cały świat czeka na lekarstwo na raka. Izraelski biotechnolog dr Ilan Morad twierdzi, że wymyślił lek, który pokona nowotwór. Jak działa? Czy będzie to dostępne dla każdego chorego? Na kiedy zakłada leczenie pierwszego pacjenta? Jak pediatra dr Łukasz Durajski ocenił tę metodę? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dr Ilan Morad o nowatorskiej metodzie leczenia raka. Jak działa?

  Cały świat czeka na lekarstwo na raka. Izraelski biotechnolog dr Ilan Morad twierdzi, że wymyślił lek, który pokona nowotwór. Jak działa? Czy będzie to dostępne dla każdego chorego? – Jeszcze minie kilka lat zanim opracujemy lek na wszystkie mutacje komórek nowotworowych – powiedział Morad. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Co trzeci chory na raka prostaty przegrywa walkę z nowotworem

  W Polsce stale wzrasta zachorowalność na raka prostaty. Jeszcze w 2012 roku choroba ta diagnozowana była u 11 tys. mężczyzn, obecnie już u blisko 16 tys. Walkę z rakiem przegrywa blisko 30 proc. pacjentów. Nowoczesne terapie wdrażane jeszcze przed chemioterapią mogą jednak sprawić, że rak prostaty stanie się chorobą przewlekłą, a nie śmiertelną, a życie chorych mężczyzn zostanie wydłużone nawet o 4 lata. Dzięki niskiej toksyczności leków nowej generacji stosowanych w terapii prechemo pacjenci dłużej pozostaną również aktywni. Leczenie to nie jest jednak dziś dostępne dla polskich mężczyzn. Rak gruczołu krokowego to drugi, po raku płuc, nowotwór dotykający mężczyzn. W Polsce co roku diagnozowany jest u blisko 16 tys. osób, chorych wciąż jednak przybywa. O ile w krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych spadła w ostatnich latach zarówno zachorowalność, jak i umieralność, o tyle w Polsce według prognoz w ciągu najbliższych 12 lat zachorowalność na raka gruczołu krokowego może wzrosnąć o 29 proc. Nowotwór ten występuje najczęściej u mężczyzn po 45 roku życia, a ryzyko zachorowania zwiększa się wraz z wiekiem. Ponad połowa chorych w momencie rozpoznania ma co najmniej 70 lat.
 • Polska firma pracuje nad technologią, która może stać się przełomem w leczeniu nowotworów litych. M.in. raka płuca, piersi czy trzustki

  Polska firma biotechnologiczna pracuje nad lekiem, który neutralizuje kwaśne mikrośrodowisko nowotworu, przez co znosi bariery ograniczające funkcjonowanie układu odpornościowego pacjenta. Dzięki temu metody leczenia, takie jak chemioterapia i immunoterapia, mogą przynieść znacznie lepsze efekty. Niewykluczone, że już wkrótce technologia rozwijana przez firmę Helix Immuno-Oncology okaże się długo oczekiwanym przełomem w walce z nowotworami litymi, takimi jak np. niedrobnokomórkowy rak płuca, rak piersi czy rak trzustki. Rak płuca to obecnie jeden z najczęściej występujących nowotworów powodujący jednocześnie największą liczbę zgonów wśród pacjentów onkologicznych. W Polsce co roku chorobę tę diagnozuje się u blisko 21 tys. osób, tyle samo chorych każdego roku umiera. Rak płuca stanowi 21 proc. wszystkich nowotworów złośliwych u mężczyzn i 8 proc. u kobiet. 80 proc. zachorowań stanowi niedrobnokomórkowy rak płuc, który jest oporny na chemioterapię. Firma biotechnologiczna zakończyła badania kliniczne I/II fazy nad lekiem, który może się stać przełomem w leczeniu tego rodzaju nowotworu. – Wyniki napawają nas ogromnym optymizmem, jeżeli chodzi o połączenie naszej technologii z innymi terapiami przeciwnowotworowymi. Z jednej strony dlatego, że jest ona bardzo bezpieczna, mało toksyczna, z drugiej – daje nadspodziewane efekty terapeutyczne – mówi Paweł Wiśniewski, prezes zarządu Helix Immuno-Oncology.