Laura Dahlmeier

Artykuły - Laura Dahlmeier (28)

 • Laura Dahlmeier widzi szansę w biathlonie dla ratowania klimatu

  Laura Dahlmeier widzi szansę w biathlonie dla ratowania klimatu

  Była niemiecka biathlonistka, po zakończeniu sportowej kariery, angażuje się w kwestie zrównoważonego rozwoju w Międzynarodowej Unii Biathlonu. Jak przyznała, biathlon ma szansę znacznie wpłynąć na walkę ze zmianami klimatu na świecie.
 • Pekin 2022. Laura Dahlmeier krytykuje igrzyska

  Pekin 2022. Laura Dahlmeier krytykuje igrzyska

  Była niemiecka biathlonistka Laura Dahlmeier, podwójna mistrzyni olimpijska z Pjongczangu, być może kontynuowałaby karierę, gdyby nie przyznanie najbliższych zimowych igrzysk Pekinowi. Jej zdaniem taka impreza powinna odbywać się w typowo zimowych kurortach.
 • World Team Challenge: triumf Norwegów, pożegnanie Dahlmeier

  World Team Challenge: triumf Norwegów, pożegnanie Dahlmeier

  Norwegowie Marte Olsbu Roeiseland i Vetle Sjaastad Christiansen wygrali pokazowe zawody biathlonowe World Team Challenge na stadionie piłkarskim w Gelsenkirchen. Czwarte miejsce zajęli Niemcy w składzie z utytułowaną Laurą Dahlmeier, która zakończyła karierę.
 • Laura Dahlmeier wystąpi w mistrzostwach świata w biegach górskich

  Laura Dahlmeier wystąpi w mistrzostwach świata w biegach górskich

  Dwukrotna mistrzyni olimpijska w biathlonie Laura Dahlmeier wystartuje w mistrzostwach świata w biegach górskich. Osiem miesięcy temu Niemka ogłosiła zakończenie kariery i teraz próbuje swoich sił w nowej dyscyplinie. Impreza rozpoczyna się w piątek w Argentynie.
 • Laura Dahlmeier będzie startować na MŚ w biegach górskich

  Laura Dahlmeier będzie startować na MŚ w biegach górskich

  Niemka Laura Dahlmeier, dwukrotna złota medalistka olimpijska i siedmiokrotna mistrzyni świata w biathlonie, po zakończeniu kariery postawiła sobie nowe wyzwanie. W połowie listopada wystartuje w mistrzostwach globu w długodystansowym biegu wysokogórskim.
 • Biathlonistka Laura Dahlmeier zakończyła karierę

  Biathlonistka Laura Dahlmeier zakończyła karierę

  Podwójna mistrzyni olimpijska z Pjongczangu i multimedalistka mistrzostw świata w biathlonie Laura Dahlmeier zakończyła karierę w wieku 25 lat. - To nie była łatwa decyzja, ale zorientowałam się, że to właściwy moment - przyznała Niemka.
 • PŚ w biathlonie: Dahlmeier wycofała się z biegu na 12,5 km

  Podwójna mistrzyni olimpijska z Pjongczangu, 25-letnia niemiecka biathlonistka Laura Dahlmeier poinformowała w mediach społecznościowych, że nie wystąpi w niedzielnym biegu ze startu wspólnego na 12,5 km w Pucharze Świata w Novym Mescie.
 • Laura Dahlmeier zapowiedziała przerwę w treningach i startach

  Laura Dahlmeier zapowiedziała przerwę w treningach i startach

  Niemiecka biathlonistka, dwukrotna złota medalistka olimpijska 25-letnia Laura Dahlmeier zapowiedziała w poniedziałek dłuższą przerwę w treningach i startach.
 • Pjongczang 2018. Laura Dahlmeier nie wyklucza zakończenia kariery

  Pjongczang 2018. Laura Dahlmeier nie wyklucza zakończenia kariery

  Laura Dahlmeier jest jedną z gwiazd igrzysk w Pjongczangu. W biathlonowej rywalizacji wywalczyła trzy medale, w tym dwa złote, ale 24-letnia Niemka nie wyklucza zakończenia kariery. Poszłaby śladem Magdaleny Neuner.
 • Pjongczang 2018. Laura Dahlmeier żartuje, że rozgrzewa się... winem

  Pjongczang 2018. Laura Dahlmeier żartuje, że rozgrzewa się... winem

  Nawet Laura Dahlmeier, podwójna mistrzyni olimpijska z Pjongczangu w biathlonie, nie radzi sobie w Korei z zimnem. W żartach powiedziała, że pomóc ma jej... grzane wino. "Postanowiliśmy w ten sposób spróbować się rozgrzewać" - śmiała się Niemka.