Lech Majewski

Synonimy:
Majewski Lech,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lech Majewski (49)

 • Lech Majewski o filmie "Dolina Bogów": Zdarza się, że coś kręcę, a później to się wydarza

  Lech Majewski o filmie "Dolina Bogów": Zdarza się, że coś kręcę, a później to się wydarza

  "Udało mi się porozmawiać z paroma najbogatszymi ludźmi na świecie. Zobaczyłem, gdzie są ich ograniczenia. Zupełnie zabrana jest im wolność" - mówi Lecha Majewski. Jego najnowszy film "Dolina Bogów" trafi na ekrany polskich kin na początku 2020 roku.
 • Bérénice Marlohe o "Dolinie Bogów" Lecha Majewskiego: Jest magiczny i zadaje ważne pytania

  Bérénice Marlohe o "Dolinie Bogów" Lecha Majewskiego: Jest magiczny i zadaje ważne pytania

  Bérénice Marlohe, francuska aktorka najbardziej znana z roli dziewczyny Bonda w filmie "Skyfall", wystąpiła w najnowszej produkcji Lecha Majewskiego "Dolina Bogów". Obraz trafi na ekrany polskich kin na początku 2020 roku.
 • Bérénice Marlohe w Polsce! Aktorka przyleciała na pokaz filmu "Dolina Bogów"

  Bérénice Marlohe w Polsce! Aktorka przyleciała na pokaz filmu "Dolina Bogów"

  Bérénice Marlohe, francuska aktorka najbardziej znana z roli dziewczyny Bonda w filmie "Skyfall", przyleciała do Polski i będzie gościem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aktorka gra jedną z ról w filmie Lecha Majewskiego "Dolina Bogów", który jest w Konkursie Głównym gdyńskiej imprezy.
 • Lech Majewski z Nagrodą Specjalną Camerimage

  Lech Majewski z Nagrodą Specjalną Camerimage

  Na tegorocznym festiwalu EnergaCAMERIMAGE Lech Majewski odbierze Specjalną Nagrodę Camerimage dla Reżysera. Otrzyma ją za "wyjątkowe dokonania na obszarze kina oraz wytyczanie nowych ścieżek dla języka filmowego, który stał się przez lata jego największą pasją".
 • Brigitte Bardot w... Wałbrzychu?

  Brigitte Bardot w... Wałbrzychu?

  Na Zamku Książ w Wałbrzychu powstanie część zdjęć do najnowszej produkcji Lecha Majewskiego "Brigitte Bardot cudowna". Akcja filmu, w którym zagrają m.in. Magdalena Różdżka i Andrzej Grabowski, rozgrywa się w połowie XX wieku.
 • Lech Majewski: Wędrówka na dziko

  Lech Majewski: Wędrówka na dziko

  Chcę brać odpowiedzialność za to, co robię. Nie chcę się w żaden sposób się asekurować, sięgać po szelki bezpieczeństwa. Podoba mi się ryzyko, wędrówka przez las, ale nie szlakiem, tylko na dziko - wyznaje Lech Majewski - pisarz, malarz, reżyser i producent filmowy, który w czwartek, 30 sierpnia, obchodzi 65. urodziny
 • Lech Majewski: Człowiek renesansu

  Lech Majewski: Człowiek renesansu

  Dlaczego kręci filmy? - Wynika to z naturalnego połączenia moich źródeł - poezji i malarstwa. Filmy, które robię są tego syntezą. Ponieważ piszę również muzykę, uważam, że - inaczej niż chciał Wagner - to nie opera, ale film jest sztuką sztuk - przekonuje wybitny polski reżyser Lech Majewski, który w czwartek, 30 czerwca, kończy 65 lat.
 • Lech Majewski realizuje film "Brigitte Bardot cudowna"

  Lech Majewski realizuje film "Brigitte Bardot cudowna"

  Lech Majewski realizuje w Katowicach film "Brigitte Bardot cudowna", oparty na jego powieści. Akcja filmu, w którym grają m.in. Andrzej Grabowski i Magdalena Różdżka, rozgrywa się w połowie XX wieku.
 • Lech Majewski: Film jest sztuką sztuk

  Lech Majewski: Film jest sztuką sztuk

  Jestem zapatrzony w artystów z przeszłości. Uczą mnie pokory, dokonali wielu rzeczy, choć często umierali młodo - powiedział PAP Lech Majewski. W jego filmie "Dolina Bogów", zestawiającym mitologię Indian z mitem bogactwa, grają m.in. Josh Hartnett, John Malkovich i Berenice Marlohe.
 • Lech Majewski tylko dla dorosłych

  Lech Majewski tylko dla dorosłych

  "Spowiedź śląskiej ulicznicy" - tak mówili we wtorek o prapremierowym przedstawieniu "Mariacka 5" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie jego twórcy - autor i reżyser Lech Majewski oraz aktorka Elżbieta Okupska.

Filmy - Lech Majewski (3)

 • "Młyn i krzyż" na Blu-ray i DVD

  12 października, dzięki firmie Galapagos Films, na płytach Blu-ray i DVD debiutuje "Młyn i Krzyż" - film Lecha Majewskiego. Jest rok 1564. W Niderlandach trwa okres ucisku politycznego i religijnego. Panujący hiszpańscy Habsburgowie krwawo zwalczają reformację. W tych realiach historycznych Pieter Bruegel maluje swoje dzieło - niezwykły obraz zatytułowany "Droga krzyżowa"...
 • Misja: ożywić obraz

  Lech Majewski, reżyser "Młynu i krzyża", o tkaniu "cyfrowego gobelinu" i najnowocześniejszej technologii w służbie sztuki.
 • "To dla mnie film niezwykły"

  Lech Majewski o tym, jak książka "Młyn i krzyż" Michaela Gibsona - będąca nowatorską analizą obrazu "Droga krzyżowa" P. Bruegela - zainspirowała go do zrealizowania filmu pod tym samym tytułem.