last minute

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Last Minute (Film (2013) Reż.Patryk Vega) ,

Artykuły - Last minute (20)

 • PIT Last Minute: Po majówce małżeństwa nie rozliczą się wspólnie

  PIT Last Minute: Po majówce małżeństwa nie rozliczą się wspólnie

  Dla niektórych urzędów skarbowych 2 maja - gdy upływa termin złożenia zeznania podatkowego za 2016 r. - jest dniem z wydłużonymi godzinami otwarcia, dla innych dniem wolnym od pracy. Składając rocznego PIT przez internet nie będziemy musieli szukać otwartej placówki podczas majówki. Tax Care w ramach akcji "PIT Last Minute" dodatkowo przestrzega, że w deklaracjach złożonych po majówce nie rozliczymy się razem z małżonkiem, z dzieckiem oraz nie przekażemy 1 proc. podatku.
 • PIT Last Minute: Na uldze na dzieci oszczędzą też rodzice z niskim podatkiem

  4,5 mln rodziców korzysta w rocznym PIT z ulgi na dzieci. Średnio to oszczędność rzędu półtora tysiąca złotych. W kolejnym materiale "PIT Last Minute" Tax Care przypomina, że na zwrot pieniędzy mogą liczyć też pary po rozwodzie, a także rodzice, których podatek jest niższy niż sama ulga. W drugim przypadku o kwocie zwrotu decydują zapłacone składki ZUS i składki zdrowotne.
 • Jak nie wydać fortuny na święta? Poradnik last minute

  Jak nie wydać fortuny na święta? Poradnik last minute

  Jak rozsądnie rozplanować budżet, aby przedświąteczny kryzys nie przedłużył się o kolejne zimowe miesiące? Dobrze jest odpowiednio wcześnie podjąć decyzję o oszczędzaniu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie mamy specjalnie odłożonych na święta pieniędzy?
 • Oferty last minute: Wycieczka może być tańsza o 60 procent

  Wycieczka kupiona w ostatniej chwili może być tańsza nawet o 50-60 procent. Taki sposób podróżowania jest bardzo popularny wśród młodych ludzi, którzy najczęściej udają się do Grecji, Egiptu, Hiszpanii czy Bułgarii.
 • Z biurem podróży wyjedzie 2,5 mln Polaków

  Z biurem podróży wyjedzie 2,5 mln Polaków

  Z raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że w ostatnim tygodniu roku szkolnego liczba klientów w biurach podróży wzrosła o 14 proc. Zdaniem analityków rynku turystycznego, prognoza na ten rok mówi o 5-proc. wzroście. To o milion więcej niż rok temu.
 • Polacy na tegoroczne wakacje wybierają Grecję i Turcję

  Polacy na tegoroczne wakacje wybierają Grecję i Turcję

  Grecja, Turcja, Chorwacja i Bułgaria są najczęściej wybierane przez Polaków na wypoczynek w nadchodzące wakacje - wynika z informacji zebranych przez PAP w biurach podróży. Wiele osób łączy w tym roku Wielkanoc z weekendem majowym i wyjeżdża np. do Turcji.
 • Ważne: Wygranej nie trzeba wykazywać w rocznym PIT

  Ważne: Wygranej nie trzeba wykazywać w rocznym PIT

  Od wygranych w konkursach czy loteriach pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10 proc., ale nie wykazuje się ich w zeznaniu rocznym - przypomina Tax Care w ramach cyklu PIT Last Minute.
 • Z last minute do Egiptu i Bułgarii

  Z last minute do Egiptu i Bułgarii

  Przed samymi wakacjami będzie można taniej kupić sporo wycieczek.
 • Kredyt na całą nieruchomość w last minute

  Kredyt na całą nieruchomość w last minute

  Na zaciągnięcie kredytu na 100 proc. wartości nieruchomości zostało bardzo mało czasu. W Pekao, BOŚ i BPS nie ma już co ryzykować. W tych bankach liczą się tylko kredyty udzielone do 31 grudnia, a formalności zabierają kilka tygodni. Na warcie do końca roku pozostaną jednak: PKO BP, Millennium, EuroBank i Nordea. W innych wkrótce kończy się czas przyjmowania wniosków.
 • Płacz, płać i jedź. Na wakacje

  Płacz, płać i jedź. Na wakacje

  Biura podróży twierdzą, że w tym roku musiały dokonać korekt miejsc na wakacyjne wyjazdy, a także zmienić politykę cenową. Wszystko w obronie przed stratami. Touroperatorzy szacują, że wakacje z nimi może w tym roku spędzić 1,3 mln Polaków, o ok. 200 tys. mniej niż rok wcześniej.

