lata 80.

Synonimy:
lata osiemdziesiąte,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lata 80. (11)

 • Siobhan Fahey: Od Bananaramy do Shakespear's Sister

  Siobhan Fahey: Od Bananaramy do Shakespear's Sister

  Wraz z zespołem Bananarama w latach 80. ubiegłego wieku święciła triumfy na listach przebojów. Później powróciła na szczyt z grupą Shakespear's Sister. Dziś Siobhan Fahey - bo o niej mowa - kończy 55 lat.
 • Joan Collins o stylu Alexis i modzie lat 80.

  Joan Collins o stylu Alexis i modzie lat 80.

  "Nudzi mnie ciągła krytyka w prasie tego, jak upiorna była moda lat osiemdziesiątych" - stwierdziła Joan Collins, czyli Alexis z serialu "Dynastia". W swojej książce "Świat według Joan", brytyjska aktorka stanęła w obronie mody sprzed 30 lat.
 • Pamiętacie go z "Goonies"?

  Pamiętacie go z "Goonies"?

  W latach 80. był jedną z największych dziecięcych gwiazd Hollywoodu. A dziś?
 • Adidas Originals wiosna/lato 2013

  Adidas Originals wiosna/lato 2013

  Propozycje adidas Originals na nadchodzący sezon to jak zawsze ciekawa kompilacja różnych kolekcji. Znajdziemy w nich bardzo sportowe looki, miejskie stylizacje inspirowane minionymi dekadami, jak i totalnie szalone projekty Jeremy Scotta. To, co łączy wszystkie kolekcje, to powrót do stylistyki sprzed 20-30 lat.
 • Pamiętasz, gdy na MTV puszczali muzykę?

  Pamiętasz, gdy na MTV puszczali muzykę?

  Czy pamiętacie czasy, gdy w MTV dało się jeszcze posłuchać muzyki? Jeśli urodziliście się w latach 80. albo wcześniej, jest na to duża szansa. Urodzonym później postaramy się przypomnieć, co stracili...
 • "Gdzie oni są?": Historia zatoczyła koło

  "Gdzie oni są?": Historia zatoczyła koło

  W kwietniu ukaże się książka "Gdzie oni są?" zawierająca wspomnienia ludzi współtworzących muzyczną scenę lat 80. w Polsce, lub byli jej odbiorcami. Wśród przepytanych osób znaleźli się m.in. Anja Orthodox (Closterkeller), Krzysztof Jaryczewski (były wokalista Oddziału Zamkniętego), Glaca (Sweet Noise, My Riot) czy popularna dziś dziennikarka Monika Olejnik.
 • Robert Janowski: Jaka to orkiestra?

  Robert Janowski: Jaka to orkiestra?

  Na płycie "Osiemdziesiąte.pl" Robert Janowski postanowił zebrać największe polskie przeboje lat 80. i nagrać je w wersji symfonicznej.
 • Ubiorem definiuję siebie

  Ubiorem definiuję siebie

  W czasach pustych półek i wieszaków, zamkniętych granic, bazarowych poszukiwań, braku "sieciówek", galerii handlowych i outletów, internetu, kolorowej prasy i kanałów telewizyjnych poświęconych modzie nadążanie za nią było zajęciem trudnym i czasochłonnym. Jak wspomina fotografka i modelka Lidia Popiel, był to również okres niezwykłej kreatywności Polek, które tworząc oryginalne stroje, na swój sposób walczyły z ponurą rzeczywistością.
 • Moda lat 80.

  Moda lat 80.

  Lata 80. to w modzie polskiej rozkwit niezwykłej inwencji twórczej Polaków (głownie jednak Polek), spragnionych kolorów i jakości. Na tle szaroburych uniformów serwowanych przez państwowe sklepy tekstylne wyróżniała się produkcja własna, rękodzieło.

Filmy - Lata 80. (3)