łapówkarstwo

Artykuły - łapówkarstwo (11)

 • Zapomnij o gotówce w kopercie, czyli mały poradnik korumpowania

  Zapomnij o gotówce w kopercie, czyli mały poradnik korumpowania

  Ci, którzy chcą za pomocą przekupstwa skutecznie załatwić swoje sprawy, ryzykują pobyt w więzieniu. Dlatego wypróbowują wciąż nowe chwyty, licząc na to, że śledczy jeszcze ich nie znają.
 • Igrzyska w Soczi zamieniają się w teatr absurdu

  Igrzyska w Soczi zamieniają się w teatr absurdu

  Mieliśmy Nikitę Chruszczowa, co chciał siać kukurydzę na Północy. Teraz mamy Władimira Putina, który chce urządzić zimowe igrzyska w tropikach - tak rosyjscy internauci podsumowują wielki PR-owski projekt Kremla, jakim stała się olimpiada w Soczi. Słynąca ze srogich zim Rosja kupuje armatki śnieżne w Izraelu i wydaje grube miliony dolarów na przechowanie zeszłorocznego śniegu. Wszystko dlatego że w lutym średnia temperatura w samym Soczi (zawody odbędą się w odległym o 20 km Adlerze) nie spada poniżej 9 stopni Celsjusza. Na plusie.
 • "Puls Biznesu": Mniej łapówkarstwa

  Polscy przedsiębiorcy i eksperci uważają, że poziom łapówkarstwa w kraju zmniejsza się - informuje "Puls Biznesu".
 • Lekarzom dajemy prezenty, a nie gotówkę w kopercie

  Lekarzom dajemy prezenty, a nie gotówkę w kopercie

  60 proc. Polaków negatywnie ocenia wręczanie prezentów lekarzom - wynika z międzynarodowych badań Tetiany Stepurko z Uniwersytetu w Maastricht. Przeanalizowała ona zachowania i postawy wobec nieformalnych płatności za opiekę zdrowotną w Europie Środkowo-Wschodniej, m.in. na Węgrzech, Litwie, Ukrainie. Okazuje się, że w Polsce zjawisko jest mniej powszechne niż w innych krajach regionu. Częściej niż pieniądze przekazujemy prezenty.
 • Co piąty pracownik w Polsce wie o manipulacjach finansowych swojej firmy

  Co piąty pracownik w Polsce wie o manipulacjach finansowych swojej firmy

  Wyniki Badania Nadużyć Gospodarczych przeprowadzonego przez firmę doradczą Ernst & Young potwierdzają, że presja na realizację celów finansowych nie sprzyja uczciwości, zwłaszcza w czasie spowolnienia gospodarczego. Zarządzający mają coraz większe trudności w sprostaniu oczekiwaniom inwestorów i akcjonariuszy, co przyczynia się do wzrostu liczby nadużyć i manipulacji księgowych. 57 proc. badanych z Polski odczuwa problemy z realizacją celów, a zaledwie 20 proc. uważa, że ogólna sytuacja gospodarcza poprawi się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
 • Polska na równi z Republiką Zielonego Przylądka

  Polska na równi z Republiką Zielonego Przylądka

  Zdecydowanie więcej niż połowa polskich menadżerów (56 proc.) byłaby gotowa sfinansować klientowi rozrywkę, niemal co trzeci wręczyć łapówkę, a 18 proc. dałoby prezenty - wszystko po to, by utrzymać lub zdobyć nowy kontrakt. W czasie kryzysu podatność na korupcję rośnie.
 • Lepper oskarżony przez rolników o łapówkarstwo

  Andrzej Lepper, który kilka tygodni temu zarzucił politykom SLD i Platformy Obywatelskiej przyjmowanie łapówek i kontakty z gangsterami, dziś sam popadł w poważne tarapaty. Przeciwko liderowi "Samoobrony" na drogę sądową wystąpiło trzech rolników, którzy mieli mu wręczyć łapówki w zamian za pomoc w załatwieniu kredytów.
 • Filipiny: Czy kochanki zaszkodzą Estradzie?

  Na dzień przed procesem o łapówkarstwo filipińskiego prezydenta, najczęściej zadawane pytanie to "jakie zeznania złożą kochanki?".
 • Łapówkarstwo na granicy w Bezledach

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce od Rosjan wyjaśnienia sytuacji na przejściu granicznym w Bezledach. Jak informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita" notę w tej sprawie wystosowano do przedstawicielstwa MSZ Federacji Rosyjskiej w Kaliningradzie.

Filmy - łapówkarstwo (1)

 • Sonda INTERIA.TV: Kto bierze łapówki?

  „Która grupa zawodowa Pana(i) zdaniem najczęściej bierze łapówki?” - na to pytanie odpowiadają mieszkańcy Krakowa w ramach sondy będącej częścią naszej akcji „Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie”. Beneficjentami łapówek są według Polaków przede wszystkim lekarze. Tę grupę zawodową wskazała ponad połowa respondentów (52 proc.) - ujawnia badanie "Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie" przeprowadzone dla Faktów INTERIA.PL przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.