Filmy - Last minute (8)

 • Nietypowe sposoby na tańsze wakacje

  Tanie podróżowanie jest możliwe. Wakacyjne oszczędności zaczynają się już na etapie planowania i organizowania podróży. Mogą wynikać ze sposobu płatności za granicą, formy spędzania czasu i wykorzystywanych środków transportu. Jak sprytnie i w nietypowy sposób oszczędzić na wakacjach?
 • Lepiej nie czekać. Ofert last minute jest mniej

  W tym roku lepiej nie czekać na atrakcyjne przeceny zagranicznych wycieczek. Ofert last minute nie będzie zbyt wiele, bo w biurach podróży najpopularniejsze kierunki sprzedają się bardzo szybko np. wyspy greckie, Bułgaria, Majorka, Chorwacja czy Sycylia. - Oferta turystyczna w takiej najbardziej popularnej formie, czyli hotele 3,5 i 4 gwiazdkowe z all inclusive sprzedają się bardzo szybko. Dlatego jeśli planujemy wakacje w lipcu czy sierpniu nie warto czekać z rezerwacją do ostatniej chwili. Szczególnie widać to na najpopularniejszych kierunkach, postrzeganych za bezpieczne; mam tu na myśli Bułgarię, wyspy greckie, Majorkę, Chorwację, czy Sycylię – mówi Magda Plutecka rzecznik prasowy jednego z biur podróży. – Najczęściej wybierane kierunki last minute w których jeszcze można znaleźć wolne miejsca to m.in. Kreta, Rodos, Majorka.
 • To ostatni moment na upolowanie atrakcyjnej wycieczki wakacyjnej

  Końcówka marca to dobry czas na planowanie wakacyjnych podróży. Wcześniejsza rezerwacja wyjazdu oznacza niższą cenę. Ze względu na sytuację polityczną, klienci, zamiast krajów arabskich, wybierają kierunki europejskie – Hiszpanię, Bułgarię, Chorwację i wyspy greckie. Przedsmakiem wakacji jest jednak długi majowy weekend, kiedy ceny są jeszcze niższe niż w szczycie sezonu. W tym roku obok hoteli popularne są także tańsze apartamenty i wioski wakacyjne. Rośnie też zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce. – Wiosna to dobry moment na zaplanowanie podróży. Bez względu na to, czy myślimy o wyjeździe jeszcze przed sezonem, w kwietniu i maju, czy w terminie stricte wakacyjnym, warto zarezerwować go właśnie teraz. Jeszcze do końca marca można skorzystać ze zniżek z racji wczesnej rezerwacji oferty, które w hotelach sięgają nawet 30 proc. – mówi Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Polska. Z raportu firmy Mondial Assistance wynika, że latem ubiegłego roku na wakacje wyjechało 16 milionów Polaków. Ich liczba stopniowo rośnie, coraz więcej osób w ciągu roku planuje choć jeden wyjazd. Osoby zdecydowane na wakacyjną podróż mogą skorzystać z oferowanej przez biura oferty first minute. W przedsprzedaży można liczyć nie tylko na rabaty, lecz także na dodatkowe bonusy, jak np. wycieczka fakultatywna w cenie wyjazdu lub gwarancja ceny. Klient zyskuje wówczas pewność, że niezależnie od cen paliwa czy kursu walutowego koszt wycieczki pozostanie bez zmian.
 • Polacy coraz częściej poszukują ofert last minute

  Kupiona w ostatniej chwili wycieczka może być nawet 50-60 proc. tańsza. Taki sposób podróżowania jest szczególnie popularny wśród ludzi poniżej 34 roku życia. Najchętniej wybierane kierunki to Grecja, Egipt, Hiszpania i Bułgaria. „Raport podróżnika” przygotowany przez Travelplanet.pl pokazuje, że w ciągu ostatnich sześciu lat nastąpił gwałtowny wzrost popularności ofert typu last minute. Zdecydowana większość miłośników tego typu podróżowania rezerwuje wyjazd na 10 lub mniej dni przed jego rozpoczęciem. Z danych Wakacje.pl wynika, że wyjazdy last minute najczęściej wybierają osoby w wieku 25-34 lata. Są to najczęściej single lub pary. Najpopularniejsze kierunki to Grecja, Egipt, Turcja, Hiszpania i Bułgaria. – Trzeba przede wszystkim obalić mit, że last minute to wakacje z niższej półki. Są to wakacje tych samych organizatorów i do tych samych hoteli. Tylko trzeba je mądrze zaplanować, choć brzmi to paradoksalnie – mówi agencji informacyjnej Newseria Klaudyna Mortka z firmy Wakacje.pl.