Nowe Technologie - lasy tropikalne

Artykuły - Lasy tropikalne (6)

 • W Hondurasie odkryto mnóstwo nowych gatunków zwierząt

  W Hondurasie odkryto mnóstwo nowych gatunków zwierząt

  ​Wokół ruin i gęstych lasów deszczowych tajemniczego zaginionego miasta w Hondurasie naukowcy odkryli prawdziwą skarbnicę bioróżnorodności, w tym gatunki, które uważano za wymarłe.
 • Tracimy tropiki

  Tracimy tropiki

  Lasy tropikalne, w których żyje ponad 75 proc. wszystkich znanych nam gatunków, w tym 90 proc. ptaków lądowych i 75 proc. wszystkich płazów, działają jako barometr dla stanu bioróżnorodności na Ziemi. Nowy raport opracowany przez "Nature" nie napawa optymizmem.
 • 2000 lat temu Amazonię zamieszkiwali ludzie

  2000 lat temu Amazonię zamieszkiwali ludzie

  ​Bujne i pełne życia lasy deszczowe Amazonii są postrzegane jako jedne z ostatnich dziewiczych miejsc na Ziemi. Najnowsze odkrycia sugerują, że dorzecza Amazonki były zamieszkiwane przez miliony ludzi zamieszkujących wsie, miasteczka, a nawet miasta - i to jeszcze przed przybyciem Hiszpanów.
 • Ślady lasu tropikalnego w Norwegii

  Ślady lasu tropikalnego w Norwegii

  Naukowcy odkryli ślady lasu tropikalnego w okolicach norweskiego archipelagu Svalbard. Pokrywał on okolice równika ok. 380 mln lat temu. Jak zatem znalazł się tak daleko od pierwotnego miejsca przeznaczenia?
 • Amazonia uratowana. Brazylia otrzyma miliard dolarów

  Amazonia uratowana. Brazylia otrzyma miliard dolarów

  Mimo iż kilka lat temu sytuacja była dramatyczna, dzisiaj lasy deszczowe Amazonii mają się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko dzięki... Norwegii.
 • Nad lasami Ameryki Południowej czuwać będą satelity

  Nad lasami Ameryki Południowej czuwać będą satelity

  Międzynarodowy zespół naukowców opracował pierwszy w historii system do monitorowania w czasie rzeczywistym stanu zalesienia Ameryki Łacińskiej z wykorzystaniem danych satelitarnych. Dlaczego obserwacja "zielonych płuc świata" jest taka ważna?