Łask

Artykuły - Łask (83)

 • "Nasz Dziennik": F-16 z Karoliny w Łasku

  "Nasz Dziennik": F-16 z Karoliny w Łasku

  Amerykańscy piloci F-16 uczestniczą w cyklicznych ćwiczeniach w Łasku. W najnowocześniejszej polskiej bazie lotniczej jest teraz sześć F-16 z bazy w Spangdahlem i osiem służących w Gwardii Narodowej stanu Karolina Południowej - pisze "Nasz Dziennik".
 • ​ Łask: Amerykańskie myśliwce F-16 przyleciały do Polski

  ​ Łask: Amerykańskie myśliwce F-16 przyleciały do Polski

  Pierwsza tura samolotów F-16 przyleciała na ćwiczenia do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku (Łódzkie) z bazy w Aviano we Włoszech - potwierdziła w czwartek wieczorem ambasada USA w Warszawie. Zapowiedziała, że pozostałe maszyny przylecą do końca tygodnia.
 • Trackball wraca do łask?

  Trackball wraca do łask?

  Zanim na rynku pojawiły się myszy komputerowe, komputery kontrolowano czymś co nazywamy trackballem. Logitech postanowił wrócić do tego pomysłu - oto Trackball M570.
 • Abonament rtv wróci do łask?

  Abonament rtv wróci do łask?

  Konieczność przestrzegania standardów dziennikarskich, plany programowo-finansowe na 2011 r., trzyletnia strategia spółki - m.in. te kwestie jako najpilniejsze do załatwienia wymienił w czasie spotkania z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji nowy p.o. prezes TVP Włodzimierz Ławniczak.
 • Euro nieśmiało wraca do łask..

  Euro nieśmiało wraca do łask..

  Miniony tydzień sprzyjał odrabianiu strat przez wspólną walutę - na rynek powróciły optymistyczne nastroje. Na początku tygodnia widoczne były jeszcze obawy po piątkowej wypowiedzi rzecznika rządu węgierskiego, który stwierdził, że kraj ten jest na skraju niewypłacalności.
 • Szare mydło wraca do łask

  Kiedyś polecano je do higieny intymnej po porodzie. Teraz znowu mówi się o stosowaniu szarego mydła. Dlaczego jest ono wskazane w przypadku gojenia się rany po porodzie? Zapytaliśmy naszą specjalistkę.
 • Australijczyk wraca do łask

  Poniedziałek na globalnych rynkach finansowych był niezwykle senny. Święta w USA i Chinach oraz brak publikacji ważnych danych sprawiły, iż notowania najważniejszych instrumentów finansowych w zasadzie dryfowały. Wyjątkiem była bardzo ciekawa sesja na GPW. Dziś powinno być już dużo ciekawiej.
 • KGHM wraca do łask inwestorów

  Wczoraj warszawski parkiet był jednym z najsłabszych w Europie. Dziś za sprawą wczorajszej poprawy sentymentu na Wall Street jest zdecydowanie lepiej. Indeks WIG20 zyskuje o godzinie 11.30 0,5% i wynosi 2378pkt. Kroku blue chipom dotrzymują spółki średnie, których indeks mWIG40 zyskuje 0,45%.
 • W co inwestować w 2010 roku?

  W co inwestować w 2010 roku?

  Lata 2008 - 2009 zatrzęsły portfelami inwestorów na całym świecie. Globalny kryzys gospodarczy zmusił ich do zmiany przyzwyczajeń inwestycyjnych i skierowania uwagi w stronę bardziej bezpiecznych instrumentów finansowych. Światowe zawirowania nie ominęły Polski i krajowych inwestorów, którzy masowo wycofywali pieniądze z funduszy i wpłacali je na bezpieczniejsze, choć mniej zyskowne lokaty bankowe. Wiele osób całkowicie zrezygnowało z inwestowania wolnych środków, czekając z tym na lepsze czasy.
 • "Kiedy blues wróci do łask, skończy się świat"

  "Kiedy blues wróci do łask, skończy się świat"

  Phil Mogg, lider, wokalista i założyciel legendarnego brytyjskiego zespołu hard rockowego U.F.O., z całą pewnością zalicza się do grona największych ekscentryków rockowego światka. Rozmawiając z nim zastanawiałem się, czy coś ze mną jest nie tak, czy może mój telefon jest zepsuty, czy zwyczajnie Phil jest kompletnie zakręcony.

Filmy - Łask (1)

 • Siemoniak: Amerykanie w Polsce to spełnienie marzeń

  Dziś pojawiają się u nas sojusznicy i przyjaciele. Od dziś współpraca z Amerykanami będzie wyglądać zupełnie inaczej - tak o powitaniu Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w bazie lotniczej w Łasku mówił szef MON, Tomasz Siemoniak. - Amerykańscy żołnierze w Polsce to spełnienie marzeń. Współpraca z Amerykanami będzie trwała, dopóki oba państwa będą sobie tego życzyły. W razie potrzeby, amerykańscy sojusznicy nie porzucą Polski - zapewniał gość Kontrwywiadu RMF FM.