łapówka

Artykuły - łapówka (44)

 • "Rzeczpospolita": Musi oddać łapówki. Straci wszystko

  "Rzeczpospolita": Musi oddać łapówki. Straci wszystko

  Skarbówka wszczęła postępowanie egzekucyjne wobec bohatera największego skandalu korupcyjnego III RP. Główny oskarżony w tzw. infoaferze Andrzej M. straci wszystkie owoce przestępstwa – pisze gazeta.
 • Prof. Czapiński: Rosną łapówki dla lekarzy

  Prof. Czapiński: Rosną łapówki dla lekarzy

  Ile wynosi przeciętna łapówka wręczana lekarzowi? Czy Polacy są gotowi na dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne? O wnioski dotyczące zdrowia Polaków, jakie płyną z "Diagnozy społecznej 2015 r.", pytamy prof. Janusza Czapińskiego.
 • Chiny: Odzyskano od łapowników majątek wart ponad 6 mld dolarów

  Chiny: Odzyskano od łapowników majątek wart ponad 6 mld dolarów

  Władze Chin odzyskały od urzędników i działaczy politycznych zagarnięty w formie łapówek państwowy majątek wartości 38,7 mld juanów (6,2 mld dolarów) - podał w środę oficjalny chiński dziennik "Renmin Ribao", powołując się na partyjną komisję antykorupcyjną.
 • Chciał wręczyć łapówkę. Wszystko nagrała kamera

  Chciał uniknąć mandatu – teraz grozi mu do 10 lat więzienia. Policjanci z drogówki z Dąbrowy Górniczej zatrzymali kierowcę ciężarówki, który chciał im wręczyć 100 złotych łapówki w zamian za przymknięcie oka na przekroczenie przez niego prędkości. Cały incydent nagrał wideorejestrator zainstalowany w nieoznakowanym radiowozie.
 • Wielka łapówka za nadwykonania

  Jak ustalił dziennik, urzędnik mazowieckiego NFZ miał przyjąć milion złotych za podpisanie ugody z jednym z podwarszawskich niepublicznych szpitali. W zamian klinika otrzymała ponad 17 milionów złotych za nadwykonania za 2011 rok.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Wielka łapówka za nadwykonania

  CBA podejrzewa byłego dyrektora w NFZ o "przychylność" wartą 17 milionów złotych - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Transparency International: Łatwiej jest korumpować w Niemczech niż w UE

  Transparency International: Łatwiej jest korumpować w Niemczech niż w UE

  UE ma przepisy antykorupcyjne, ale gorzej jest z ich stosowaniem. To ma oczywiście negatywne skutki. Organizacja Transparency International opublikowała raport w tej sprawie, wskazując palcem też na Niemcy.
 • Zapomnij o gotówce w kopercie, czyli mały poradnik korumpowania

  Zapomnij o gotówce w kopercie, czyli mały poradnik korumpowania

  Ci, którzy chcą za pomocą przekupstwa skutecznie załatwić swoje sprawy, ryzykują pobyt w więzieniu. Dlatego wypróbowują wciąż nowe chwyty, licząc na to, że śledczy jeszcze ich nie znają.
 • Pijany 38-latek staranował radiowóz

  Pijany 38-latek staranował radiowóz

  Policjanci z woj. pomorskiego zatrzymali mężczyznę, który potrącił policjanta, staranował radiowóz a na koniec chciał wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Za swoje uwolnienie zaproponował 50 tysięcy euro. Po zbadaniu okazało się, że 38-latek był pijany. Teraz odpowie m.in. za czynną napaść na policjantów i próbę ich przekupienia.
 • KE: Korupcja i nepotyzm w polskiej służbie zdrowia

  KE: Korupcja i nepotyzm w polskiej służbie zdrowia

  Po wczorajszym spotkaniu z onkologami, minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział zmiany w leczeniu raka. Na to, że polska służba zdrowia zmaga się z poważnymi problemami, zwraca uwagę także Komisja Europejska. W raporcie opublikowanym w grudniu, Bruksela wytknęła Polsce korupcję i nepotyzm.

Filmy - łapówka (1)

 • Policjant musi zgłosić przyjęcie łapówki

  Nikt nie lubi płacić mandatów, to fakt numer jeden. Są i tacy, którzy w chytry sposób próbują przekupić policjantów, proponując drobną sumkę w zamian za przymknięcie oka na drobny występek – fakt numer dwa. O tym, kto przyjmuje, a kto definitywnie odrzuca takie prezenty, nie będziemy mówić, bo nie nam to oceniać… ale fakt numer trzy jest taki, że… w Korei Południowej policjanci mają obowiązek zgłosić wszelkie łapówki, jakie przyjęli od kierowców. Niedorzeczne, ale… bierzmy więc przykład z Koreańczyków!