Las

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Las (Film (2009) Reż.Piotr Dumała) , las

Artykuły - Las (6)

 • "Podwodny Las" - niezwykła atrakcja Pojezierza Drawskiego

  "Podwodny Las" - niezwykła atrakcja Pojezierza Drawskiego

  Jezioro Pile na Pojezierzu Drawskim uchodzi za jedno z najbardziej niezwykłych miejsc do nurkowania w Polsce. Jego atrakcją jest „Podwodny Las” – zatopiony las sosnowy. Według legendy to pozostałość po wyspie, na której Niemcy mieli bazę miniaturowych łodzi podwodnych, a która została przez nich wysadzona.
 • ​"Lenin" - najdziwniejszy las Rosji

  ​"Lenin" - najdziwniejszy las Rosji

  Rzędy równo posadzonych sosen nieopodal rosyjskiego miasteczka Tiukalinsk z "ziemskiej" perspektywy nie są niczym szczególnym. Te same drzewa widziane z lotu ptaka zaczynają być czymś więcej, niż zwykłą szkółką leśną. Zobaczcie sami!
 • Tajemnica lasów Idaho: Wielka szachownica widoczna tylko z kosmosu

  Tajemnica lasów Idaho: Wielka szachownica widoczna tylko z kosmosu

  ​Leśne tereny stanu Idaho od lat słyną wśród Amerykanów ze swojej urody, pięknych krajobrazów i dzikiej natury. Od niedawna zyskały jeszcze większą popularność z innego powodu i to na całym świecie. Wszystko za sprawą przypadkowego zdjęcia z kosmosu. Ujęcia z satelity pokazały, że prawdopodobnie od prawie 200 lat nikt nie był świadomy tego, że wspomniane lasy tworzą wielką, naturalną szachownicę.
 • Portugalia: Trwa akcja gaszenia pożarów lasów

  Portugalia: Trwa akcja gaszenia pożarów lasów

  Około 3 tysięcy strażaków, ponad 1000 wozów strażackich i 16 samolotów gaśniczych skierowano do akcji gaszenia kilkuset pożarów lasów, które szaleją w różnych częściach Portugalii - informuje miejscowa policja.
 • Dieta bez pszenicy dr Williama Davisa. Schudniesz 5 kg w dwa tygodnie

  Dieta bez pszenicy dr Williama Davisa. Schudniesz 5 kg w dwa tygodnie

  Przybywa im coraz więcej fanów, bo są skuteczne. Mają też więcej zalet – można stracić „pszenny brzuszek”, obniżyć poziom cholesterolu i cukru we krwi.
 • Złota Taśma dla "Lasu" Dumały

  Złota Taśma dla "Lasu" Dumały

  Nagrody dla filmów, które weszły na ekrany polskich kin w 2010 roku, przyznało we wtorek Samodzielne Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Złotą Taśmę w kategorii filmów polskich otrzymał "Las", filmów zagranicznych - "Lourdes".