LCD

Artykuły - LCD (61)

 • Koniec produkcją paneli LCD od Samsunga

  Koniec produkcją paneli LCD od Samsunga

  Rzeczniczka prasowa Samsunga poinformowała media o zakończeniu produkcji tradycyjnych paneli LCD w Korei Południowej i Chinach. Ma to nastąpić jeszcze przed końcem 2020 roku.
 • Czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem LCD stanie się rzeczywistością

  Czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem LCD stanie się rzeczywistością

  Do tej pory skaner linii papilarnych pod wyświetlaczem był zarezerwowany dla smartfonów z ekranem OLED. To już wkrótce może się zmienić.
 • Panasonic kończy produkcję paneli LCD

  Panasonic kończy produkcję paneli LCD

  Panasonic informuje, że z uwagi na dużą konkurencję ze strony innych azjatyckich firm, zaprzestanie produkcji własnych paneli LCD od września 2016 r. Japoński producent nie rezygnuje ze sprzedaży telewizorów, zamierza korzystać z części dostawców koreańskich.
 • AMOLED-y tańsze od LCD. Nadchodzi organiczna rewolucja

  AMOLED-y tańsze od LCD. Nadchodzi organiczna rewolucja

  IHS Technology przekonuje, że panele AMOLED zastąpią wkrótce LCD – nie tylko w urządzeniach z najwyższej półki, ale również tych tańszych.
 • Polski wynalazek może zmienić rynek elektroniki

  Polski wynalazek może zmienić rynek elektroniki

  Polscy fizycy opracowali technologię, która umożliwi produkcję elastycznych wyświetlaczy LCD i cienkowarstwowych ogniw słonecznych oraz ekranów dotykowych. Na razie projekt jest na etapie uzyskiwania patentu. Najpóźniej za dwa lata XTPL, firma komercjalizująca pomysł, chce trafić z nową technologią do światowych producentów.
 • Jak wybrać najlepszy telewizor?

  Jak wybrać najlepszy telewizor?

  Na rynku telewizorów istnieje naprawdę szeroki wybór. Dostępnych jest zarówno wiele technologii oraz sporo rodzajów modeli - w ramach z każdej poszczególnej technologii. Oznacza to, że do wyboru mamy setki różnych telewizorów.
 • Jaki telewizor kupić - LCD, plazma czy 4K?

  Jaki telewizor kupić - LCD, plazma czy 4K?

  Wybór nowego telewizora nie należy do najłatwiejszych. Ta decyzja powinna być dokładnie przemyślana pod względem przeznaczenia, budżetu oraz preferowanej technologii wyświetlania obrazu. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze telewizora, by nie dać się złapać w marketingowe sidła producentów i sprzedawców.
 • Jak możemy polepszyć nasze kino domowe?

  Jak możemy polepszyć nasze kino domowe?

  Podejście do telewizji przez ostatnie lata znacząco się zmieniło. W 2013 roku zakończyła się cyfryzacja telewizji w Polsce. Na przestrzeni lat zmieniał się nie tylko format nadawania, ale również wymagania stawiane multimedialnej rozrywce. Czy pogłoski o śmierci telewizji można uznać za przesadzone?
 • AMOLED-y równie tanie, jak ekrany LCD. Nadchodzi OLED-owa rewolucja?

  AMOLED-y równie tanie, jak ekrany LCD. Nadchodzi OLED-owa rewolucja?

  Dziś z ekranów AMOLED - głównie za sprawą Samsunga, Nokii i Motoroli - korzystają już dziesiątki milionów konsumentów, jednak możemy być pewni, że technologia ta lata świetności ma dopiero przed sobą. Wygląda na to, że AMOLED-owa rewolucja jest już tuż za rogiem.
 • Sharp i wyświetlacze LCD w dowolnym kształcie

  Sharp i wyświetlacze LCD w dowolnym kształcie

  ​Sharp opracował panele LCD - Free form display - przybierające dowolne kształty, tym samym dając nieograniczoną swobodę w projektowaniu produktów wykorzystujących ekrany LCD. Wynalazek ten pozwoli na stworzenie nowych konstrukcji dopasowanych do rozmaitych zastosowań.