Lecter

Artykuły - Lecter (16)

 • Genialny potwór

  Genialny potwór

  Najsłynniejszy filmowy psychopata, Hannibal Lecter, powraca! Bardziej przerażający i wyrafinowany niż kiedykolwiek...
 • Hannibal Lecter, tancerz i dealer

  Hannibal Lecter, tancerz i dealer

  Niebawem zastąpi Anthony'ego Hopkinsa w roli gustującego w nietypowej kuchni Hannibala Lectera, w przeszłości próbował pokrzyżować plany samego Jamesa Bonda, był też dealerem, a nawet profesjonalnym tancerzem - Mads Mikkelsen już wkrótce pojawi się na ekranach kin w błyskotliwym thrillerze Thomasa Vinterberga "Polowanie".
 • Hannibal Lecter powróci!

  Hannibal Lecter powróci!

  Sir Anthony Hopkins powróci jako przerażający Hannibal Lecter.
 • "Czarne charaktery" wszech czasów

  "Czarne charaktery" wszech czasów

  Hannibal Lecter, którego Anthony Hopkins znakomicie zagrał w filmie "Milczenie owiec", znalazł się na szczycie listy najbardziej przerażających "czarnych charakterów" wszech czasów. Słynny kanibal pokonał nawet samego Dartha Vadera z "Gwiezdnych wojen", który zajął pozycję drugą.
 • Hannibal Lecter w Pradze

  Hannibal Lecter w Pradze

  Czwarty film, będący kontynuacją głośnego obrazu "Milczenie owiec", a jednocześnie adaptacją bestselleru Thomasa Harrisa o słynnym psychiatrze doktorze Lecterze - kręcony będzie przez amerykańskich filmowców w studiu filmowym w Pradze na Barrandovie - poinformowała rzeczniczka prasowa studia Duszana Chrenekova.
 • Hannibal Lecter powróci!

  Hannibal Lecter powróci!

  Dino DeLaurentiis, producent filmów "Hannibal" i "Czerwony smok", zakupił prawa do ekranizacji kolejnej powieści Thomasa Harrisa, opowiadającej o doktorze Lecterze. Książka "Behind the Mask" ukaże się w USA jesienią 2005 roku.
 • Macaulay Culkin jako Hannibal

  Macaulay Culkin jako Hannibal

  Macaulay Culkin ("Kevin sam w domu", "Potyczki z tatą") otrzymał oficjalną propozycję występu w filmie "The Lecter Variation". Potwierdziła się więc informacja, że twórcy prequela "Czerwonego smoka" zainteresowani są udziałem byłego dziecięcego gwiazdora w ich projekcie. Młody aktor powrócił niedawno na ekrany po niemal dziesięcioletniej przerwie.
 • Macaulay Culkin: Młody Hannibal?

  Macaulay Culkin: Młody Hannibal?

  Były dziecięcy gwiazdor Macaulay Culkin ("Kevin sam w domu", "Potyczki z tatą") jest jednym z poważnych kandydatów do roli w filmie "The Lecter Variation". Młody aktor miałby się wcielić w postać młodego Hannibala Lectera w prequelu "Czerwonego smoka". Żadne konkretne decyzje obsadowe nie zostały jednak na razie podjęte.
 • Młodość Hannibala Lectera

  Młodość Hannibala Lectera

  Dobra wiadomość dla miłośników historii mordercy i kanibala Hannibala Lectera - powstanie kolejny film o jego przygodach. "The Lecter Variation" opowie o wcześniejszych - niż ukazane w "Czerwonym smoku" - losach bohatera. Thomas Harris, autor wszystkich powieści, pracuje już nad wątkami scenariusza, który sam napisze.
 • Hannibal Lecter po raz czwarty?

  Hannibal Lecter po raz czwarty?

  Producent Dino De Laurentiis ("Hannibal", "Czerwony smok") nie wyklucza realizacji kolejnego filmu o przygodach najbardziej przerażającego mordercy w historii kina, Hannibala Lectera. Niedawny sukces kasowy "Czerwonego smoka" sprawił, że zaczęły się pojawiać plotki o kolejnym obrazie z Anthonym Hopkinsem w roli głównej. Na razie brak jednak potwierdzenia tych informacji.