le pen

Artykuły - Le pen (4)

 • Czy kończy się czas euro?

  Czy kończy się czas euro?

  Zbliżone wyniki sondaży przedwyborczych we Francji nie pozwalają wykluczyć zwycięstwa Marine Le Pen. Kandydatka Frontu Narodowego ma własną wizję Unii Europejskiej, a jej częścią jest odejście Francji od wspólnej waluty.
 • Poparcie dla Le Pen silniejsze, ale droga do Pałacu Elizejskiego będzie długa i kręta

  Poparcie dla Le Pen silniejsze, ale droga do Pałacu Elizejskiego będzie długa i kręta

  Zbliżające się wybory prezydenckie we Francji są źródłem niepokoju dla inwestorów na całym świecie. Obawiają się oni nagłej niespodzianki, tak jak miało to miejsce w przypadku wyborów w USA.
 • Nasilona niepewności w Europie

  Nasilona niepewności w Europie

  Podczas gdy w strefie euro można wyczuć wielką falę optymizmu związanego z polepszającą się kondycją gospodarczą bloku po latach bardzo powolnego wzrostu, nasilają się obawy natury politycznej - regionowi zagraża polityczny przewrót. Zdaniem analityków Saxo Banku we Francji nasilają się obawy przed wygraną Le Pen w wyborach prezydenckich. Holandia i Niemcy przygotowują się do wyborów, może do nich dojść także we Włoszech.
 • Jak wytłumaczyć wzrost popularności Donalda Trumpa?

  Jak wytłumaczyć wzrost popularności Donalda Trumpa?

  Jak wytłumaczyć wzrost popularności Donalda Trumpa, ryzyko Brexitu, fakt, iż Marie Le Pen ma duże szanse, by zostać kolejnym prezydentem Francji, a także ogólną sytuację w świecie polityki, w którym wszyscy rządzący mogą, jak się wydaje, lada chwila stracić władzę?

Filmy - Le pen (2)